Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Ciągła praca mikrusa

  1. #11
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Ciągła praca mikrusa

    Z 6 lat temu krążył projekt domowej roboty chłodzonego canona 300d

  2. #12
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: Ciągła praca mikrusa

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    jesli (to oczywiste) matryca sie nagrzewa pracujac i prowadzi to (tez oczywiste) do zwiekszenia sie szumow, to moze czas wymyslic jakis system chlodzenia matrycy :P
    A mi się wydaje, że te oczywiste oczywistości wcale nie są takie oczywiste przy obecnie stosowanych matrycach. W każdym razie skoro to takie oczywiste, to niech ktoś pokaże różnice na zdjęciach - do jakich większych szumów prowadzi powiedzmy praca matrycy z Pena przez kilkadziesiąt minut względem tej "nierozgrzanej" .
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #13
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Ciągła praca mikrusa

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    A mi się wydaje, że te oczywiste oczywistości wcale nie są takie oczywiste przy obecnie stosowanych matrycach. W każdym razie skoro to takie oczywiste, to niech ktoś pokaże różnice na zdjęciach - do jakich większych szumów prowadzi powiedzmy praca matrycy z Pena przez kilkadziesiąt minut względem tej "nierozgrzanej" .
    Jak dopiję piwo, to ci sprawdzę pierwsze i ostatnie (po 1,5h zdjęć i dwóch filmikach) zdjęcie z koncertu. Optycznym wyszło przy E-P3, że nagrzewa się bodajże prawa strona aparatu, co wpływa wg nich na ich jakość zdjęć. Coś może być na rzeczy

    W przypadku testu Olypmusa E-PL2, na darkach bardzo wyraźnie widoczny był typowy banding. W E-P3 go nie widać, aczkolwiek daje się łatwo zauważyć inne niejednorodności. W szczególności matryca mocniej szumi po prawej stronie, co jest najprawdopodobniej spowodowane grzejącą się elektroniką aparatu.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez heyahero ; 6.11.11 o 18:07 Powód: cytat z Optyczne.pl
    "There's no such thing as free titties"

  4. #14
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: Ciągła praca mikrusa

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    przyciski Fn i nagrywania filmów można zaprogramować m.in. tak, aby wyłączały/włączały monitor. Czy to działa - w sytuacji kiedy nie korzysta się z wizjera elektronicznego? Jeżeli tak to czy przy wyłączonym LCD i braku wizjera elektronicznego można robić zdjęcia?
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    W e-pl1 takiej opcji nie widzę. Zresztą to nie rozwiazuje problemu działajacej matrycy.
    Odpowiadam sam sobie bo od kilku dni męczę E-PL1. W tym aparacie można zaprogramować fn żeby wyłączał monitor. Matryca ciągle działa, przysłona zresztą też. Najkrótszym czasem jaki można ustawić, żeby aparat się przełączał z automatu w tryb uśpienia jest 60 sek. Szkoda, że nie można tego wymusić ręcznie, ale producent pewnie wiedział co robi.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

Podobne wątki

  1. Praca jak marzenie
    By klikacz in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18.04.11, 07:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.