Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Lampa OLY? METZ?

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    60
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Lampa OLY? METZ?

    Witam wszystkich.
    Spaliłem palnik w Tumaxie 386. Elektronika bez zarzutu działa, lecz tylko ona. Powoli rozglądam się za nową lampą. Chciałbym kupić nowy sprzęt. Metz przedstawił teraz dwie nowości i nie wiem czy warto coś z tego brać?
    METZ 44af-1
    METZ 50af-1
    No i gdzieś po środku (cenowo) plasuje się
    METZ 48af-1
    Oczywiście pozostaje jeszcze METZ 58af-2 za prawie drugie tyle co METZ 48af-1
    Używam lampy amatorsko: czasami kotlet i co jakiś czas (2-4 razy w roku) wesele. Z tumaxa byłem zadowolony, bo była to pierwsza lampa. Jedyna rzecz, która mnie irytowała to długi czas ładowania wynoszący około 1-4sekund. Używałem aku GP ReCyko.
    Proszę o poradę w doborze sprzętu.
    p.s. nie skłaniam się do fl36 bo 2aku podobno długo się ładuje, a fl50 jest za droga.
    E510, ZD 9-18, ZD14-42, ZD14-54II, ZD40-150, Konwerter Sony 0,7x, helios 58/2, Prost 135/2,8, głowica do panoram DIY

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Weasly
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Sandomierz
    Posty
    154
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    no jak czasem robisz ślubniaki to raczej tylko FL50, może upoluj w dobrym stanie używkę , ja bym tak zrobił bynajmniej. Jak nowa to Metza 48af-1 używam w miarę szybko się ładuje nigdy nie miałem żadnych problemów .
    *** Widziałem rzeczy, w które, wy ludzie, nigdy byście nie uwierzyli. ***
    ++++++++++ http://www.flickr.com/photos/67569374@N05/ +++++++++++
    -------------------------------------------------------------------------------------

  3. #3
    | OlyJedi Awatar ajan
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    SIEDLCE
    Posty
    1.117
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria

    Kupuj nową nie używaną.

    Cytat Zamieszczone przez Weasly Zobacz posta
    no jak czasem robisz ślubniaki to raczej tylko FL50, może upoluj w dobrym stanie używkę , ja bym tak zrobił bynajmniej. Jak nowa to Metza 48af-1 używam w miarę szybko się ładuje nigdy nie miałem żadnych problemów .
    Ja mam też Metz 48AF i jestem bardzo zadowolony, szybki czas ładowania i dobra cena.
    " Fotografując staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by tego nie zobaczył".

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bartek2807 Zobacz posta
    p.s. nie skłaniam się do fl36 bo 2aku podobno długo się ładuje, a fl50 jest za droga.
    To jak tak, to za 800-850 polecam Metza 50 AF-1. Kawal solidnej lampki. Mam, uzywam, chwale sobie.

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  5. #5

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    60
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    FL 50 jest dla mnie za droga. ewentualnie mogę się zastanawiać nad metz 58af1lub af2 (pierwszą znalazłem w sklepie za 1000zł drugą za 1300). Na razie z tego co sobie poczytałem na forum to skłąniam się do metz 50.
    Lampy używanej boje się kupować ze względu na to że zaraz może się palnik spalić.
    Czytałem jeszcze, żę w metzach palniki są kapryśne - potrafią się spalić, a gwarancja tego nie obejmuje....
    E510, ZD 9-18, ZD14-42, ZD14-54II, ZD40-150, Konwerter Sony 0,7x, helios 58/2, Prost 135/2,8, głowica do panoram DIY

  6. #6
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bartek2807 Zobacz posta
    Czytałem jeszcze, żę w metzach palniki są kapryśne - potrafią się spalić, a gwarancja tego nie obejmuje....
    Ta wada w nowych wersjach została już wyeliminowana, zresztą mam starą wersję i nic złego z palnikiem sie nie działo.
    Mam 58 AF-1. Te Metze są o tyle dobre, że mają dwa palniki. Jak robisz czasami śluby to jest nieoceniona pomoc. Główny palnik możesz skierować na odbicie, a dodatkowym doświetlić buzie.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Bambus81
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Posty
    175
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Też mam metza 48 af-1 i chwalę sobie, ale jak miałem 54 mz-3 - to była lampa!!!
    Solidna budowa i szybko się ładowała (nawet jak upadła z 2 metrów na podłogę to tylko trzeba było poskładać).

