Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Adapter m/4/3 na 4/3

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Adapter m/4/3 na 4/3

    Po co Olympus sili się na body m4/3 pro, które będzie obsługiwało jednocześnie obiektywy m4/3 i 4/3 przez przelotkę usprawniającą AF. Nie lepiej jak Sony klepać równolegle coś analogicznego do NEX i SLT. Wystarczy w następcy E-5 zastosować patent z E-10/20 i dodać EVF.

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    774
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Adapter m/4/3 na 4/3

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Po co Olympus sili się na body m4/3 pro, które będzie obsługiwało jednocześnie obiektywy m4/3 i 4/3 przez przelotkę usprawniającą AF. Nie lepiej jak Sony klepać równolegle coś analogicznego do NEX i SLT. Wystarczy w następcy E-5 zastosować patent z E-10/20 i dodać EVF.
    Czy sie sili to zobaczymy jak wyjdzie Co do Sony - w ich wypadku posiadanie 2 linii odbija sie raczej niekorzystnie na NEX'ach. Nowy adapter mowi jak dla mnie wyraznie: "chcecie miec szkla z AF to kupcie szkla do SLT"

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Adapter m/4/3 na 4/3

    Cytat Zamieszczone przez Vindex Zobacz posta
    Czy sie sili to zobaczymy jak wyjdzie Co do Sony - w ich wypadku posiadanie 2 linii odbija sie raczej niekorzystnie na NEX'ach. Nowy adapter mowi jak dla mnie wyraznie: "chcecie miec szkla z AF to kupcie szkla do SLT"
    Na NEX'ach niekorzystnie odbija się raczej brak szkieł do nich dedykowanych, czyli z bagnetem E. Przejściówka A->E z AF po fazie jest chwilową zapchaj dziurą. Funkcjonalnością nowy SLT odjechał i Nikonowi i Canonowi o prawie lata świetlne, a jak się pojawi FF A99 to Nikon i Canon zrobią sepuku.

    PS
    Dobrze że NEX'y odbijają się niekorzystnie i sprzedają się lepiej od m4/3, gdyby odbijały się korzystnie, to m4/3 znowu musiał by uciekać w niszę ... gdzyż NEXy sprzedawałyby się duuużo lepiej od m4/3.

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Adapter m/4/3 na 4/3

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Funkcjonalnością nowy SLT odjechał i Nikonowi i Canonowi o prawie lata świetlne, a jak się pojawi FF A99 to Nikon i Canon zrobią sepuku.
    Ja bym popełnił sepuku, gdybym zobaczył na zdjęciach ze swojego aparatu to, co produkują te wynalazki SLT. Jedyna zaleta tej technologii to ciągły AF w czasie zdjęć seryjnych, ale Nikon też to ma w tradycyjnych lustrzankach i jakoś jeszcze nie został pobity. A, no i jeszcze bym zapomniał o 12 kl/s i buforze zapełniającym się po sekundzie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    774
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Adapter m/4/3 na 4/3

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Na NEX'ach niekorzystnie odbija się raczej brak szkieł do nich dedykowanych, czyli z bagnetem E. Przejściówka A->E z AF po fazie jest chwilową zapchaj dziurą. Funkcjonalnością nowy SLT odjechał i Nikonowi i Canonowi o prawie lata świetlne, a jak się pojawi FF A99 to Nikon i Canon zrobią sepuku.

    PS
    Dobrze że NEX'y odbijają się niekorzystnie i sprzedają się lepiej od m4/3, gdyby odbijały się korzystnie, to m4/3 znowu musiał by uciekać w niszę ... gdzyż NEXy sprzedawałyby się duuużo lepiej od m4/3.

    No jak dla mnie ta przejsciowka oznacza wlasnie ze nie nalezy sie spodziewac za duzo szkiel E-mount. Prowadzenie dwoch rownoleglych systemow jest dosc kosztowne a przejsciowka to rozwiazuje w sposob szybki i wygodny (dla Sony). Co do sprzedazy NEX'a - marketing to Sony ma zdecydowanie lepszy od Panasonic'a czy Olympusa ale patrzac na road map szkiel to nie wiem czy mozna NEX'a traktowac jako system (a tym bardziej sensowny system).

  6. #16
    | OlyJedi Awatar GoBo
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Silesia
    Posty
    377
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria

    Odp: Adapter m/4/3 na 4/3

    Podepnę się pod stary temat. Mój problem jest jednak trochę inny.
    Mam obiektyw Tamron z jakimś mocowaniem (chyba adapt-a-matic, ale tutaj to nieistotne) z przejściówką na 4/3.

    Szukam taniego adaptera z 4/3 na body m4/3, czyli odpowiednika MMF-3 ale bez automatyki.
    Gdzie to mogę kupić? Może ma ktoś na zbyciu?
    Polecam się

  7. #17
    Awatar PiotrM
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam
    Mam pytanie o adapter z systemu m4/3 do 4/3.

    Takie dość nietypowe przejście, ale chciałbym zakupić obiektyw ( może kilka) z mocowaniem m4/3 podpiąć do starego Olympusa e-520 z mocowaniem 4/3.
    A z czasem zakupić bezlusterkowca i mieć już odpowiednią szklarnię.

    Więc, czy istnieje taka przejściówka ??? w Internetach nie znajduje.


  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Nie ma i nie będzie. W drugą stronę sprawa jest prosta, wystarczy odsunąć obiektyw od korpusu. Obiektyw m4/3 przejściówka musiałaby wbijać w korpus dużego 4/3
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #19
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    A tak zapytam z ciekawości, do tej pory jakim obiektywami robiłeś zdjęcia w starym systemie?

  10. #20

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    143
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    Witam! Nie znalazłem w tym wątku odpowiedzi na pytanie, które mnie mocno interesuje: jak szybki (w porównaniu z obiektywami m/4/3) jest AF w kombinacji puszka + adapter + ED 70-300? Czy może ktoś z Forumowiczów ma doświadczenia w praktycznym użyciu takiego zestawu? Moje fotozainteresowania to fotografia lotnicza, stąd szybkość i celność AF ma kolosalne znaczenie. Obecnie używam EM-10 ale jakiś czas temu miałem E-510+ZD70-300 i byłem bardzo zadowolony z efektów tej współpracy A swoją drogą, ciekawe jak spisywałby się zestaw no EM-10 + adapter + szkło ze stajni Nikona? Z góry dzięki za pomoc.

Podobne wątki

  1. Adapter 4/3 -> M42
    By m_kola in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 4.08.10, 18:36
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29.03.08, 15:39
  3. adapter do E 300
    By khak in forum E-System
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10.04.06, 21:42
  4. Adapter MA-1 :?:
    By gregvip in forum E-System
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17.10.05, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.