Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 81

Wątek: Nex-7

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Nex-7

    Wszystko mający NEX-7
    http://www.optyczne.pl/4189-nowo%C5%...ony_NEX-7.html

    Jeśli było to proszę skasować.

    Trzeba przyznać, że wypasiony, taki NEX3/5 na sterydach. Ciekaw jestem jaka będzie cena z kitem CZ24mm/1.8.
    Jeśli w stosunku do NEX3/5 będzie miał poprawioną gospodarkę energetyczną, to tylko brać i nie gadać.

    Całkiem przyjemnie wygląda ten nowy Czesio.

    http://photorumors.com/wp-content/up...8-NEX-lens.jpg

    http://photorumors.com/wp-content/up...8-NEX-lens.jpg


    Poszperałem.
    Samo body 1200$
    Body z kitem 18-55 1400$
    czyli
    Body z Czesiem w okolicy 2000$ lub nieco więcej (sam Czesio 1000$)

    PS
    Jest też przelotka na obiektywy z bagnetem A (lustro, AF, silniczek do śrubokręta), z wyglądu jawi się paranoicznie - gabaryty. W komplecie z NEX'ami chyba tylko dla największych desperatów.

    PPS
    Poza Czesiem jest jeszcze 50mm/1.8 OSS z bagnetem E za 300$
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 24.08.11 o 11:20

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Nex-7

    Piękny. Kiedyś pisałem, że rynek czeka na bezlusterkowca w stylu Panasa L1 czy Olka E-330 - zwartego w budowie, z wizjerem, wbudowaną lampą i porządnym sterowaniem. Można było wtedy zgadywać, kto pierwszy go wypuści. Ale chyba nikt wtedy nie myślał, że będzie to Sony. Bardzo dobry ruch!
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #3
    Awatar szczupak
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    60
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: Nex-7

    Body całkiem sympatyczne, rozmiar obiektywów i cena już trochę mniej, aż się prosi o więcej naleśników do tak małego body.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Nex-7

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Piękny. Bardzo dobry ruch!
    Patrząc przez pryzmat wyjazdu, podczas którego w zasadzie mogłem nie zdejmować 20/1.7 i nie czułem się mocno ograniczony, Nex-7 może być postrzegany jako aparat-system. Z Zeissem ma w zasadzie wszystko. Problemy są trzy:

    1. Dlaczego wybraliśmy GF; ty GF2, ja GF1
    2. Patrząc na sample z A-77 filtr aa nie rzuca na kolana jak ten mistrz montowany w E-PL1
    3. cena
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Nex-7

    Cytat Zamieszczone przez szczupak Zobacz posta
    ... rozmiar obiektywów i cena już trochę mniej, aż się prosi o więcej naleśników do tak małego body.
    Wydaje mi się, ze Sony ma inną strategię niż Olympus i Panasonic - idą w jakość i możliwości a nie w miniaturyzację. Choć z mojego punktu widzenia, przy bliższym kontakcie z E16, też chciałbym mieć naleśnikową alternatywę do CZ24mm/1.8 za 200$. Takie E16/2.8 i hipotetyczne E24/2.8 plus Helios zaspokoiłoby moje apetyty na optykę do NEX.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Nex-7

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    1. Dlaczego wybraliśmy GF; ty GF2, ja GF1
    Bo był względnie tani i sprzedawany w kicie z naleśnikiem, razem z którym mieści się do kieszeni.

