Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Adobe Photoshop CS5 czy Elements 9?

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    270
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Adobe Photoshop CS5 czy Elements 9?

    Mam pytanie, który program kupić? Chciałbym kupić CS5 ze zniżką pracownika szkoły wyższej i zastanawiam się, gdzie konkretnie odczuję różnicę pomiędzy CS5 a Elements 9, który też biorę pod uwagę? Co zrobię w CS5 czego nie zrobię w Elements 9? Mógłby mi ktoś wyjaśnić różnice? Może ktoś zna link do gotowej analizy porównawczej?

  2. #2
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Zajrzyj TU

    Pozdrawiam
    Ja
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    270
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Porównanie tutaj dotyczy starszych wersji CS2 i Elements 5.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar wojciech_gd
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    234
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rah Zobacz posta
    Mam pytanie, który program kupić? Chciałbym kupić CS5 ze zniżką pracownika szkoły wyższej i zastanawiam się, gdzie konkretnie odczuję różnicę pomiędzy CS5 a Elements 9, który też biorę pod uwagę? Co zrobię w CS5 czego nie zrobię w Elements 9? Mógłby mi ktoś wyjaśnić różnice? Może ktoś zna link do gotowej analizy porównawczej?
    Najnowszy Elements to koszmarek do niczego się nienadający ze względu na głupawy interfejs. (Głupawy w sensie traktowania użytkownika, zresztą na pudełku namalowany jest... nieważne ) Gdyby była to moja opinia, to byłoby to subiektywne mocno (pracuję na co dzień na pełnym szopie). Ale kupiliśmy to do pewnej firmy, która kilka elementów już nabyła wcześniej. Nikt tego nie chce i w rezultacie wylądował w szafie jako inwestycja nietrafiona, a panienka, która miała to mieć śmiga w gimpie (robią tam prościutkie rzeczy - kadrowanie, jakieś poziomy i tyle).
    Tak więc albo szop, albo gimp (naprawdę da się na nim wiele i są wersje szopopodobne).

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    w E nie zrobisz 99% tego co w Photopsuju. inna sprawa czy bedziesz tego potrzebowal przy obrobce zdjec nie lepiej uzywac darmowego Gimpa a zaoszczedzone pieniadze wydac na przyjemnosci?

    zobacz czy potrzebujesz wiecej?
    http://www.gimp.org/tutorials/

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Prysiu
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    27
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Z Elementsa jestem zmuszony korzystać w pracy i dobija mnie brak krzywych. Ja wiem, że są poziomy i w ogóle, ale po prostu wolę krzywe i już. O!
    E-500 + ZD1445 + ZD3535
    BLOG # piszę o kursach językowych

  8. #8
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Używałem obu tych programów, z Ph.E. nie jestem zadowolony.
    Jeśli jesteś pracownikiem naukowym , to co powstrzymuje Cie przed pobraniem darmowej miesięcznej wersji każdego z tych programów i popróbowania każdego przez okres próbny ?
    Kontrakt masz zapewne na dłużej niż 3 miesiące.
    Jeśli idzie o moje osobiste doświadczenie z Ph.E. uważam pieniądze, które wydałem na zakup licencji w wersji 8 za wyrzucony grosz.
    Nie rozważasz w swoim porównaniu Adobe Photoshop Lightrooma, Z mojego krótkiego używania tego programu wydaje mi się, że jest on lepiej dopasowany do potrzeb fotograficznych, i łatwiejszy w obsłudze niż Ph. E.

    Pozdrawiam AP.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 26.05.11 o 01:13
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    270
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cały czas się edukuję i z uwagą analizuję napisane odpowiedzi. Zacząłem ściągać oba triale (tzn. Lightroom 3 i CS5), chociaż bez znajomości tych programów nie wiem, czy moje wnioski będą prawidłowe.

  10. #10
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    O L.3 David duChemin "Pracując nad kadrem w cyfrowej ciemni "- Galaktyka 2011,
    o PS5 Conrad Chaves - Real World " PS CS5 dla fotografów" APN Promise 2011.

    Może znajdziesz w sieci lub jakiejś bibliotece. Pomocne mogą być dla orientacji w PS wydania Real World do poprzednich wydań PS- do 2 i 3 były chyba po polsku .

    Do programów są dostępne pliki pomocy, ale korzystnie z nich przypomina czytanie instrukcji do artykułów przemysłowych - do kuchenki mikrofalowej czy aparatu foto.

    Daj znać co wybrałeś. AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Adobe P.Elements 8 a ORF z PENa EPL1
    By SlawekPS in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.03.11, 23:45
  2. Photoshop ELements - rozszerzenia
    By Fokstrot in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.10.09, 21:32
  3. Adobe Elements - po raz pierwszy po polsku
    By Oleryk in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 4.11.07, 22:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.