Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Obudowy podwodne dla PEN-a

  1. #21
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Odp: Obudowy podwodne dla PEN-a

    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    To "na sucho" - jest, niestety, prawdziwe, ja nie nurkuję i moja wiedza na temat fotografii podwodnej jest wyjątkowo skromna. Nowe obudowy do "maluchów" - PT-EP05L/PT-EP06L przystosowane są tylko do obiektywu M14-42 II/R, natomiast trochę więcej można "dorobić" konwerterami (szeroki i makro). Więcej wiedzy będę miał niedługo, gdyż to, cośmy z Jankiem próbowali "na sucho", wziął ze sobą na nurkowania Marcin Trzciński z Foto Podwodnej. Relacja powinna pojawić się w najbliższym czasie.
    Grudzień w Polskich wodach to nurkowania w sucharze. Rekawica wówczas jest wielka jak by po niej przejechał autobus a trafienie w guziki łatwym nie będzie.
    dowiedziałem się dziś ze w obudowie do epl-3 nie ma kółka trybów PASM , a zmiana trybu wymaga trafienia w nieszczęsny guziczek korekcji ekspozycji.

    co we wspomnianym wcześniej sucharze łatwym nie jest. ale generalnie wrażenia bardzo na plus. A do ciepłych wód to już zupełny luzik a relacja ma być ponoć lada momencik biuletyn już w zasadzie złożony - tyle żem się dziś wywiedział

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Obudowy podwodne dla PEN-a

    Jest już relacja Marcina Trzcińskiego
    .

    Faktycznie AF zrobił na nim wrażenie.

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    MZD 12-50mm

    Na razie czekam na odbudowy do OM-D EM-5.
    Niemniej można przyglądać się jak sprawdzają się obiektywy MZD w innych obudowach.

    Ukazał się właśnie Underwater Photography magazine #66
    (czasowo za darmo).
    Znalazła się tam aktualizacja Dana Bolta do artykułu o MZD 12-50mm z poprzedniego numeru.
    W skrócie, autor używał obiektywu z E-PL1 w obudowie Olympusa PT-EP01 ze szklanym portem kopułowym ZEN.
    Aby użyć funkcję zooma zmodyfikował pierścień z 9-18 – sądząc z opisu nie było to to proste.
    Najciekawsze dla mnie są jego eksperymenty z soczewkami.
    Dla suchej +2 dioptrii w porcie ZEN MFD dla ogniskowej 24mm wyniósł 15cm a dla 100mm wyniósł 50cm.
    Zachwyt autora wzbudziła natomiast soczewka mokra Subsee +10 dioptrii przy ogniskowej 100mm ze względu na jeszcze mniejszą MFD.
    Z tego co widzę to ta soczewka nadaje się tylko do płaskiego portu.
    Obraz był dla obu soczewek ostry i prawie pozbawiony CR.
    Obiektyw nadaje się do uchwycenia człowieka i bardzo małych zwierzątek.

  4. #24
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Odp: Obudowy podwodne dla PEN-a

    na obudowę do OMD też czekam z wypiekami na twarzt


    za mną chodzi makro zrobione w niskobudżetowy sposób tylko nie wiem jak :/
    co do UWPMG to bieżący numer zawsze jest za darmo, ale od pewnego czasu gdy staje się archiwalny to wtedy trzeba za niego zapłacić
    więc jeśli ktoś zainteresowany jest tematem to trzeba sie zasubskrybować i pobierać.

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    OM-D Underwater System Chart

    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    na obudowę do OMD też czekam z wypiekami na twarzt
    .....
    nie wiadomo czy czekamy na tę samą obudowę
    Dobas czy będziesz wstanie podłączyć swojego ZEN-a do PT-EP08?

    BTW na polskiej stronie Olympusa o PT-EP08 brakuje linka do tablicy systemu fotografii podwodnej ale jest szczęśliwie na amerykańskiej.
    Z tablicy OM-D Underwater System Chart nie widzę wsparcia dla MZD 12-50 . Ogólnie obecna oferta rozbudowy jest bardzo uboga.
    Można się za to cieszyć wsparciem dla obiektywów 4/3 jeśli już ktoś ma zapas portów i praca AF jest dla niego akceptowalna.

  6. #26
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Odp: OM-D Underwater System Chart

    Ja nie mam ZENa nie udało się kupić w rozsądnych pieniądzach.Tam gdzie była akceptowalna cena nie mieli a tam gdzie mieli było jakoś za drogo więc się z ZENem wstrzymałem. Jeśli port od ptepo1 wejdzie do dziury w ptep08 to ZEN powinien pasować.

