Strona 127 z 145 PierwszyPierwszy ... 2777117125126127128129137 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.270 z 1449

Wątek: Olympus OM-D - gdybania przed premierą

  1. #1261
    | OlyJedi Awatar mynameisnobody
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    980
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D - gdybania przed premierą

    UWAGA! Dementuję moją własną wątpliwość co do "wichajstra" do zahaczenia kciukiem -jest na wszystkich zdjęciach, tyle że był pod takim kątem pokazany że prawie go nie widać. -A zatem jest częścią aparatu i nie trzeba go dokupywać.
    Wsparcie dla 4/3 będzie -czemu miało by być inaczej?
    Tak samo jak w we wszystkich innych EP.


    Jaką najtańszą i najmniejszą lampą można sterować Lampy Olympusa, Metza bezprzewodowo (w trybie RC)?
    Ostatnio edytowane przez mynameisnobody ; 6.02.12 o 00:37
    milczenie jest złotem

  2. #1262
    | OlyJedi Awatar Tobik
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    338
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D - gdybania przed premierą

    Cytat Zamieszczone przez mynameisnobody Zobacz posta
    Wsparcie dla 4/3 będzie -czemu miało by być inaczej?
    Tak samo jak w we wszystkich innych EP.
    W obecnej formie to żaden rarytas.

  3. #1263
    | OlyJedi Awatar mynameisnobody
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    980
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D - gdybania przed premierą

    myśle że aż takiej rewolucji nikt się poważnie nie spodziewa?
    milczenie jest złotem

  4. #1264
    dzarro
    Gość

    Odp: Olympus OM-D - gdybania przed premierą

    Taka mnie refleksja naszła, że ten cały 2012 rok naprawdę podle się zapowiada. Wszyscy producenci wypuszczają skrajnie ch… we aparaty. Fuji daje ciała na całej linii(brak FF, pięciokrotnie za wysoka cena), Pentax robi kupę(w dodatku nie ma FF), Olympus kompromituje się najgorszym aparatem w historii, zamiast wydać FF z bagnetem OM na 20-letnie manuale i anomale . Jedyna nadzieja w nowym D-800. To jedyna godna uwagi pro-puszka(fakt, że cztery razy za droga), która da nieograniczone możliwości w robieniu portretów w pełnym słońcu z fleszem i nieprawdopodobnie małą GO . Jedno co(bardzo) mnie niepokoi to fakt, że D-800, podobnie jak te pokraki od Olympusa i Pentaxa, może nie mieć wbudowanej lampy błyskowej, co zaprzepaści możliwość zdalnego wyzwolenia ekstremalnie płytkiej GO w pełnej dziurze południowego słońca… Całe szczęście, że jest jeszcze Sony NEX-7, który co prawda nie ma flesza ale nadrabia to nieprawdopodobnymi możliwościami fotograficznymi – zwłaszcza inteligentnymi filtrami artystycznymi imitującymi flesz, południowe słońce i ekstremalnie płytką GO…

  5. #1265
    | OlyJedi Awatar mynameisnobody
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    980
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D - gdybania przed premierą

    no więc słuchaj swego serca i bądź szczęśliwy z D800 +Nex7 albo zainteresuj się czymś średnioformatowym -z najnieprawdopodobniejszą GO.



    Tu mówimy o pokrace (bez GO jakiejkolwiek)-gdybamy i narzekamy sobie przed premierą> P O K R A K I

    Ostatnio edytowane przez mynameisnobody ; 6.02.12 o 01:08
    milczenie jest złotem

  6. #1266
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    327
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D - gdybania przed premierą

    Ja tam myślę, że On ironizował ;p

  7. #1267
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Mazowiecka Wioska
    Posty
    417
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D - gdybania przed premierą

    OMD dla mnie to aparat jak aparat. I chyba żadnych rewelacji/rewolucji po nim bym się nie spodziewał. Przyglądam się bacznie rynkowi tych nowości i wysiłkom producentów nad stworzeniem super aparatu i wydaje mi się, że najbliżej jest Sony i to nie z NEX a z SLT.Problemem lustrzanki stało się filmowanie, przez co gdy filmujemy lustrzanka przestaje być lustrzanką, lustro jest podniesione a obraz obserwujemy na tylnym wyświetlaczu. Straszny dyskomfort. Dalmierze z kolei mają problem z celownikiem i widocznym w nim kątem widzenia wymiennych obiektywów. Elektroniczny celownik rozwiązujete problemy ale jak wiemy pewnej grupie użytkowników nie odpowiada jego jakość. Ja zresztą też nie przepadam za tym rozwiązaniem. Ale zastanawiam się czemu nikt nie wróci do korzeni i nie zrobi lustrzanki z wymiennym pryzmatami? Kupujesz body z kominkiem a wrazie co masz LV. Jak chcesz lustrzankę to masz zwykły tradycyjny pryzmat. A jak chcesz mieć superszybki aparat z kwadrylionem klatek na sekundę i filmowaniem w coś tam HD masz w miejsce pryzmatu elektroniczny celownik z funkcją unieruchomienia lustra. Do takiego korpusu to jak by się uparł to i dalmierz by przyspawał.
    Ostatnio edytowane przez Sergiuszone ; 6.02.12 o 03:04

  8. #1268
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D - gdybania przed premierą

    Cytat Zamieszczone przez mynameisnobody Zobacz posta

    Może dałoby się skonstruować "moduł" z jakiegoś antypoślizgowego materiału (przypinany) zasłaniający ten telewizor -by móc za niego trzymać? -może coś opatentuję?
    15 zł i nożyczki



    ---------- Post dodany o 08:08 ---------- Poprzedni post był o 08:06 ----------

    a jak dobrze poszukasz to nawet za 4,99 zł

    http://tanio.pl/71651635,Mata-antypo...l4ticaid=6ddf1

  9. #1269
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D - gdybania przed premierą

    Cytat Zamieszczone przez dzarro Zobacz posta
    może nie mieć wbudowanej lampy błyskowej, co zaprzepaści możliwość zdalnego wyzwolenia ekstremalnie płytkiej GO w pełnej dziurze południowego słońca…

    Ha - jak tylko zza chmur wyjdzie południowe słońce, to spróbuję lampą błyskową zdalnie wyzwolić ekstremalnie płytką głębię ostrości...
    Człowiek całe życie się uczy

  10. #1270
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D - gdybania przed premierą

    Ech.. dalej najazdy NEX-owcow. To raz.
    Dwa. Do Nikona jest sterownik do lamp blyskowych SU-800, wiec wbudowanej nie trzeba (choc byloby to mile).
    Trzy. Demonizowanie plytkiej GO, z ktora sa tylko problemy przy portretach. Juz przy f/2 jedno oko jest w stanie wylezc z GO kiedy modelka lekko glowe przekrzywi :P

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


Podobne wątki

  1. Olympus SP-570UZ - ochrona przed zapisem.
    By Lobaria in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10.09.11, 18:59
  2. [Fotopolis] Olympus Tough TG-615 - premiera w Japonii
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.07.11, 17:50
  3. Gdybania o PMA - 5 nowych olków!
    By Karol K. in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 274
    Ostatni post / autor: 3.03.09, 21:29
  4. Kilka pytań przed zakupem Olympus FE-115 i FE-130.
    By teachermath in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19.06.06, 20:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.