Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Drukarka A3?

  1. #21
    | OlyJedi Awatar mynameisnobody
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    980
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    świeci mi REZERWA...
    Ma ktoś cynk na jakiś zamiennik orginalnych QUADTONE K6 ?
    Albo adres gdzie w Europie dostać*orginały?

  2. #22
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Drukarka A3?

    Nie znam się na technologii drukarek - chciałbym kupić któregoś Epsona do moich krajobrazów - potrzebuję takiego który będzie z dużymi pojemnikami na atrament, i da mi możliwość wydruku pocztówki , A4 i A3. Proszę o radę.

    AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #23
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    610
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Drukarka A3?

    Nie ma co się zastanawiać i brać Epsona Stylus 1400. Jest to najtańszy z modeli obsługujących format A3. Świetnie odwzorowuje kolory oraz czarno białe fotografie. Niczego mu nie brakuje, jest po prostu świetny i nie ma wygórowanej ceny jak wyższe modele. Plusem jest też możliwość zamontowania systemu stałego zasilania tuszem.

    Tu masz recenzję: http://www.photo-i.co.uk/Reviews/int...00/Page_1.html

    Pozdrawiam
    rumpel

  4. #24
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Drukarka A3?

    Jaki jest koszt (pomijając zakup drukarki) jednej fotki a3?

  5. #25
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Odp: Drukarka A3?

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Jaki jest koszt (pomijając zakup drukarki) jednej fotki a3?
    Bez CISSa kosmicznie wysoki- oplaca sie dopiero po przerobce- na oryginalnych zbiornika moze 10 zdjec formatu A3- i ktoregos koloru zabraknie.
    Przy CISS beda to dziesiatki duzych wydrukow.

  6. #26
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Drukarka A3?

    Gdzieś, kiedyś piłowaliśmy ten temat. Przy podobnych tematach zapytuje, jaki jest koszt podobnego formatu w zakładzie usługowym w okolicy? Cena wydruku to nie tylko sam sprzęt i tusz. Trzeba jeszcze dodać "walkę o jakość".

  7. #27
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Drukarka A3?

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Gdzieś, kiedyś piłowaliśmy ten temat. Przy podobnych tematach zapytuje, jaki jest koszt podobnego formatu w zakładzie usługowym w okolicy? Cena wydruku to nie tylko sam sprzęt i tusz. Trzeba jeszcze dodać "walkę o jakość".
    Się zgadza - był wątek, ale nie zdołałem go znaleźć - tak się to po przeprowadzce porobiło?
    Jak znajdziesz - to scal - proszę.

    AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #28
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Drukarka A3?

    Na dole wyświetlają się podobne wątki - już łączę
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  9. #29
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Drukarka A3?

    Jeśli drukarka atramentowa, to tylko z CISS-em, najlepiej oryginalnym, inaczej koszty wydruku Cię zjedzą. Przerabiałem temat dość dogłębnie i dopiero po zakupie epsona l800 z cissem (wprawdzie to A4 a nie A3 ale problem kosztów podobny) drukuję fotki bez ograniczeń. Nie mam też problemów z zasychaniem (czasami nie drukuję nic przez 3-4 tygodnie) a cena oryginalnego tuszu też jest śmieszna w porównaniu z kartridżem (dwadzieścia kilka zł za oryginał 70 ml, kardridż ok 7-9ml).
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Drukarka A3?

    Jak koledzy sugerują, jak plujka to tylko z CISS. Niestety oryginalne CISS są droższe i w zakresie sprzętu i tuszu - ale masz bezproblemową gwarancję na sprzęt oraz gwarancję jakości.
    Jak eksploatuję Epsona 730WD z dokupionym CISS (niefirmowy oczywiście, bo firmowego nie ma). Licząc koszty eksploatacji można tuszu nie wkalkulowywać główny koszt strony A4 wydruku to koszt papieru. Główna zaleta posiadania własnej drukarki to niezależność od laboludków, robisz wydruki kiedy chcesz i jak chcesz, trochę własnej inwencji, trochę porad z netu i masz wydruki o jakości nieosiągalnej w przeciętnym labie. Epson 730 ma 8 dysz, obrazek kolorowy czy czarno-biały wychodzi jak bajka.

    Wada niefirmowego CISS:
    - możliwość niekompatybilności z drukarką (należy unikać wszelkiego upgrade firmware drukarki - bo producent robi taki upgrade głównie aby uniemożliwić pracę z CISS )
    - dyndające dodatkowe zewnętrzne zbiorniki na tusz

    Epson Stylus 1400 jest jakiś czas na rynku, więc wystarczy poczytać w necie czy nie ma problemów z CISS'ami - jak nie ma to kupować i drukować.

    PS
    Zamiast CISS można też używać tzw. wietrznych kartridży. Zastępują one zwykłe kartridże, ale pomimo, że są takiej samej wielkości to zawierają 3-4 raza więcej tuszu niż oryginalne - czyli na więcej wystarczają, niestety wymagają dopełniania zawartości za pomocą strzykawy, nie jest zbyt uciążliwe, niemniej jednak napełnianie CISS jest o wiele łatwiejsze.

    PPS
    Epsony, a na pewno mój, po każdym właczeniu / wyłaczeniu zasilania czyści głowice i "napełnia" "pampersa", po iluś tam razach pojawia się komunikat "error - wymień pampersa w serwisie". Wtedy można w serwisie lub zakupić program do resetu "pampersa" i po bólu.
    Ale pomaga ponoć trzymanie drukarki na ciągłym standbay'ju, czyli pozwalamy drukarce samej się wyłączyć (uśpić) - ponowne przywrócenie jej do pracy nie powoduje czyszczenia głowic. Sam to stosuję od czasu resetu "pampersa", który naprawdę wystąpił szybko po zakupie drukarki (coś około jednego roku).

    PPPS
    No i trzeba dość często coś drukować przynajmniej raz na jeden/dwa tygodnie bo tusz lubi zaschnąć w jakiejś głowicy. Niby w necie jest pełno porad i filmików jak samemu przeczyścić - sam to przerabiałem, łatwo nie było, bo z każdym typem drukarki trzeba inaczej. Dlatego teraz drukuję regularnie, bo lepiej zapobiegać niż potem naprawiać.
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 12.05.14 o 10:49

Podobne wątki

  1. Drukarka laserowa
    By NightCrawler in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 24.06.10, 10:10
  2. drukarka termosublimacyjna do cd
    By żmija in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18.01.09, 17:46
  3. Drukarka dla E1
    By irek50 in forum E-System
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 1.01.08, 15:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.