    Na jaką czekasz ? ktoś zapowiedział coś ciekawego do omd ?

    Ciekawe jak OMD działa z ZD8 przez MMF3. bo teoretycznie do OMD można zapiąć ZD8 z PPOE04

    http://www2.olympus.pl/consumer/198_ppo-e04.htm


    12-50 pod wodę chyba nie chciałbym brać.. ciemny obiektyw a pod wodą jednak szału ze światłem nie ma nawet jak się błyśnie lampami. Tak mi się wydaje


    ja póki co czekam, ale czuję że prędzej czy później skończy się na OMD i wymianie podwodnego systemu


  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: OM-D Underwater System Chart

    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    Ja nie mam ZENa nie udało się kupić w rozsądnych pieniądzach.Tam gdzie była akceptowalna cena nie mieli a tam gdzie mieli było jakoś za drogo więc się z ZENem wstrzymałem. Jeśli port od ptepo1 wejdzie do dziury w ptep08 to ZEN powinien pasować.
    może jestem w błędzie ale odniosłem wrażenie, że inne obudowy do PEN-ów mają różne gwinty do portów i ZEN-y są nie kompatybilne i
    chyba nie doczekały się też obiecanych pierścieni pośrednich i dostępne są tylko monolity.

    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    Na jaką czekasz ? ktoś zapowiedział coś ciekawego do omd ?
    Czekam na ofertę 10-bar i Ikelite. Marzy mi się wyzwalanie lamp po kablu i duża oferta portów.

    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    Ciekawe jak OMD działa z ZD8 przez MMF3. bo teoretycznie do OMD można zapiąć ZD8 z PPOE04
    Ostatnio używałem ZD 8mm i pomimo rewelacyjnej ostrości w całym kadrze wolę ZD7-14.
    Samyang jest tu dużą konkurencją i dalej jestem pod wrażeniem tego obiektywu z OM-D.
    Do FE 4/3 należało by dokupić co prawda świetny szklany Dome Olympusa a ja wolałbym coś mniejszego.



    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    12-50 pod wodę chyba nie chciałbym brać.. ciemny obiektyw a pod wodą jednak szału ze światłem nie ma nawet jak się błyśnie lampami. Tak mi się wydaje
    Ciemny to on jest ale OM-D daje sobie lepiej radę z szumami i jakoś to się znosi.
    Mnie bardzo miło zaskoczył na zlocie ale i tak mam te same obiekcje co ty

  8. #28
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Odp: Obudowy podwodne dla PEN-a

    samyang pracuje świetnie tylko kwestia jakiegoś portu żeby aparat z tym 7,5 zapiąć w obudowie. To że OMD super sobie radzi z szumem i stabilizacją wiem. Tylko niezrozumiałe dla mnie jest ograniczanie tego co wypracowali w tym aparacie takim ciemnym szkłem De facto jasność szkła jest nadrabiana aparatem i to fajnie wychodzi ale gdyby do tego zapiąć coś jaśniejszego było by o niebo lepiej jakoś sie wczytam w opis tych wszystkich portów może coś się uda wydedukować czy ma szanse pasować czy nie

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    E-pl5

    Obudowa do E-PL5 jest dostępna, może nie w Polsce ale jest. Można skorzystać z Olympusa PT-EP10 lub z oferty firmy 10 Bar. 10 Bar oferuję obudowę aluminiową za ok €1000.
    Natomiast obudowa PT-EP10 w tym samym sklepie kosztuje €690. Ciekawe jest to, że można zamówić sobie dodatkowe gniazdo do lamp na kabel. Gniazda oferują w standardzie Nikon/Ikelite za €95 lub to samo ale z TTL za €175.
    Biorąc pod uwagę, że EVF w obudowie PT-EP08 do OM-D zbiera niekorzystne opinie trudno mi znaleźć przewagę funkcjonalności PT-EP08 nad PT-EP10. Do tego dochodzi jeszcze waga i cena zestawu.

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Obudowa E-P3

    To już staroć ale dopiero teraz wpadłem na tę ciekawostkę. Otóż można zrobić obudowę w do której da się włożyć EVF.
    Obudowa do E-P3 zrobiona przez PROMO FACTORY w Japonii.


Podobne wątki

  1. Wiercenie obudowy E-500
    By Gregorius in forum E-System
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23.05.07, 13:06
  2. Obudowy podwodne
    By johan in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11.05.07, 23:14
  3. PYTANIE O OBUDOWY
    By richie in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28.08.04, 13:35
  4. Obudowy
    By Metroid in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12.07.04, 13:37
  5. Obudowy podwodne
    By Stary in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.07.04, 11:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.