Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: teleobiektyw do E-systemu

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Śląsk Mysłowice
    Posty
    30
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    teleobiektyw do E-systemu

    Witam
    Jestem posiadaczem OLY E500 od wczoraj z bazowym okiektywem 17,5-45, zamierzam dokupic tele /interesuje mnie tzw amatorskie "mysliwstwo" czyli strzelenie fotkami w zwierzaki/ w cenie do 900zł - z ogledzin Allegro i sklepow internetowych wynika ze w cenie miesci sie SIGMA 55-200 oraz ZUIKO 40-150, patrzac na roen testy mozna wnioskowac ze w przypadku ZUIKO praktycznie zawsze trafie na udany egzemplarz co do SIGMY to roznie bywa /ale roznica w cenie i powiekszeniu jest !!!.
    Pytania
    Cy warto kupowac SIGME tak w ogole?
    Czy biorac pod uwage ryzyko kupna zle ostrzacej lub winietujacej SIGMY nie lepiej troche dolozyc i kupic w stacjonarnym sklepie blisko miejsca zamieszkania obiektyw i w razie czego miec mozliwosc latwej wymiany ?
    Czy lepiej zrezygnowac i od razu kupic ZUIKO 40-150?
    Moze ma ktos inne propo w ww cenie?
    Jakie sklepy polecacie w okolicy Mysłowic/Katowic/Sosnowca z obiektywami?
    z gory dzieki za odpowiedz

    Jeronimo: poprawilem temat!
    Bepeh
    Przeszedlem droge od SMIENY 8M, analogowy kompakt Kodaka, Zenita 12XP, Pentagram Photon 434, i jak na razie stalem sie posiadaczem E500. Jestem amatorem wiec z gory przepraszam za niektore pytania...
    E500, Zuiko 17,5x45,14-54,40-150 stara wersja, 50-200, karty CF i XD SUNDISK/Olympus...

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Miechów
    Posty
    25
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ja mam ZUIKO 18-180 , inni twierdzą że jest to ciemne szkło .
    Jak dla mnie fotki wychodzą super to zależy od ustawień.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacekdr1
    Ja mam ZUIKO 18-180 , inni twierdzą że jest to ciemne szkło .
    Jak dla mnie fotki wychodzą super to zależy od ustawień.
    Kolega pisal "do 900zl"... Mam Sigme 55-200 i rzeczywiscie jest slaba. Albo inaczej, warta swojej ceny... Konkurencyjne ZD 40-150 (wersja starsza, jasniejsza) jest podobno bardzo dobre i przede wszystkim wyraznie jasniejsze. Opinia o nim jest bardzo dobra. Jest nieco drozsze, ale mysle, ze warto kupic ZD 40-150, wersje starsza i jasniejsza niz Sigme 55-200. Ta Sigma to nie jest zupelnie zla, jest po prostu slaba. Z reszta juz sie o niej w watku o niej wypowiadalem, uzyj szukajki. O ZD 40-150 tez jest mnostwo informacji na forum.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    http://www.olympusclub.pl/olypedia/i...itle=Obiektywy

    najlepszy pod wzgledem ceny i jakosci jest Zuiko Digital 40-150mm 1:3.5-4.5

    Zuiko Digital 18-180mm 1:3.5-6.3 -> nie najlepszy i na końcu ciemny!

    Sigma 18-200mm 1:3.5-6.3 DC --> mydło

    Zuiko Digital ED 50-200mm 1:2.8-3.5 --> to juz inna polka i bez dyskusyjnie ten obiektyw jest bardzo dobry, ostry jak zyletka no ale drogi. Polecam zdjecia autora jvad.

    Zuiko Digital 70-300mm 1:4.0-5.6 --> tego jeszcze nie ma, ale ma byc tani i dobry (dobry stosunek jakosci i ceny). Narazie 3ba czekac.... moze bedzie warto ;-0

    Sigma 135-400/4.5-5.6 APO DG --> johan zamowil i w tym tygodniu bedzie mial to szkielko. Mam nadzieje ze zrobi jakis tescik ktory nas zacheci lub zniecheci do ewentualnego kupna takiego szkielka. Cena dosc fajna... no ale jak niektorzy mowiac troche ciemny.

    to taki mini skrot - wiecej o tych obiektywach -> SZUKAJ

    /EDIT
    teraz zauwazylem ten ogranicznik finansowy.
    No to tylko ZD 40-150mm 1:3.5-4.5 (jesli wogle w tej cenie jest do dostania)
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  5. #5
    dinx6
    Gość
    skoro masz ograniczony budżet a chcesz mieć go NOW, to nie eksperymentuj z sigmami i bierz zuiko. najlepiej pierwszą wersję 40-150, bo są dwie. różnią się wykonaniem i światłem, na korzyść starszego. ja sobie bardzo cenię posiadanie tego szkła, w tym przedziale cenowym jest rewelacyjne i fakt, rzadko trafiają się wadliwe egzemplarze.

    ...tyle, że nie da się ukryć, iż do twoich celów nadawałby się zdecydowanie bardziej nadchodzący 70-300. zapowiada się na ideał. świetny zakres, niezłe światło i ma być w miarę tani, do tego optyka zuiko. jeśli chcesz strzelać po lasach, ja bym chyba na niego poczekał. na ptaki i bardziej płochliwe stworzenia 40-150 jest IMO za krótki.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    W tej cenie to tylko ZD 40-150 w starej wersji, ale to i tak z krótko, więc trzeba czekać na ZD 70-300

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    40-150 MkI na teraz - później 100-300

    Czy warto kupować sigmę w ogóle, tak bo to dobra firma a ich gadanie o ich "wadach" to przede wszystkim zła współpraca z af canona.

    sigme 55-200 Darowałbym sobie.
    Canon 85 f/1.2 mkII L w moim plecaku jest jak perła w chlewie.

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    77
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Re: teleobiektyw do E-500

    Witam,
    Polecam jak wszyscy ZD 40-150, a do tego dokup sobie szkło manualne M42 oraz adapter. Na allegro jest w czym wybierać - szkieł od 200 mm wzwyż troszkę jest. Ceny sa bardzo atrakcyjne.
    Reczne ostrzenie nie jest tragicznie trudne. Większa wadą jest duża waga.
    5Dm3

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    a wlasnie przeciez sa jeszcze szkielka na M42

    ja moge polecic (bo uzywalem) ten obiektyw chociaz nie jest on jakis mega super optycznie no ale za to cene ma spoko
    ť teleobiektyw TAIR 4,5/300 fotosnajper

    lub jakies stalki Pentacon 200mm
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  10. #10
    | OlyJedi Awatar dziekan
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    1.112
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    no to ja ze swojej strony polecam Jupitera 21M 200mm/4.0. kawał obiektywu ale jestem zadowolony z niego. allegro cena ok 100 zł:
    http://www.allegro.pl/item196812042_...ec_b_c_m_.html

    pzdr
    www.tekkenolandia.pl
    E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8

Podobne wątki

  1. Tani teleobiektyw do E-500
    By spogi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14.08.09, 00:33
  2. teleobiektyw do e-510
    By gumarop in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 7.05.08, 23:02
  3. teleobiektyw dla e510
    By taxman in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 14.03.08, 01:01
  4. Teleobiektyw ARSAT
    By Tazek in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18.06.06, 12:19
  5. Teleobiektyw do E-1?
    By Grzes55 in forum E-System
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23.06.05, 10:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.