Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Pen e-p1 i co dalej

  1. #1

    Dołączył
    May 2011
    Posty
    23
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Pen e-p1 i co dalej

    Witam,
    W super okazji kupiłem oly pena e-p1. Mam dwa obiektywy 14-42 i 40-150. Mam też adapter na Canona Eos. Pytanie teraz co dalej. Korci mnie żeby coś dokupic
    Do filmu te obiektywy mi wystarczą choc kręciłem obiektywem kitowym Canona na manualu i bardzo mi się podobało. Myślę o dalszych obiektywach w Canonie właśnie, ze względu na ceny obiektywów do mikro i 3/4.
    Dlatego chciałem zapytac bardziej doświadczone osoby. Czy lepiej iśc w Obiektywy Canona (plusy - cena, i możliwe potem dokupienie body) lub w mikro, 3/4 (mniejsze, lżejsze, mają AF).
    Chciałbym zebrac zestaw do makro. W Canonie to nie problem w mikro i 3/4 ...nie mam pojęcia dlatego też prośba o pomoc. Co dalej?

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Czy wolisz kupić obiektywy do Canona i potem kupić body tef firmy, to już sam musisz zdecydować.

    Z mikro 4/3 masz do wyboru w tej chwili tylko Panasonic Leica 45/2.8 Macro.
    Jednak jeśli trochę poczekasz, to Olympus ma coś przedstawić w czerwcu.

    Trzecim wyjściem, jest kupienie jakiegoś taniego obiektywu manualnego, nie wykosztujesz się zbytnio, a właściwości optyczne są dobre.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  3. #3

    Dołączył
    May 2011
    Posty
    23
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    Dziękuję za odp. Najchętniej kupiłbym coś do makro. Myślałem o starszych obiektywach manualnych ale jak się one mają do PENa? czy przez przejściówkę nie tracą zbyt dużo? Czy lepiej np. kupić canona 50mm 1/8 czy manuala jakiegoś starszego i adapter bo pewnie będzie potrzebny?

    Drugie pytanie to co do makro byście polecali do PENa? Te olympusowskie konwertery czy właśnie jakiś obiektyw manulany?

    Dziękuje za pomoc i sry za głupie pytania <---- amator

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Weasly
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Sandomierz
    Posty
    154
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Witam

    Podepnę się pod temat tylko troszkę w innym kontekście. Czy używał ktoś z klubowiczów zestawu: EP-1 +12-60 z przejściówką
    MMF-2 ???? jeśli tak to jak się sprawuje ten zestaw ??? chodzi mi o szybkość, czy chodzi coś szybciej niż podpięcie przez przejściówkę np. 14-54 ??? czy ogólnie reprezentują ten sam poziom podobno bardzo wolny ???
    *** Widziałem rzeczy, w które, wy ludzie, nigdy byście nie uwierzyli. ***
    ++++++++++ http://www.flickr.com/photos/67569374@N05/ +++++++++++
    -------------------------------------------------------------------------------------

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Tobik
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    338
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Podpinam się pod pytanie Weasly'ego.

  6. #6
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yarp2326 Zobacz posta
    Myślałem o starszych obiektywach manualnych ale jak się one mają do PENa? czy przez przejściówkę nie tracą zbyt dużo? Czy lepiej np. kupić canona 50mm 1/8 czy manuala jakiegoś starszego i adapter bo pewnie będzie potrzebny?

    Drugie pytanie to co do makro byście polecali do PENa? Te olympusowskie konwertery czy właśnie jakiś obiektyw manulany?

    Dziękuje za pomoc i sry za głupie pytania <---- amator
    Przez przejściówkę obiektyw nic nie traci z swoich zdolności optycznych, tak więc spokojnie.
    Nie znam się na mocowaniu bagnetu Canona, chyba te starsze miały inne gniazdo, tak więc potrzebna przejściówka.
    50/1.8 nie jest obiektywem macro, więc potrzebowałbyś jeszcze do tego pierścieni pośrednich, żeby zwiększyć skalę odwzorowania.
    Ja np używam Nikkora 55/3.5 micro manualnego.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  7. #7

    Dołączył
    May 2011
    Posty
    23
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    No tak ten 50 1/8 to portretówka. Przeglądam właśnie obiektywy na allegro i widzę że do macro trzeba liczyć od 1000zł w górę. Więc teraz czy lepiej iść w coś do canona za 1k+ czy da się obejść to starszym manualnym szkłem. np. heliosem? kwestia tylko czy się opłaca. Nigdy nie bawiłem się starszymi szkłami plus nie wiem jak one by współdziałały z PENem.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Weasly Zobacz posta
    Witam

    Podepnę się pod temat tylko troszkę w innym kontekście. Czy używał ktoś z klubowiczów zestawu: EP-1 +12-60 z przejściówką
    MMF-2 ???? jeśli tak to jak się sprawuje ten zestaw ??? chodzi mi o szybkość, czy chodzi coś szybciej niż podpięcie przez przejściówkę np. ??? czy ogólnie reprezentują ten sam poziom podobno bardzo wolny ???
    Tu jest taki filmik:


    Prędkość, to kwestia subiektywna, ale wygląda na to, że 12-60 trochę pudłuje. Zwłaszcza na końcu filmu to widać.
    Ostatnio edytowane przez Dar-i-jush ; 17.05.11 o 21:18

  9. #9
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yarp2326 Zobacz posta
    Drugie pytanie to co do makro byście polecali do PENa? Te olympusowskie konwertery czy właśnie jakiś obiektyw manulany?
    Przejściówka mmf2 plus ZD35.3.5 makro (600zł nowy, od 350-400 używane). Mam, używam i jestem zadowolony. Oczywiście znając ograniczenia AF. Ewentualnie taniej - raynox pod kita.
    Ostatnio edytowane przez psl ; 17.05.11 o 21:26

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Karampuk
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Włocławek - miasto nad Wisłą
    Posty
    538
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    w macro z obiektywami Zuiko 50/2.0 i 35 PEN radzi sobie nieźle. Wiem to z autopsji. Nawet działa autofocus. Canona nie podpi to nie wiem. Wydaje mi się, że z "C" może pozostać Ci tylko MF. A ha. 50/2.0 jest wyśmienita do portretów. Dla mnie miodzio pozdrawiam.
    Wyklikane z mobilka

Podobne wątki

  1. e-300 i co dalej
    By szpila9 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20.07.10, 21:29
  2. E-510 i co dalej
    By tomir in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 1.07.10, 18:39
  3. Pierwsze foty, moje zdjęcia, amatorskie próby, i tak dalej i tak dalej
    By diabolique in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 2.12.09, 01:20
  4. e-510 ...i co dalej?
    By oliho in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28.06.07, 15:04
  5. UV i CPL, ale co dalej ?
    By paszczol in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 27.02.07, 09:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.