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    2. Patrząc na sample z A-77 filtr aa nie rzuca na kolana jak ten mistrz montowany w E-PL1
    Na jpegach i tak nie ocenisz fitra AA.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #7
    Awatar szczupak
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    60
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: Nex-7

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    ...Takie E16/2.8 i hipotetyczne E24/2.8 plus Helios zaspokoiłoby moje apetyty na optykę do NEX.
    Kiedyś pożyczyłem Nex3 z E16 i do tego dołożyłem swojego Jupitera, bardzo przyjemnie się tym fociło, taki zestawik był zadziwiająco wszechstronny i do tego bardzo kompaktowy.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Nex-7

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Wydaje mi się, ze Sony idą w jakość i możliwości a nie w miniaturyzację.
    Że co?
    Mam przykładowo Nex-3@E16 - tak chwalony, że to zestaw za darmo pod "demobil". OK, czy mogę sobie dokupić nowy EVF?
    Więc gdzie te możliwości

    Jakość? Jak będę akceptował zestaw takiej wielkości jak Nex-7@Zeiss to sobie kupię (dla jakości, pamiętasz?) lustro, np. D5100@35/1.8 lub A-67@35/1.8

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Choć z mojego punktu widzenia, przy bliższym kontakcie z E16, też chciałbym mieć naleśnikową alternatywę do CZ24mm/1.8 za 200$. Takie E16/2.8 i hipotetyczne E24/2.8 plus Helios zaspokoiłoby moje apetyty na optykę do NEX.
    My w mikro dostali komplet

    Tani 14/2.5, tani 20/1.7 i tani 45/1.8

    BTW. Jeśli zależy ci na naleśnikach, ja bym spojrzał na NX. Tam jakby bardziej starają się o klientów "środka". Poza tym plotka głosi, że tak naprawdę EVF z Siódemki to dzieło... Samsunga. Jeśli to prawda zdziwiłbym się bardzo gdyby kolejny NXx0 tego nie miał.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Na jpegach i tak nie ocenisz fitra AA.
    No to dodałeś kolejny problem
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Nex-7

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Że co?
    Mam przykładowo Nex-3@E16 - tak chwalony, że to zestaw za darmo pod "demobil". OK, czy mogę sobie dokupić nowy EVF?
    Więc gdzie te możliwości
    Niby racja, ale z drugiej strony po co do body za 500zł (nex3) kupować EVF za 1000zł( zapewne)?

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Jakość? Jak będę akceptował zestaw takiej wielkości jak Nex-7@Zeiss to sobie kupię (dla jakości, pamiętasz?) lustro, np. D5100@35/1.8 lub A-67@35/1.8
    Na dpreview.com, piszą, że korpus NEX-7 nie jest większy od E-P3. Jak dla mnie, wizjer w body to zaleta, ale nie podobają mi się lustrzankopodobne korpusy G, GH, NX11/10/5, ja wolę takiego kanciaka jak NEX czy Fuj x100. Ja jakości Czesia ni potrzebuję, więc napisałem że E24/2.8 za 250$ by mi wystarczyło.

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    My w mikro dostali komplet
    Fakt, dlatego ciągle mikro biorę pod uwagę.

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Tani 14/2.5, tani 20/1.7 i tani 45/1.8
    Czy one takie tanie? NEX-3 z E16 kupiłem taniej niż każdy z tych obiektywów.

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    BTW. Jeśli zależy ci na naleśnikach, ja bym spojrzał na NX. Tam jakby bardziej starają się o klientów "środka". Poza tym plotka głosi, że tak naprawdę EVF z Siódemki to dzieło... Samsunga. Jeśli to prawda zdziwiłbym się bardzo gdyby kolejny NXx0 tego nie miał.
    Jeśli NX200 będzie wyglądał tak jak na obrazkach z zapowiedzi, to jest wielce prawdopodobne, że wejdę w ten system.

    Na razie nie zamierzam zmieniać NEX-3 na coś innego, prawdopodobnie dokupię jedynie macro 30mm dla posiadania "standardu" z AFem. 1000euro czy $ za Czesia nie dam, podobnie jak nie dam 650$ za LP 25mm/1.4 bo nie jestem onanistą oglądającym cropy, a w innej skali różnic nie widać w stosunku do tego co mam z NEX-3 i E16 (komplet za 300$)
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 24.08.11 o 12:43

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Nex-7

    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.