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Posiadam wciąż Metz 48 AF-1, którym swego czasu trochę imprez zrobiłem. Lampa jest bardzo dobra. Szybkie ładowanie, wystarczająca ilość mocy, bardzo dobry zakres regulacji palnika (obrót). Jedyną wadą jaką dostrzegłem jest sterowanie tym przy pomocy przycisków, ale do tego można się przyzwyczaić. Za tę cenę nie ma lepszej alternatywy.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    60
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    "Ta wada w nowych wersjach została już wyeliminowana, zresztą mam starą wersję i nic złego z palnikiem sie nie działo."
    skąd info o wyeliminowanej wadzie palników?

    info w postach jest co najmniej niepokojące(od postu 204):
    https://forum.olympusclub.pl/showthr...t=metz&page=21

    Dwa palniki przemawiają do mnie ale ta awaryjność...
    Jak to jest z gwarancją i rękojmią?
    Metz daje rok (poza palnikiem oczywiście - koszt około 250-350zł)
    a rękojmia powinna być dwa lata.
    Czy można podważyć brak gwarancji na palnik w Urzędzie Ochrony Konsumenta?
    E510, ZD 9-18, ZD14-42, ZD14-54II, ZD40-150, Konwerter Sony 0,7x, helios 58/2, Prost 135/2,8, głowica do panoram DIY

  10. #10
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bartek2807 Zobacz posta
    "Ta wada w nowych wersjach została już wyeliminowana, zresztą mam starą wersję i nic złego z palnikiem sie nie działo."
    skąd info o wyeliminowanej wadzie palników?

    info w postach jest co najmniej niepokojące(od postu 204):
    https://forum.olympusclub.pl/showthr...t=metz&page=21

    Dwa palniki przemawiają do mnie ale ta awaryjność...
    Jak to jest z gwarancją i rękojmią?
    Metz daje rok (poza palnikiem oczywiście - koszt około 250-350zł)
    a rękojmia powinna być dwa lata.
    Czy można podważyć brak gwarancji na palnik w Urzędzie Ochrony Konsumenta?
    Ja to wyczytałem na forum Canon-Board. O, wprawdzie nie ten wątek bo nie mogę znaleźć ale coś podobnego >>klik<<
    Podobnie piszą na nikoniarze.pl Informacje o wybuchających palnikach były od 2009 do 2010 roku. Seria była z 2009 r. Potem firma zmieniła dostawcę palników i problemy się skończyły. Ja sam mam lampę kupioną w 2009 r - ale czy była produkowana w 2009 czy 2008 r to nie wiem. Chyba jednak z 2008 ponieważ musiałem aktualizować oprogramowanie lampy aby działało RT z Olkami.
    No, a zakup to już twoja działka, i mam nadzieję, że jak wybuchnie to mnie nie będziesz z kosą gonił
    Pozdrawiam
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Lampa błyskowa Metz 48 AF-1
    By fotomic in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 397
    Ostatni post / autor: 4.03.15, 17:30
  2. Lampa błyskowa Metz 44 AF-1
    By zomp in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.02.11, 11:38
  3. Lampa Metz 44 AF-4 czy warto?
    By jacek00 in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29.05.10, 21:01
  4. Lampa Metz 36 C-2 do E 520
    By bueto in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18.04.10, 17:40
  5. lampa metz 44 AF
    By kmc in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16.03.07, 17:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.