Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Wiercenie obudowy E-500

  1. #1
    Awatar Gregorius
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Civitas Kielcensis
    Posty
    69
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Wiercenie obudowy E-500

    Kilka dni temu kupiłem sobie nowy statyw Velbon... i znowu ten sam problem co przy starym... E-500 nie ma na spodzie obudowy drugiego otworu pod statyw (w który powinien wejść bolec mocowania statywowego dzięki któremu aparat nie kręci się na statywie)...

    No i... przy przekręceniu aparatu na statywie do położenia pionowego wszystko leci na łeb na szyję... zwłaszcza przy większym obiektywie

    Rozwiązania widzę dwa:
    1) Przykręcić szybkozłączkę tak mocno jak się da... tylko jak mocno żeby czegoś nie rozwalić i się to trzymało?
    2) Wywiercić sobie brakujący otwór "stabilizacyjny" pod spodem obudowy E-500

    Czy ktoś już wpadł na taki sam szalony pomysł jak wiercenie obudowy swojego aparatu? A może macie inne pomysły? I co z gwarancją na taki "wiercony" aparat?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar gofer111
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Trzebiatów
    Posty
    157
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Re: Wiercenie obudowy E-500

    Cytat Zamieszczone przez Gregorius
    Kilka dni temu kupiłem sobie nowy statyw Velbon... i znowu ten sam problem co przy starym... E-500 nie ma na spodzie obudowy drugiego otworu pod statyw (w który powinien wejść bolec mocowania statywowego dzięki któremu aparat nie kręci się na statywie)...

    No i... przy przekręceniu aparatu na statywie do położenia pionowego wszystko leci na łeb na szyję... zwłaszcza przy większym obiektywie

    Rozwiązania widzę dwa:
    1) Przykręcić szybkozłączkę tak mocno jak się da... tylko jak mocno żeby czegoś nie rozwalić i się to trzymało?
    2) Wywiercić sobie brakujący otwór "stabilizacyjny" pod spodem obudowy E-500

    Czy ktoś już wpadł na taki sam szalony pomysł jak wiercenie obudowy swojego aparatu? A może macie inne pomysły? I co z gwarancją na taki "wiercony" aparat?
    Na bank stracisz gwarancje, możliwe, że uszkodzisz elektronikę, gdy za daleko się wiercisz, ja bym raczej takiego sposobu nie sprawdzał. Choć pomysł, rzeczywiście szalony i to jak.
    Chyba lepiej kupić inny statyw.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam Krzysztof W.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Ejże, te bolce na szybkozłączce to powinny być raczej standardowe.
    Jeden bolec to śruba, wkręcana do aparatu, drugi bolec jest 'luźny' - jeżeli aparat nie ma dodatkowej dziury, powinien się chować w szybkozłączce po przykręceniu.

  4. #4
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Zmień szybkozłączkę...

    jak masz? całą plastikową?

    Zamień na taką z korkiem, albo gumą... jak ją dokręcisz, to nic się ruszac nei powinno.

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    jeżeli ten bolec się nie chowa i tak bardzo przeszkadza to czy nie lepiej ściąć bolec i nie tykać aparatu a w międzyczasie kupić porządną szybkozłączke. Pozdrawiam.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Jaki masz dokładnie model? mam Velbona DF60 i tam też jest ten 'dodatkowy bolec' - ale on się przecież chowa do środka. Poza tym, ja nie spotkałem jeszcze aparatu z taką dziurą na coś takiego

    Poza tym pomysł jest szalony - możesz coś uszkodzić.. elektronika i te sprawy. No i gwarancję tracisz na 100% : )


    pozdr

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Gregorius:

    Chłopie, daj na luz z tym otworem. W E-1 jest wgłębienie idealnie pod bolec a bolec i tak g****o daje i można złączke lekko obrócić. O kadrze pionowym zapomnij, trzeba sprzęt przytrzymać. Wydaje mi się, że (skoro twardy jesteś) lepiej zrobisz podklejając aparat czymś porowatym w miejscu styku z szybkozłączką albo kupując statyw, gdzie na złączce jest korek...

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Dodatkowy bolec stabilizujący w szybkozłączce wykorzystywany jest najczęściej w profesjonalnych kamerach video, w których znajduje się taki otwór. W przypadku aparatów stosuje się specjalne szybkozłączki z listwą krawędziową i regulacją szerokości na sankach do różnych konstrukcji aparatów. Manfrotto posiada takie szybkozłączki w swojej ofercie. Statywu nie trzeba wymieniać. W ostateczności możesz dokupić drugą głowicę.
    Tak wygląda szybkozłączka uniemożliwiająca zmianę położenia aparatu nawet przy ujęciach pionowych.


  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Zagłębie
    Posty
    30
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    ja tam bym powiercił ale nie w swoim
    Zakochałem się w........E-330

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Przyślij do mnie aparat. Mam profesjonalną udarową wiertarkę, a nie jakieś chińskie badziewie z supermarketu. . A gwarancją się nie przejmuj - Olki się przecież nie psują .
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Podobne wątki

  1. Obudowy podwodne
    By johan in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11.05.07, 23:14
  2. Czy c-7070 pasuje do obudowy podwodnej od c-5060?
    By repet in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18.09.06, 10:35
  3. PYTANIE O OBUDOWY
    By richie in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28.08.04, 13:35
  4. Obudowy
    By Metroid in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12.07.04, 13:37
  5. Obudowy podwodne
    By Stary in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.07.04, 11:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.