Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Jaki obiektyw do e510?

  1. #21
    | OlyJedi Awatar szambonur
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Zakopane
    Posty
    221
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Zapewniam Cię, że ten z prawej to nie jest ZD 14-54.
    Za długo pstrykam na tych szkiełkach, żeby Twój test był dla mnie wiarygodny... Udowadnianie na siłę że 14-42 jest tak samo dobre optycznie albo lepsze od 14-54 jest śmieszne...

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Zapewniam Cię, że ten z prawej to nie jest ZD 14-54.
    Zatem co?
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szambonur Zobacz posta
    Za długo pstrykam na tych szkiełkach, żeby Twój test był dla mnie wiarygodny...
    No to może nie mój test będzie bardziej wiarygodny:

    http://www.optyczne.pl/100.4-Test_ob...87_obrazu.html

    http://www.optyczne.pl/117.4-Test_ob...87_obrazu.html

    Cytat Zamieszczone przez szambonur Zobacz posta
    Udowadnianie na siłę że 14-42 jest tak samo dobre optycznie albo lepsze od 14-54 jest śmieszne...
    Ja już nic nie muszę sobie udowadniać. Przez długi czas szukałem racjonalnych argumentów, które przemawiałyby za lepszością ZD 14-54. Przyznam, że powodowało to pewne zakłopotanie, do którego dzisiaj mogę się bez problemu przyznać. Argumentów nie znalazłem...

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Zatem co?
    To już nieistotne. Nie jest to ani ZD 14-54, ani 14-42. Interesuje nas to, co jest z lewej strony
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #24
    | OlyJedi Awatar szambonur
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Zakopane
    Posty
    221
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    A mnie wystarczyło żeby tylko raz spojrzeć na zdjęcia zrobione tymi dwoma obiektywami i 14-42 poszedł na dobre w odstawkę....

    "...To już nieistotne. Nie jest to ani ZD 14-54, ani 14-42. Interesuje nas to, co jest z lewej strony ..."

    epicure: manipulujesz jak TVN przed wyborami. Wstawiłeś porównanie sugerujące że to są te dwa interesujące nas obiektywy, następnie twierdzisz że nie są..., więc Twoja wiarygodność co do głoszonych teorii, właśnie zmalała do poziomu "zero"...
    Ostatnio edytowane przez szambonur ; 23.06.11 o 16:16

  5. #25
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Ale z testo optycznych wynika, ze 14-54 jest lepszy. Wynikibardziej spojne. To ze od f8 sa bardzo zblizone to inna sprawa. Przy mniejszych przyslonach 14-54 wyraznie lepsze.. no moze poza ogniskowa 14mm. Jakkolwiek w tym zakresie to roznica niewielka i ramach bledu pomiarowego.
    IMHO 14-54 jest lepsza niz kit i tyle. Nigdy nie slyszalem, ze jest fantastyczna, ale na pewno jest lepsza. Fantastyczne szklo to jest 12-60, choc pewnie tez by sie znalazla jakas kombinacja parametrow dla ktorej kit zachowuj sie podobnie, ale przeciez nie oznacza to automatycznie od razu, ze kit jest rownie dobry jak 12-60?

    T.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    To już nieistotne. Nie jest to ani ZD 14-54, ani 14-42. Interesuje nas to, co jest z lewej strony
    Mimo wszystko chcialbym wiedziec. Po ktorej stronie kit, 14-54, czy inny?

    T.
    Ostatnio edytowane przez Thomasso ; 23.06.11 o 16:19 Powód: Automatyczne scalenie postów
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  6. #26
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Przez długi czas szukałem racjonalnych argumentów, które przemawiałyby za lepszością ZD 14-54. Przyznam, że powodowało to pewne zakłopotanie, do którego dzisiaj mogę się bez problemu przyznać. Argumentów nie znalazłem...
    No to Cię oświecę - Ś W I A T Ł O


    Inne argumenty pomijam, powiedzmy, że to subtelności
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  7. #27
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Pomijajac juz fakt jakosci budowy samego szkla, materialow i tego ze jest uszczelniany. No i jednak jasniejszy. Mozna rzec, ze to taki podrasowany kit. I tego bym sie trzymal.

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szambonur Zobacz posta
    Wstawiłeś porównanie sugerujące że to są te dwa interesujące nas obiektywy, następnie twierdzisz że nie są...
    Nigdzie nie napisałem, że to porównanie kita i ZD 14-54. Napisałem, że z lewej jest 14-54, a kit zachowuje się do niego podobnie. Gołym okiem widać, że te sample się skrajnie różnią, więc tak na logikę z prawej strony siłą rzeczy nie mógł być 14-42. Sample miały pokazać jakość ZD 14-54, który niby jest taki doskonały optycznie.

