Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Corel After Shot Pro

  1. #21
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Testowalem przez miesiac ten program ale mi nie przypadl. Fajne wsparcie, dosc prosty i przejrzysty, ciekawa funkcja do HDR ale PS Elements ma o wiele lepsza funkcje lassa magnetycznego i usowania niechcianych elementow.


    Mobi
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  2. #22
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Corel After Shot Pro

    Darktable na Linuksa. Długo nie mogłem się przekonać. Teraz częściej używam niż RT.
    Darktable to taki linuksowy odpowiednik Lightrooma. Ma oczywiście choroby wieku niemowlęcego. Część funkcji działa słabo lub wcale. Niemniej jest bardzo, bardzo dobry.
    ...
    Tak, tak - wiem, wątek jest o Corel After Shot Pro
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Corel After Shot Pro

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Tak, tak - wiem, wątek jest o Corel After Shot Pro
    A nic nie szkodzi Ja ostatnio znalazłem przepis na uruchomienie UFRaw'a z Gimpem 2.8, bo prosto z paczki to działa tylko do wersji 2.6.
    Wracając do Corela, to jednak się przekonuję coraz bardziej. Największy plus to szybkość. Druga sprawa do Corela mam sentyment, bo zabawę z programami graficznymi zaczynałem z Corelem w wersji 3.0 jeszcze na Win 3.1
    Spróbuję jeszcze skompilować RT wg przepisu, który podesłałeś i najwyżej będę miał dwa. W sumie to jeszcze mogę Darktable na maszynie wirtualnej odpalić i obadać dla sportu
    The question is, who cares?

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria

    Odp: Corel After Shot Pro

    No i Corel zamordował dawne Bibble, czyli obecny AfterShot Pro. W październiku/listopadzie zwolnił cały stary zespół Bibble. Od tamtego czasu niby pracowano nad update z obsługą nowych aparatów i nawet go w końcu wydano, ale okazało się, że zniknęła licencjonowana wtyczka NoiseNinja, za którą wielu użytkowników dodatkowo zapłaciło. Picturecode (właściciel NoiseNinja) miało umowę z ludźmi z Bibble, a nie z Corelem, w związku z tym wtyczkę zabrali odchodząc z firmy. Update wydany w styczniu nie miał obsługi praktycznie żadnej nowej zabawki (w tym olków E-PL5 i E-PM2, nowych NEXów i innych aparatów). W przypadku Olego jedyne co trzeba było zrobić to dodać go do listy, bo program bardzo dobrze obsługuje ORFy z EPL5 po zmianie w exifach E-PL5 na E-M5, którego ORFy AFS obsługuje.

    Takim to sposobem Corel uśmiercił następne świetne oprogramowanie, kupując właściciela i przestając rozwijać soft. (na liście zamordowanych świetnych programów są Micrografx, Photoimpact, Bibble i wiele wiele innych)

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria

    Odp: Corel After Shot Pro

    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    No i Corel zamordował dawne Bibble, czyli obecny AfterShot Pro. W październiku/listopadzie zwolnił cały stary zespół Bibble. Od tamtego czasu niby pracowano nad update z obsługą nowych aparatów i nawet go w końcu wydano, ale okazało się, że zniknęła licencjonowana wtyczka NoiseNinja, za którą wielu użytkowników dodatkowo zapłaciło. Picturecode (właściciel NoiseNinja) miało umowę z ludźmi z Bibble, a nie z Corelem, w związku z tym wtyczkę zabrali odchodząc z firmy. Update wydany w styczniu nie miał obsługi praktycznie żadnej nowej zabawki (w tym olków E-PL5 i E-PM2, nowych NEXów i innych aparatów). W przypadku Olego jedyne co trzeba było zrobić to dodać go do listy, bo program bardzo dobrze obsługuje ORFy z EPL5 po zmianie w exifach E-PL5 na E-M5, którego ORFy AFS obsługuje.
    O, nie wiedziałem, że aż tak się obeszli nieładnie z ludźmi od dawnego Bibble. Na forach i w odpowiedziach 'od redakcji', Corel cały czas zarzeka się, że AfterShot Pro jest nadal wspierany, niedawno była aktualizacja (wiadomo jakiej jakości), a termin następnej wersji jest trudny do określenia. Niemniej, jakiś promyczek nadziei zostawiają.

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria

    Odp: Corel After Shot Pro

    Oj nieładnie. Ale racja że to nie pierwszy raz. Picture Publisher to był mój ulubiony program swego czasu i tego im nie zapomnę!

    Tyle że po co kupowali ten soft? Micrografx to była jakaś konkurencja, ale Bibble?
    Zapraszam do albumu i galerii

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10.06.11, 20:30
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.06.10, 17:50
  3. [Pytanie=Rozwiązanie] Adobe vs Corel - ankieta
    By Warmik in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 14.05.08, 17:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.