Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63

Wątek: Zuiko 50 mm f 1.4 - pierwsze wrażenia

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    kształt maski może wpływać na rozmycie tła, moja maska prostokątna była potem widoczna w tle, nadając swój kształt brzegom jasnych punktów, uznałem więc, że najlepszy, dla mnie, jest okrągły otwór. Prawdopodobnie zastosowałem zbyt małe wymiary prostokąta lub maska była za blisko matrycy czy też tylnego szkła obiektywu, tak czy tak pewnie dałoby się uzyskać ciekawe efekty gdybym śmielej poeksperymentował.
    jest dobrze

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez staryman Zobacz posta
    kształt maski może wpływać na rozmycie tła, moja maska prostokątna była potem widoczna w tle, nadając swój kształt brzegom jasnych punktów
    Tak. Wlasnie tak sie dzialo u mnie dla prostokatnej. Zapomnialem o tym napisac. Ta z zaoblonymi rogami, lagodna nie jest tak agresywna!

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wojtucior Zobacz posta
    1. Na 1,4 mydli ale użyteczne, od 2.0 lepiej, 2,8 naprawdę ostro a o 4.0 można się pociąć
    To nie lepiej było od razu kupić ZD 50mm/2.0, człowiek to skomplikowana maszyna, zawsze lubi sobie utrudnić to co jest proste i do czego doszli inni, też na swoich błędach i wypaczeniach ...

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    To nie lepiej było od razu kupić ZD 50mm/2.0, człowiek to skomplikowana maszyna, zawsze lubi sobie utrudnić to co jest proste i do czego doszli inni, też na swoich błędach i wypaczeniach ...
    Jest jeszcze kryterium cenowe. Niestety.

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Jest jeszcze kryterium cenowe. Niestety.T.
    Autor wątka napisał:
    Nabyłem ostatnio droga kupna manulane Zuiko ze światłem 1,4 (do tego adapter z potwierdzeniem ostrości). Szkło tak gdzieś w moim wieku.
    Czyli OM50/1.4 około 400-500 (niewyjechane z czystymi soczewkami) + przelotka 150zł (tak mniej więcej) + strata czasu na testy, maski, strata czasu na obróbkę na PC, nietrafione z ostrością fotki ... = 550 - 650zł.

    O ile pamietam, to na naszej giełdzie widziałe ZD 50 pozbywane się za około 1000zł w wieku nie większym niż 3-4 lata

  6. #16
    | OlyJedi Awatar wojciech_gd
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    234
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    post dla samego postu?? Nie wiedziałem, że 1000zł to tyle samo co 550zł.... może mi powymieniasz w takim razie?

  7. #17
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Autor wątka napisał:
    Czyli OM50/1.4 około 400-500 (niewyjechane z czystymi soczewkami) + przelotka 150zł (tak mniej więcej) + strata czasu na testy, maski, strata czasu na obróbkę na PC, nietrafione z ostrością fotki ... = 550 - 650zł.

    O ile pamietam, to na naszej giełdzie widziałe ZD 50 pozbywane się za około 1000zł w wieku nie większym niż 3-4 lata
    Ludzie czasami lubią poeksperymentować. Życie bez zagadek i problemów technicznych, dla człowieka ciekawego świat, byłoby nudne.

    Ps. Ja używam maski z prostokątem o wymiarach 36x24, ale to oryginalna, metalowa maska do obiektywów OM Soligora.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    A tak mi się jeszcze przypomniało, https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=4494.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 8.06.11 o 10:12 Powód: Automatyczne scalenie postów

  8. #18

    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    41
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    To nie lepiej było od razu kupić ZD 50mm/2.0, człowiek to skomplikowana maszyna, zawsze lubi sobie utrudnić to co jest proste i do czego doszli inni, też na swoich błędach i wypaczeniach ...
    Ale przecież pisałem, że wg mnie ZD nie ma takiego zajefajnego "bokeh". Ale może się mylę. Za mało miałem do czynienia z ZD 50 mm.
    Wojtucior
    _____________
    E-pięset i szkła

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    nie mam ZD 50mm/2 i nie czuję potrzeby posiadania, mam za to Yashinona DS 50mm 1.4 i bardzo lubię od czasu do czasu pokręcić jego pierścieniem ostrości, to mi sprawia większą frajdę niż przykładanie wizjera do oka i cykanie zdjęć, wcale nie odczuwam tego jako utrudnienie. Idąc dalej tropem kolegi Tymczasowego można by w którymś momencie dojść do wniosku, że podnoszenie aparatu do oka jest zbyt wielkim wyczynem.
    jest dobrze

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wojciech_gd Zobacz posta
    post dla samego postu?? Nie wiedziałem, że 1000zł to tyle samo co 550zł.... może mi powymieniasz w takim razie?
    Pozycji: strata czasu na testy, maski, strata czasu na obróbkę na PC, nietrafione z ostrością fotki ... nie wyceniałem, bo podlegają one innej subiektywnej wycenie każdego z nas z osobna, dla mnie są one większe niż 350-450zł. Poza tym ZD 50 to macrówka, a nawet i nie entuzjasta macro czasami lubi zrobić jakieś macro, legendarnymi pięćdziesiątkami raczej takiej sztuki się nie dokona, chyba, że pierścienie, mieszki i inne tego typu miłe (subiektywnie) w dotyku sprzęty dodatkowe uzyjemy.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29.04.10, 23:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.04.10, 15:25
  3. E-30 pierwsze wrażenia po przesiadce z E-510.
    By maestro in forum E-System
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 13.03.10, 14:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.