    Cytat Zamieszczone przez szambonur Zobacz posta
    więc Twoja wiarygodność co do głoszonych teorii, właśnie zmalała do poziomu "zero"...
    Na szczęście obrazki mówią same za siebie, więc Twoja opinia o mojej wiarygodności za bardzo mi nie szkodzi.

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Ale z testo optycznych wynika, ze 14-54 jest lepszy. Wynikibardziej spojne. To ze od f8 sa bardzo zblizone to inna sprawa. Przy mniejszych przyslonach 14-54 wyraznie lepsze.. no moze poza ogniskowa 14mm. Jakkolwiek w tym zakresie to roznica niewielka i ramach bledu pomiarowego.
    No tak, jest lepszy w połowie zakresu ogniskowych i to tylko w centrum kadru, o czym wspominałem. W pozostałych przypadkach różnice są na poziomie 3 lpmm, czyli bliskie błędu pomiarowego i gołym okiem raczej nie dostrzegalne.

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    IMHO 14-54 jest lepsza niz kit i tyle.
    Oczywiście, że jest lepsza. Tylko nie we wszystkich aspektach i warto wiedzieć w jakich. Sam ten obiektyw polecałem w tym wątku jako jaśniejszą alternatywę dla kita.

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Nigdy nie slyszalem, ze jest fantastyczna...
    Naprawdę nigdy? Przecież to wręcz systemowy killer, niemal główny filar Olympusa Jest kilka wątków o tym szkle, można zajrzeć i poczytać, jaki jest magiczny

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Mimo wszystko chcialbym wiedziec. Po ktorej stronie kit, 14-54, czy inny?
    Kita 14-42 w tym porównaniu nie ma. Z lewej strony jest ZD 14-54, a z prawej coś innego
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #29
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Ale pitolicie. Facet chce obiektyw, jasny i uniwersalny. W takiej sytuacji tylko 14-54 w wersji pierwszej. Różnica pomiędzy nim i tym co posiada obecnie jest kolosalna.
    A już polecanie FL36R, gdy porównywalny cenowo Metz 48AF-1 jest praktycznie pod każdym względem lepszy jest już zupełnie bez sensu.
    oooj R jest kluczowe w tej lampie - przynajmniej dla mnie
    Chyba że metz współpracuje ze zdalnym wyzwalaniam w każdym trybie a ja o tym nie wiem

    Tez polecam 14-54 bardzo długo robilem takim zestawem i nie narzekałem

    @epicure - nie zgodze się z Tobą że są podobne optycznie
    Kiedyś się naczytałem że 14-45 i 14-54 to to samo jesli chodzi o jakość optyczną kupiłem więc 14-45 potem po przesiadce na 14-54 kopara mi opadła

    podobnie widze kolosalną różnicę między kitem a 14-54.
    właśnie w przypadku takiego porównania jak pokazujesz...

    z ciekawości to z prawej to z dużej matrycy jakiegoś 5dmk2 alibo podobnego stwora ? czy ta sama matryca ?chodzi mi o to czy stosujesz zasadę jednej zmiennej jak porównujesz obiektywy czy te zdjęcia pokazują nie tylko różnicę między szkłami ale również między tym co rejestruja różne matryce ?

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    z ciekawości to z prawej to z dużej matrycy jakiegoś 5dmk2 alibo podobnego stwora ? czy ta sama matryca ?chodzi mi o to czy stosujesz zasadę jednej zmiennej jak porównujesz obiektywy czy te zdjęcia pokazują nie tylko różnicę między szkłami ale również między tym co rejestruja różne matryce ?
    Tak, to są matryce różnej wielkości. I to prawda, że matryca sama w sobie też ma wpływ na to, że te obrazki wyglądają tak, a nie inaczej. Ale to porównanie zrobiłem wcześniej dla innych potrzeb i wrzuciłem je teraz tutaj, bo tylko takie sample z ZD 14-54 mam w tej chwili pod ręką. Można sobie prawą stronę zasłonić, bo jest tutaj nieistotna (albo można potraktować jako punkt odniesienia, bo podobną jakość prezentować będzie np. E-5 z ZD 14-35). Nie trzeba jednak do niczego porównywać sampli po lewej stronie, aby stwierdzić, że ZD 14-54 nie pokazał się na nich z najlepszej strony.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Obiektyw Tamron i E510
    By Stalker73 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 3.12.10, 16:52
  2. Obiektyw do E510
    By ważka in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 4.03.10, 15:23
  3. Jaki obiektyw do e-500
    By ppduet in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26.11.09, 13:03
  4. Nowy obiektyw do E510
    By Skajpel in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 18.01.09, 11:20
  5. Jaki telekonwerter 2x OM do E510?
    By puchan in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.11.08, 14:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.