Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 76 z 76

Wątek: Wyniki popRAWka 1/2012

  1. #71
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Odp: Wyniki popRAWka 1/2012

    Fiu, fiu Gratulacje
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  2. #72
    Zwycięzca OlyRulez Awatar sedge
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Rabka
    Posty
    258
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Wyniki popRAWka 1/2012

    Ciekawy pomysł i świetne wykonanie to droga do sukcesu.Gratulacje!!!
    Convenienter naturae vivere

  3. #73
    Centus
    Gość

    Odp: Wyniki popRAWka 1/2012

    jeszcze raz serdecznie wszystkim dziekuje

  4. #74
    Centus
    Gość

    -- popRAWkowe Recepty --

    jako zwyciezca jestem zobligowany do podania "przepisu" na moja interpretacje , oto on :

    Na samym poczatku poswiecilem troszke czasu na ogladanie zdjecia i jakies przemyslenia odnosnie koncepcji .
    Po chwili byl juz pomysl na popRawke , proste zdjecie bez zbednych przeszkadzajek , w tonacji b&w oraz ciekawym swiatlem na obelisku . Przystapilem wiec do dzialania .
    Najpierw podstawowa obrobka w Adobe ACR i kadrowanie oraz prostowanie , podczas calej obrobki w ACR, priorytetem bylo uzyskanie ciekawego swiatla na obelisku, oraz niebo z chmurami .
    Na tym zakonczylem prace w ACR , dalsza czesc odbyla sie juz w PS'ie .
    Na pierwszy ogien poszedl samochod w krzakach i tablica . Usuwalem je glownie latka na osobnych warstwach , wole sie asekurowac tak zeby w razie czego miec do czego wrocic , latwiej tez wtedy porownywac na biezaco postepy (odkrywajac lub ukrywajac warstwe na ktorej pracuje) .
    Pozniej przyszla kolej na wiezyczke , tam na styku z obeliskiem , dzialalem steplem z bardzo duzym powiekszeniem kadru (zalezalo mi na tym zeby nie postrzepic krawedzi obelisku) .
    Kiedy oddalilem sie bezpiecznie od obelisku , uzylem latki i troszke przy tym sie nagimnastykowalem (chodzi o znalezienie optymalnego obszaru jako dawcy ). Pozniej trzeba bylo uzupelnic ubytki w czubkach drzew . Mniej wiecej na tym etapie mialem oczyszczony kadr , zrobilem kolejna warstwe i zabralem sie do konwersji na b&w . Zrobilem to recznie , testujac ustawienia poszczegolnych pasm , tak aby nie spowodowac utraty szczegolow , ale uzyskac ciekawe swiatlo na obelisku oraz w miare interesujace niebo .
    Juz w poczatkowych zalozeniach przyjalem ze zdjecie mialo byc odrobine strylne i w tonacji nawiazujacej do starych czarno-bialych filmow z dawnych lat . Juz po konwersji na b&w zajalem sie odrobine niebem , uzylem zaznaczania na szybkiej masce , pozniej odrobina zmian w opcjach zaznaczania (przesuniecie i wtapianie) . Chodzilo o to zeby nie bylo widac granicy na ktorej dokonywaly sie zmiany .
    Na tak zaznaczonym niebie , zrobilem korekcje kontrastem (dodalem kontrastu i odjalem jasnosci) . Tutaj juz zblizalem sie do konca pracy , jeszcze male sprawdzenie kadru czy nie ma jakis razacych bledow . Nastepnie pomniejszenie , inteligentne wyostrzenie i zapis .
    Do zapisywania uzywam opcji zapis dla internetu , jest mozliwosc podgladu zdjecia jak bedzie widziane w przegladarce .

    i to wszystko

    pozdrawiam

    Centus
    Ostatnio edytowane przez Saboor ; 1.02.12 o 13:22 Powód: złamanie tekstu

  5. #75
    | OlyJedi Awatar brudnyhary
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Posty
    218
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Wyniki popRAWka 1/2012

    brawo pozdrawiam

  6. #76
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria

    Odp: Wyniki popRAWka 1/2012

    Cytat Zamieszczone przez Centus Zobacz posta
    dziekuje bardzo , ciesze sie ze moje "wypociny" sie spodobaly
    Gratuluje!
    W pierwszej fazie konkursu, właśnie ta wersja zwróciła moja uwagę. Ostatecznie jednak zagłosowałem inaczej
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Podobne wątki

  1. Ditl 07.01.2012
    By Saboor in forum Wystawy DitL
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 11.01.12, 13:02
  2. Euro 2012
    By a_wykrota in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18.04.09, 08:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.