Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: Olympus Viewer, Dxo a może Capture One

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria

    Odp: Olympus Viewer, Dxo a może Capture One

    Cytat Zamieszczone przez mynameisnobody Zobacz posta
    lightroom- wszystko inne obecnie to cofanie się w tył imho., i to zarówno dla RAW, DNG jak i TIF, JPG.- dla użytkownika nie ma różnicy w workflow a to jest niesłychanie proste i intuicyjne.
    Interesujący jest a może był ..( bo twórca po zatrudnieniu go u konkurencji zaprzestał jego uaktualniania) LightZone (ostatni 3.6.9) - za implementację w nim systemu strefowego i pracy na swego rodzaju warstwach. Świetna jest również w nim obsługa rawów z kodakowskich matryc ( olympus, leica) .Bardzo dobrze pracuje się na obu równolegle + grubszy retusz W PS dla hardcorowców.
    LightZone - bardzo fajny! W ogole obsługa ORFow w nim jest dobra. Mozna deczko wiecej ze swiatle w nim wyciagnac niz w ACR

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Olympus Viewer, Dxo a może Capture One

    Kazdy ma jakis swoj ulubiony.Napewno nie sprawdzamy kazdego i nie porownujemy z lupa efektow.Mnie znowu najbardziej podchodzi RAW THERAPEE.Chociaz na szybko to i ACR w szopie wystarczy w zupelnosci.
    Najwazniejsze zeby poznac do czego sa te suwaki w tych wywolywaczkach i co one naprawde daja.Ze swojego doswiadczenia wiem,ze fachowca po roku uzywania programu do rawow mozna w 80% zapedzic pytaniami o dzialaniu jego programu w kozi rog tzw.Raz,ze nie wie co napisy na danych butonach oznaczaja ,dwa,wartosci mozliwe do ustawiania sa nieznana i niezrozumiala opcja w tym butonie.

  3. #13
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Olympus Viewer, Dxo a może Capture One

    Podobnie jak Mirek - Raw Therapee, a ostatnio testuję Darktable
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: Olympus Viewer, Dxo a może Capture One

    Spędziłem trochę czasu z RawTherapee. Trzeba do niego przywyknąć, żeby całość ogarnąć i przyswoić sobie działanie poszczególnych parametrów, ale potrafi się odwdzięczyć. Darktable mimo wszystko mnie nie przekonał, za to mocno testuję Capture One 6 Express i jestem naprawdę zadowolony. Oczywiście, jest specyficzny jak każdy inny program tego typu, ale szybko daje się polubić.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  5. #15

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    39
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Olympus Viewer, Dxo a może Capture One

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Kazdy ma jakis swoj ulubiony.Napewno nie sprawdzamy kazdego i nie porownujemy z lupa efektow.Mnie znowu najbardziej podchodzi RAW THERAPEE.Chociaz na szybko to i ACR w szopie wystarczy w zupelnosci.
    Najwazniejsze zeby poznac do czego sa te suwaki w tych wywolywaczkach i co one naprawde daja.Ze swojego doswiadczenia wiem,ze fachowca po roku uzywania programu do rawow mozna w 80% zapedzic pytaniami o dzialaniu jego programu w kozi rog tzw.Raz,ze nie wie co napisy na danych butonach oznaczaja ,dwa,wartosci mozliwe do ustawiania sa nieznana i niezrozumiala opcja w tym butonie.
    Mam do wyboru DXO za 300 Euro lub Photoshopa CS5 za 1100 zł. ? Nie wiem co wybrać? Wykonuję sporo zdjęc z architektury.
    Ostatnio edytowane przez kartuzki ; 19.01.12 o 23:37

  6. #16
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Olympus Viewer, Dxo a może Capture One

    Cytat Zamieszczone przez kartuzki Zobacz posta
    Mam do wyboru DXO za 300 Euro lub Photoshopa CS5 za 1100 zł. ? Nie wiem co wybrać?
    Możesz jeszcze poszukać - są oferty tabletów Bamboo z Lightroom 3 - jak kupiłem za jakieś 600 -650 PLN - takie 2 w jednym.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 19.01.12 o 23:47
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Olympus Viewer, Dxo a może Capture One

    Cytat Zamieszczone przez kartuzki Zobacz posta
    Mam do wyboru DXO za 300 Euro lub CS5 za 1100 zł. ?
    Zyjesz z fotek? bo jesli nie to ani ten ani inny nie jest Ci do niczego potrzebny.Jednak jesli uwazasz,ze bez ktoregos zycie nie ma sensu to wolalbym tego za 1100.
    Ja mam CS5.Dostalem od syna z firmy.On uwaza ze znam szopa w okolo15-max 20% a bawie sie nim od czasu jak jeszcze wystepowal pod inna nazwa we wczesniejszych wersjach.

  8. #18

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    39
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Olympus Viewer, Dxo a może Capture One

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Zyjesz z fotek? bo jesli nie to ani ten ani inny nie jest Ci do niczego potrzebny.Jednak jesli uwazasz,ze bez ktoregos zycie nie ma sensu to wolalbym tego za 1100.
    Ja mam CS5.Dostalem od syna z firmy.On uwaza ze znam szopa w okolo15-max 20% a bawie sie nim od czasu jak jeszcze wystepowal pod inna nazwa we wczesniejszych wersjach.
    Dzięki za odpowiedź. Jak w takim razie wygląda obróbka plików Raw w CS5 w stosunku do Viwera czy Olympus Studio. No i gdzie są lepsze rozwiązania dotyczące zagadnień architektonicznych oczywiście według Twojego zdania.

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Olympus Viewer, Dxo a może Capture One

    Cytat Zamieszczone przez kartuzki Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź. Jak w takim razie wygląda obróbka plików Raw w CS5 w stosunku do Viwera czy Olympus Studio. No i gdzie są lepsze rozwiązania dotyczące zagadnień architektonicznych oczywiście według Twojego zdania.
    Dla amatora co robi do rodzinnego albumu mnie ma zadnej roznicy w czym robione.Viewera masz za darmo.Efekt koncowy nie bedzie do rozpoznania w czym robiles.

    O jakie rozwiazania architektoniczne Ci chodzi,bo nie wiem.

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: Olympus Viewer, Dxo a może Capture One

    Cytat Zamieszczone przez kartuzki Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź. Jak w takim razie wygląda obróbka plików Raw w CS5 w stosunku do Viwera czy Olympus Studio. No i gdzie są lepsze rozwiązania dotyczące zagadnień architektonicznych oczywiście według Twojego zdania.
    Ty jesteś od architektury, jak widać, więc Ty powinieneś wiedzieć jakie rozwiązania Cię interesują, czego szukać.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

Podobne wątki

  1. Olympus Viewer 2 - już jest!
    By bowie15 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 100
    Ostatni post / autor: 8.10.12, 20:36
  2. OLYMPUS Viewer 2_pytanie
    By Jameson in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28.10.10, 00:18
  3. [Fotopolis] Olympus Viewer 2
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15.04.10, 16:50
  4. Capture One LE vs Olympus Master 1.42/2.0
    By Lgrzechu!!! in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 6.09.07, 12:38
  5. Olympus Studio/Viewer 1.4
    By tymin3 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17.11.05, 22:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.