Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Corel After Shot Pro

  1. #1
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Corel After Shot Pro

    Pojawiła się nowa aplikacja do fotoedycji Corel AfterShot Pro. Interfejsem nawiązuje do innych wywoływaczek. Jeśli ktoś używał LR, powinien szybko się odnaleźć. W wersji trial trudno pewne rzeczy sprawdzić, ale te podstawowe z pewnością uda się przetestować. Wersje trial można pobrać stąd http://www.corel.com/corel/product/i...d=6000006#tab1.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar ayu
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    490
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria

    Odp: Corel After Shot Pro

    Trzeba będzie przetestować, achkolwiek obsługa i szybkość działania dotychczasowych produktów firmy nie do końca mi pasowały. Jeżeli program będzie dobrze radził sobie z RAWami to cena jest dość ciekawa.
    Lubię sobie popstrykać.

  3. #3
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Corel After Shot Pro

    Cena jest podobna do Lightrooma.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria

    Odp: Corel After Shot Pro

    AfterShot Pro to tak naprawdę podretuszowane Bibble 5 Pro. Corel po prostu wykupił firmę BibbleLabs i sygnuje teraz 'swoją' marką ich produkt. Sam AfterShot w porównaniu do poprzednich wydań Bibble Pro poprawił sobie interfejs - w sensie, jest ładniejszy Pojawiła się też praca na warstwach. To praktycznie jedyne różnice jak na dzień dzisiejszy (a i jeszcze nie wszystkie pluginy z BibblePro przekonwertowano na potrzeby AfterShota).

    Cena jest sensowana - $100 * kurs dolara, albo od razu 379,00 zł wg. sklepu Corela (wersja elektroniczna). Program dostępny w wersji Windows/Linux/MacOS.

  5. #5

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Corel After Shot Pro

    Testuję od paru dni. Działa całkiem sprawnie i szybko pracuje z RAWami. Problem zaczyna się przy zabawie z warstwami - program straaaasznie zamula (przynajmniej u mnie).
    Z ciekawych rzeczy: poprawki geometrii w zależności od obiektywu, odszumianie Noise Ninja (ou jea!), edycja jpg, skróty klawiaturowe. Poza tym standard.
    Nie pracowałem wcześniej z Bibble. Standardowo działam na Raw Therapee, przy nim AfterShot to demon prędkości

    Próbka

    Ro
    Ostatnio edytowane przez PorkOne ; 23.01.12 o 23:19

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Corel After Shot Pro

    Bawiłem się nim przez chwilę ale nie kupuję tego interfejsu - program wygląda jak mieszanka nowego RawTherapee i Bibble. Jest przejrzysty, działa b.szybko ale to nie to.
    Dla mnie najlepszy jest Capture One 6 Pro ale jego cena i brak dobrego zarządzania bazą plików sprawia, że pewnie ponownie spojrzę na LR3.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Corel After Shot Pro

    Kolejny dzień zabawy Prograsm jest zainstalowany to warto się przyjrzeć głębiej jego możliwościom.
    Nie podoba mi się za bardzo wprowadzanie korekt lokalnych za pomocą niby kreatora warstw chociaż jest to trochę bardziej rozbudowane niż sam adjustment brusch z Lightrooma.
    Na minus - brak funkcji usuwania zabrudzeń/plamek (spot removal) no chyba, że gdzieś się zakopał.

    Bardzo podoba mi się natomiast funkcja Perfectly Clear

    cyt. za rec:
    Perfectly Clear is multi-patented technology that utilizes the physics principles of light to automatically and instantly optimize the lighting for each and every pixel of an image while maintaining true colour and zero clipping. Perfectly Clear uses patented medical imaging technology to provide photographs with optimal contrast and sharpening. Because it’s a one-click feature I was skeptical, but as an automatic adjustment early on in the workflow it proved to be quite accurate and extremely fast. The results on digital photos were all spot-on.

    Naprawdę bardzo ciekawe narzędzie - potrafi ożywić i wyklarować obraz, ciekawe czy da radę coś podobnego przeprowadzić w Lightromie??
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    619
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria

    Odp: Corel After Shot Pro

    Corel opublikował AfterShot Pro Update 1.0.1. Sądząc po opisie wersji, update zawiera obsługę E-M5 i następujące poprawki:

    A one-pixel wide or tall image artifact that appeared through the center of some images
    Localization issues
    Instability when removing Heal/Clone layers
    Demosaicing stability and processing time
    Fedora Linuxinstallation and run issues
    Output issue that prevented images from being converted to the correct color space
    No Label fixed menu bar issue
    Pozdrawiam, Andrzej.
    E-30 | ZD 12-60 | ZD 50-200 SWD | ZD 70-300 | Sigma 105 | Falcon 8 | sporo manualnych stałek M42

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Corel After Shot Pro

    Właśnie przyglądam się AfterShot Pro, bo po instalacji Windows 8 RawTherapee odmówił współpracy (mimo że na stronie stoi, że jest pod 8 ). Nic to, testuję wywoływarkę Corela. Jak na razie brakuje mi jednej banalnej rzeczy, która była przy każdej opcji w RT - reset. Tu po zmianie wartości nie jestem w stanie wrócić do pierwotnego ustawienia, chyba że nie wiem gdzie to jest.
    The question is, who cares?

  10. #10
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Corel After Shot Pro

    Może to głupie co napiszę, a tradycyjne Ctrl+z nie cofa ostatniej operacji, albo może jest jakieś okienko z paletą historii zmian poczynionych i tam można cofnąć czy powrócić do początku zmian
    edit
    zdaje się nie o to chodziło...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10.06.11, 20:30
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.06.10, 17:50
  3. [Pytanie=Rozwiązanie] Adobe vs Corel - ankieta
    By Warmik in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 14.05.08, 17:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.