Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: wysyłka do serwisu - ZD 14-54

  1. #1

    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    62
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    wysyłka do serwisu - ZD 14-54

    Witam

    Tak sobie robie te fotki i robię, i od jakiegos czasu mam "pykanie" i "chwilowy wyczuwalny opór" podczas zmiany ogniskowej na długości ok 35 mm, podczas zmiany z np 54 na 14.
    W kierunku przeciwnym - cisza absolutna i piękna praca.
    Może podświadomie (musze sprawdzić) ale wydaje mi sie również że ostrośc nieco mi spadła.

    Czy moze ktoś miał taki problem (lub jego zaczątek) i jak sobie z tym poradził?

    Czy zdecydowanie wysyłać do serwisu, a jeżeli tak to jakie są wasze opinie na temat jakości napraw gwarancyjnej obiektywu w Czechach (bo chyba tam wszystko jedzie).

    Pozdrawiam, i bede wdzieczny za rady
    ZbiKot
    entuzjasta fotografi, gór, i żeglarstwa
    E-1; ZD9-18; 14-54; 50-200; 50; FL36

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    MIałem coś podobnego zaraz po kupnie - obiektyw lekko "piszczał" -przeszło po kilku-kilkunastu dniach.
    Potem chyba pojawiło się jeszcze po jakimś czasie, ale szybko znikło.

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    wysuń go i wsuń tak ze 30 razy z rzędu, może guma musi się ułożyć albo lekko zakurzyć żeby nie stawiała oporu?

  4. #4

    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    62
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    po powrocie z serwisu

    Witam

    Obiektyw juz wrócił z Czech.
    Na pierwszy rzut oka jest OK, musze jeszcze sprawdzić.

    Obiektyw wrócił do mnie w miare szybko - ok 11 dni od momentu dostarczenia do serwisu.(mam nadzieje ze tam był bo w karcie gwarancyjnej zero wpisów - to normalne?, mam nadzieje ze przez te 11 dni nie kręcili nim w Ożarowie we wszystkie strony az sie ułozy )
    Dostarczałem osobiście - chyba lepiej bo można dokładnie z gosciem ustalic i opisac co dolega.

    Bardzo mi go brakowało

    Pozdrawiam
    ZbiKot
    entuzjasta fotografi, gór, i żeglarstwa
    E-1; ZD9-18; 14-54; 50-200; 50; FL36

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Myślę, że podpięli go do takiego urządzenia, jak w Ikei do testowania mebli. Pamiętacie taką maszynę do testowania foteli, która naciskała na krzesło rytmicznie co sekundę (symulując siadanie), a na liczniku można było odczytać ilość "nacisków" (usiądzeń??? Jak to odmienić w naszym trudnym języku? ). Serwis Olka podobno zakupił takie dynksy do eliminowania skrzypienia i oporów w obiektywach. I tak miałeś szczęście, bo Twój egzemplarz wymagał tylko 11 dniowego "docierania".

    Ja właśnie zamawiam 14-54 .
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    O prosze! kolejny zawodnik z 14-54 - no, nareszcie E-500 nabierze profi wyglądu

    Rafał, nie dygaj. Oddychaj głęboko, zrób sobie drynia z dużą ilością soku i lodu w oczekiwaniu na nowy gadzet. Będzie dobrze. Żeby trafić na taką samą usterkę w nowym zuiko, to trzeba mieć kupę szczęścia.
    blady

    nienerwowo sobie cykam fotki w tempie 4/3

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Re: po powrocie z serwisu

    Cytat Zamieszczone przez zbikot
    mam nadzieje ze tam był bo w karcie gwarancyjnej zero wpisów - to normalne
    tak to normalne.... po naprawach dostaje osobna karte/protokół czy cosik gdzie jest male wyjaśnienie lub po prostu kody błędu.
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  8. #8

    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    62
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    po naprawie

    Witam

    Ma nadzieje że serwisowanie nie polega na mechanicznym docieraniu bez sprawdzenia przyczyny usterki, w tym przypadku odczuwalnego oporu i słyszalnego pykniecia przy zmianie ogniskowej.
    Nijak nie moge sprawdzic jak oni to naprawili, ale jeżeli wszystkie części w obiektywie Olympus robi z dużą precyzją (tak zakładam), obiektyw ma być nadal szcelny a przez pierwsze 12 miesięcy działało wszystko idealnie, a potem cos sie przesuneło/rozciągneło, to logiczne jest:
    - rozkrecić
    - zajrzeć
    - wymienić/ułożyć
    - złozyć
    - sprawdzić efekt

    Tym kręceniem/docieraniem to mnie Rafał rozwaliłeś.
    Musze porównać z drugim obiektywem u znajomego czy wszystko chodzi podobnie, bo teraz to moge ulegac sugestii że mam "dotarty" a nie naprawiony obiektym.

    Tak przy okazji, skoro nie miałem 14-54, to fociłem na komuni 50-200.
    Poniżej kilka zdjęć
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c_p5209900_2_143.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	1595   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c_p5209835_112.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	1596   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c_p5209705_2_903.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	1597   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c_p5209722_135.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	109,2 KB
ID:	1598  

    entuzjasta fotografi, gór, i żeglarstwa
    E-1; ZD9-18; 14-54; 50-200; 50; FL36

  9. #9
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Wlasnie dostalem mojego 14-54 i on rowniez lekko "pyka" przy zmianie ogniskowej. Takie ciche szmery. Cicho dosc, najbardziej jest to zauwazalne przy zmianie z 14mm na 18mm. Pewnie to normalne, poczkeam troche. Jesli sie nie zmieni, to moze wtedy sie bede zastanawial, czy cos nie jest nie tak.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  10. #10
    | OlyJedi Awatar dziekan
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    1.112
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez suchar
    Wlasnie dostalem mojego 14-54 i on rowniez lekko "pyka" przy zmianie ogniskowej. Takie ciche szmery. Cicho dosc, najbardziej jest to zauwazalne przy zmianie z 14mm na 18mm. Pewnie to normalne, poczkeam troche. Jesli sie nie zmieni, to moze wtedy sie bede zastanawial, czy cos nie jest nie tak.
    a mi nic nie pyka (no chyba że jak kręce pierścieniem ostrości - ale to serwo-silniczek pyka), pozatym raz mi pykało jak mi piachu naleciało - po wyczyszczeniu przestało.
    może to się "dociera" jak silnik z biegiem czasu :]
    pzdr
    www.tekkenolandia.pl
    E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.