Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Darktable - cyfrowa ciemnia dla Linuxa

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Darktable - cyfrowa ciemnia dla Linuxa

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Na obrazie głównym powinno działać kółko myszki (większość myszek jest wyposażona w kółko).
    hehe, 20 lat przy komputerach a na to nie wpadłem mea culpa

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: Darktable - cyfrowa ciemnia dla Linuxa

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    hehe, 20 lat przy komputerach a na to nie wpadłem mea culpa
    Kurde, wtopa, bo ja też No dobrze, dzisiaj pobawię się znów
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria

    Odp: Darktable - cyfrowa ciemnia dla Linuxa

    Gdyby ktoś chciał tym programem zainteresować się dogłębniej, niż tylko włączyć, popstrykać i wyłączyć - to spod adresu http://sourceforge.net/projects/dark...1.pdf/download można ściągnąć książkę (niestety, na razie w języku angielskim) 'Digital Photo Development with Darktable'. Darmowa pozycja w formacie .pdf, jak ktoś nie ma alergii na barbarzyńskie narzecze anglosaskie - polecam. W podręczniku można znaleźć opisy funkcji, pluginów, jak ich używać, jakimi skrótami klawiszowymi można posługiwać się w programie, itp itd. Jedyny mankament - opis dotyczy wersji 0.8 - lecz po zapoznaniu się z filozofią pluginów i obsługi programu, nabytą wiedzę będzie można bez zahamowań wdrażać nawet i w wersji 0.9.3 i nowszych.

    Oczywiście polecam lekturę z otworzonym na boku programem, niż samo suche wkuwanie

  4. #24
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Darktable - cyfrowa ciemnia dla Linuxa

    Cytat Zamieszczone przez salvadhor Zobacz posta
    Gdyby ktoś chciał tym programem zainteresować się dogłębniej, niż tylko włączyć, popstrykać i wyłączyć - to spod adresu http://sourceforge.net/projects/dark...1.pdf/download można ściągnąć książkę (niestety, na razie w języku angielskim) 'Digital Photo Development with Darktable'. Darmowa pozycja w formacie .pdf, jak ktoś nie ma alergii na barbarzyńskie narzecze anglosaskie - polecam. W podręczniku można znaleźć opisy funkcji, pluginów, jak ich używać, jakimi skrótami klawiszowymi można posługiwać się w programie, itp itd. Jedyny mankament - opis dotyczy wersji 0.8 - lecz po zapoznaniu się z filozofią pluginów i obsługi programu, nabytą wiedzę będzie można bez zahamowań wdrażać nawet i w wersji 0.9.3 i nowszych.

    Oczywiście polecam lekturę z otworzonym na boku programem, niż samo suche wkuwanie
    Właśnie miałem napisać to samo Przy okazji njusa nt. książki polecam angielskojęzyczną stronę o darmowym oprogramowaniu graficznym (i okołograficznym) - http://libregraphicsworld.org/

    Pozdrawiam
    "There's no such thing as free titties"

  5. #25
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    699
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Darktable - cyfrowa ciemnia dla Linuxa

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    .... ale brakowało mi (a może nie umiałem znaleźć) korekcji wad obiektywów...Jan
    Jeśli zostanie ściągnięta i zainstalowana już przedostatnia wersja, to będziemy mieć "Lens distortion corrections using lensfun"
    20/02/2011 - UFRaw-0.18 released, based on DCRaw v 9.06.

    * New Traditional Chinese translation by Tetralet.
    * Port UFRaw to OpenSolaris. Patch by James Lee.

    01/04/2010 - UFRaw-0.17 released, based on DCRaw v 8.99.

    * Lens distortion corrections using lensfun. This feature is now fully implemented and enabled by default.

    Pozdrawiam
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	UFraw.png
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	30,3 KB
ID:	58981  
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Darktable - cyfrowa ciemnia dla Linuxa

    Cytat Zamieszczone przez zbyma72age Zobacz posta
    Jeśli zostanie ściągnięta i zainstalowana już przedostatnia wersja, to będziemy mieć "Lens distortion corrections using lensfun"
    20/02/2011 - UFRaw-0.18 released, based on DCRaw v 9.06.
    Dziękuje za podpowiedź, pewnie będę musiał zaktualizować się gruntownie, bo w repozytoriach mojej dystrybucji jest max wersja 0,16 a ta jeszcze korekcji obiektywów nie ma

    pozdrawiam

  7. #27
    | OlyJedi Awatar kurokial
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    755
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Odp: Darktable - cyfrowa ciemnia dla Linuxa

    Cytat Zamieszczone przez winnetou Zobacz posta
    RT spokojnie sobie poradzi na tym sprzęcie
    Miałem przyjemność odpalać go na Pentium M 1.6GHz i 512MB RAM z kartą intela - ruszyło nawet dało się coś tam zrobić - choć demon prędkości to to nie był
    Rzeczywiście spokojnie aż za spokojnie, tak spokojnie, że zdążysz obiad zjeść i drzemkę uciąć sobie
    zZz

  8. #28

    Dołączył
    Feb 2011
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ja się niestety w obsłudze plików nie mogę odnaleść. Tak się przyzwyczaiłem do Bibble, że ciężko mi się do tego interfejsu przybadać. Ale ciągle próbuję, bo program ma o wiele bogatsze opcje od Bibbla.

  9. #29
    darkelf
    Gość

    Odp: Darktable - cyfrowa ciemnia dla Linuxa

    Cytat Zamieszczone przez hombre77 Zobacz posta
    Ja się niestety w obsłudze plików nie mogę odnaleść. Tak się przyzwyczaiłem do Bibble, że ciężko mi się do tego interfejsu przybadać. Ale ciągle próbuję, bo program ma o wiele bogatsze opcje od Bibbla.
    a istnieje wersja darmowa albo demo tego Bibbla? ewentualnei mozna zobaczyć interfejs na jakimś youtubie?

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    619
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria

    Odp: Darktable - cyfrowa ciemnia dla Linuxa

    Cytat Zamieszczone przez darkelf Zobacz posta
    a istnieje wersja darmowa albo demo tego Bibbla? ewentualnei mozna zobaczyć interfejs na jakimś youtubie?
    Samo Bibble już się nie rozwija, wykupił go Corel i sprzedaje jako AfterShot.
    Trial-a można pobrać ze strony corel-a.
    http://www.corel.com/corel/product/i...anguageCode=en
    Pozdrawiam, Andrzej.
    E-30 | ZD 12-60 | ZD 50-200 SWD | ZD 70-300 | Sigma 105 | Falcon 8 | sporo manualnych stałek M42

Podobne wątki

  1. program graficzny LightZone na Linuxa za darmo!
    By grizz in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19.06.13, 13:23
  2. Ciemnia - co na początek?
    By suchar in forum Ciemnia analogowa
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 9.01.09, 11:35
  3. Program do HDR-ów dla Linuxa
    By elwis in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 9.06.08, 17:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.