Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Adobe Photoshop CS5 czy Elements 9?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Używałem PE do wersji 7 włącznie i były całkiem ok. Ale do prostych prac Paint.NET ładuje mi się szybciej i to jest mój podręczny edytorek.

    Zaletą PE jest to, że często Adobe prezentuje propozycje upgrade do PS lub Lightroom w naprawdę dobrych cenach.
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Od czasu gdy zacząłem używać LR, to przestałem używać PS'a.

    Oczywiście LR nigdy nie zastąpi PS'a, ale wg mnie LR jest pierwszym elementem w ogniwie przetwarzania zdjęcia zapisanego w aparacie. Dopóki Ci wystarcza to go używasz, jak przestanie wystarczać (o ile przestanie) to dokupisz PS'a i po sprawie.

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    200
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    a przy okazji zauważyłem, że są fajne ceny na produktu Adobe dla uczniów, studentów i nauczycieli. taki LR 3 za około 350 zł. imho - warto

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez domadm Zobacz posta
    Używałem PE do wersji 7 włącznie i były całkiem ok.
    Do ósemki były, powiedzmy, ok. Dziewiątka to nieporozumienie interfejsowe.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Do ósemki były, powiedzmy, ok. Dziewiątka to nieporozumienie interfejsowe.
    Jakoś muszą uzasadniać chęć sprzedaży nowej wersji. Też mnie to denerwuje, bo zamiast skoku jakościowego jest coraz wolniej i na pewno nie prościej.
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    270
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Bawię się trialem CS5 i coraz bardziej mi się podoba. Wybór zdaje się klarować.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar klikacz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    1.278
    Siła reputacji
    133
    Moja galeria
    Miałam PE 7 teraz mam 9 znam photoschopa CS3 i znam gimpa. Uważam, że elements 9 jest świetny. Dodali maski warstwy, fantastycznie poprawili pędzel korygujący. Wszystko da się w tym programie zrobić a kosztuje 330zł - dla mnie rewelacyjna cena. Dodatkowo jest możliwość korygowania zdjęć z asystą - dla początkującego świetna sprawa. do PE9 można ściągnąć najnowszą wersję camera raw - istotne przy wywoływaniu rawów z najnowszych aparatów - nakładka do Gimpa (ufraw) jeszcze ich nie czyta. Dla mnie bombowy program za super cenę. Krzywe też są - tylko że trzeba suwaczkami się poruszać a nie precyzyjnie punktem po krzywej. Dla jasności - nie jestem zawodowym fotografem tylko hobbystką.

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    Posty
    27
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Prysiu Zobacz posta
    Z Elementsa jestem zmuszony korzystać w pracy i dobija mnie brak krzywych. Ja wiem, że są poziomy i w ogóle, ale po prostu wolę krzywe i już. O!

    "...Ciekawym uzupełnieniem możliwości Photoshopa Elements jest wtyczka Smart Curves autorstwa Aloisa Zingla z Austrii, który dystrybuuje ją jako freeware. ..."

    http://www.dfv.pl/dodatki_elements


    EDIT:

    I jeszcze tutaj sporo dodatków miedzy innymi krzywe http://www.tutoria.pl/gratisy/rozsze...p_elements.htm
    Ostatnio edytowane przez szczesliwy ; 27.05.11 o 11:39

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    270
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    O L.3 David duChemin "Pracując nad kadrem w cyfrowej ciemni "- Galaktyka 2011,
    o PS5 Conrad Chaves - Real World " PS CS5 dla fotografów" APN Promise 2011.

    Może znajdziesz w sieci lub jakiejś bibliotece. Pomocne mogą być dla orientacji w PS wydania Real World do poprzednich wydań PS- do 2 i 3 były chyba po polsku .

    Do programów są dostępne pliki pomocy, ale korzystnie z nich przypomina czytanie instrukcji do artykułów przemysłowych - do kuchenki mikrofalowej czy aparatu foto.

    Daj znać co wybrałeś. AP.
    Odpowiadam. Zamówiłem Photoshop CS5. Co do książek to dzięki za podane pozycje. Oglądałem już dwie, chociaż tej o której piszesz nie mięli.
    A ktoś ma tą pozycję "Mistrzowska edycja zdjęć.Adobe Photoshop CS5/CS5 PL dla fotografów" Autor: Martin Evening ?
    E-PL5, mZD 14-42, mZD 40-150, mZD 12-50, mZD 45 1.8, OM 50 1.8

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    Posty
    27
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    ftp://ftp.helion.pl/online/mezp5f/mezp5f-5.pdf

    Spis treści oraz jakiś temat w formie reklamy chyba od wydawcy. Wiec można się zorientować przed zakupem co ona zawiera.

    oraz jeszcze inne pozycje.
    http://helion.pl/online.htm

Podobne wątki

  1. Adobe P.Elements 8 a ORF z PENa EPL1
    By SlawekPS in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.03.11, 23:45
  2. Photoshop ELements - rozszerzenia
    By Fokstrot in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.10.09, 21:32
  3. Adobe Elements - po raz pierwszy po polsku
    By Oleryk in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 4.11.07, 22:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.