Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Ciągła praca mikrusa

  1. #1
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Ciągła praca mikrusa

    Standardowa sytuacja - łażę po mieście i pstrykam co ciekawsze tematy, raz częściej, raz rzadziej.

    I teraz:

    1/ ustawić uśpienie na 1 min i przemóc wewnętrzny opór, że matryca chodzi i chodzi, a lcd świeci.

    2/ Włączać i wyłączać aparat ręcznie. Uruchamia się szybko, więc tu problemu nie ma. Jednak pozostaje kwestia, czy to nie wykończy SSWF?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Ciągła praca mikrusa

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Standardowa sytuacja - łażę po mieście i pstrykam co ciekawsze tematy, raz częściej, raz rzadziej.

    I teraz:

    1/ ustawić uśpienie na 1 min i przemóc wewnętrzny opór, że matryca chodzi i chodzi, a lcd świeci.

    2/ Włączać i wyłączać aparat ręcznie. Uruchamia się szybko, więc tu problemu nie ma. Jednak pozostaje kwestia, czy to nie wykończy SSWF?
    Ad. 1
    A czy uśpienie nie działa również na resztę podzespołów? Wejdź sobie na kluczyk-->D-->Uśpienie, naciśnij "Info" i poczytaj. Przy okazji naciśnij spust migawki, gdy aparat jest w uśpieniu. Usłyszysz ciche "bzzzt", czyli zakładam, że matryca zostaje dopiero wybudzona.

    Pozdrawiam

    PS. Ja ustawiam na 1).
    PS2. Co się dzieje z edycją postów?

    EDYTA: O, skoczyło
    "There's no such thing as free titties"

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Ciągła praca mikrusa

    Cytat Zamieszczone przez heyahero Zobacz posta
    Ad. 1
    A czy uśpienie nie działa również na resztę podzespołów? Wejdź sobie na kluczyk-->D-->Uśpienie, naciśnij "Info" i poczytaj. Przy okazji naciśnij spust migawki, gdy aparat jest w uśpieniu. Usłyszysz ciche "bzzzt", czyli zakładam, że matryca zostaje dopiero wybudzona.
    Działa na wszystko,a le po wzbudzeniu SSWF chyba nie śmiga? Albo zbyt szybko przełożyłem sytuacje z e-1 :P

  4. #4
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Ciągła praca mikrusa

    To bardziej z praktyki niż instrukcji. Chyba jest/powinno być tak jak w dużym 4/3. E-500 zostawiam (bardzo często przez przypadek) nawet na kilka dni włączonym. Przechodzi w stan uśpienia i nie wykazuje specjalnych oznak by nadmiernie wyczerpała się bateria. Wnioskuje zatem, że podzespoły naprawdę "śpią" przez ten czas. Nawet SSWF "wstaje" wraz z naciśnięciem spustu.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Ciągła praca mikrusa

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    To bardziej z praktyki niż instrukcji. Chyba jest/powinno być tak jak w dużym 4/3. E-500 zostawiam (bardzo często przez przypadek) nawet na kilka dni włączonym. Przechodzi w stan uśpienia i nie wykazuje specjalnych oznak by nadmiernie wyczerpała się bateria. Wnioskuje zatem, że podzespoły naprawdę "śpią" przez ten czas. Nawet SSWF "wstaje" wraz z naciśnięciem spustu.
    Podobnie E-PL3. Po jakiś czasie wyłącza się całkowicie (sprawdzone przed chwilą).
    "There's no such thing as free titties"

  6. #6
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Ciągła praca mikrusa

    Bardzo dziękuję, bo dziś włączałem i wyłączałem co chwila
    Musisz rozdać trochę punktów innym użytkownikom zanim będzie można przyznać punkty heyahero.
    ...w pamięci
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #7
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Ciągła praca mikrusa

    Czyli w końcu po wzbudzeniu ze stanu uspienia SSWF działa, czy nie?

    Jeżeli działa, to spokojnie mógłbym włączać i wyłaczać i nie irytować się działajacą matrycą i lcd przez tę minutę

  8. #8
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: Ciągła praca mikrusa

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Standardowa sytuacja - łażę po mieście i pstrykam co ciekawsze tematy, raz częściej, raz rzadziej.
    I teraz:
    1/ ustawić uśpienie na 1 min i przemóc wewnętrzny opór, że matryca chodzi i chodzi, a lcd świeci.
    2/ Włączać i wyłączać aparat ręcznie. Uruchamia się szybko, więc tu problemu nie ma. Jednak pozostaje kwestia, czy to nie wykończy SSWF?
    Też mnie to zastanawiało.
    A nie ma trzeciej opcji - po prostu wyłączyć LCD żeby nie świecił? Wg. instrukcji (E-PL3, str. 89) przyciski Fn i nagrywania filmów można zaprogramować m.in. tak, aby wyłączały/włączały monitor. Czy to działa - w sytuacji kiedy nie korzysta się z wizjera elektronicznego? Jeżeli tak to czy przy wyłączonym LCD i braku wizjera elektronicznego można robić zdjęcia?
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  9. #9
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Ciągła praca mikrusa

    W e-pl1 takiej opcji nie widzę. Zresztą to nie rozwiazuje problemu działajacej matrycy.

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: Ciągła praca mikrusa

    Tak mnie naszlo... jesli (to oczywiste) matryca sie nagrzewa pracujac i prowadzi to (tez oczywiste) do zwiekszenia sie szumow, to moze czas wymyslic jakis system chlodzenia matrycy :P
    Np. zamontowac ja na module Peltiera i do niego jakis system heatpipe do odprowadzenia ciepla na zewnatrz :P Hehehe...

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


Podobne wątki

  1. Praca jak marzenie
    By klikacz in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18.04.11, 07:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.