Strona 27 z 28 PierwszyPierwszy ... 1725262728 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 277

Wątek: fretoportrety

  1. #261
    | OlyJedi Awatar Marek61
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    RYBNIK
    Posty
    670
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Czy dobrze kombinuję, że kupując Metza będę mógł włączyć w Olku tryb RC i bez dodatkowych elementów wpinanych do gorącej stopki (mając lampę na statywie) doświetlać latem z czasem 1/4000 sekundy?

    http://www.metz-lampy.pl/?/content/czytaj/44-AF-2
    Zaciekawiłeś mnie tym pytaniem... Ale do sterowania w trybie RC Olki (niestety) nadal używają światła błyskowego, czyli lampki zamocowanej na korpusie. Na stronie Metz-a jest do pobrania instrukcja tej lampy, w której można znaleźć:

    1.3. 44 AF-2 Olympus/Panasonic:
    wskaźnik gotowości lampy w wizjerze/ wyświetlaczy
    lampy
    kontrola szybkości automatycznej synchronizacji błysku
    kompatybilny z systemem 4/3
    błysk automatyczny/kontrola wyzwalania
    TTL z pomiarem przedbłysku
    korekcja ekspozycji błysku dla TTL
    synchronizacja na 1-szą lub 2-gą migawkę (2-nd curtain,
    SLOW2)
    kontrola motor zoom
    kontrola pomiaru AF
    zaprogramowany tryb lampy
    funkcja przed błysku dla redukcji efektu czerwonych oczu
    bezprzewodowy zdalny tryb TTL slave
    funkcja budzenia dla lampy
    aktualizacja oprogramowania poprzez złącze USB

    Pełne wytłumaczenie jest na stronie 16 Zdalny tryb podrzędny€
    Pozdrawiam na nadchodzący rok i poza wszystkimi innymi życzeniami życzę wprowadzenia na rynek pełnego sterowania radiowego w trybie TTL dla Olka, za rozsądne pieniążki.
    Pozdrawiam.

  2. #262
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Dobrze zrozumiałem, że w trybie RC czynnikiem limitującym jest czas synchronizacji wbudowanej lampki w OMD (master)? Czyli przy włączonym RC nie zejdziemy niżej niz 1/250sekundy?

    RC to niestety nie Radio Control a Remote Control, lampy muszą się "widzieć".

  3. #263
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Mam Metza 44 af-1 i tryb rc działa z lampką wbudowaną w E-M10. Jest TTL, sterowanie mocą w manualu itp

  4. #264
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Witam po przerwie sylwestrowo-trzechkrólowej. Miało być spokojnie, a nawet nudno, a wyszło... Wracając do tematu, to nie wypowiadam się w kwestiach współpracy automatyki lampy z konkretnym korpusem z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że mam Olka, model OM 10, ale bez D. Nieco ponad 30 lat temu on był młody, ja też i mamy fajne wspomnienia, ale na tym koniec . Teraz robię zdjęcia Canonem, ale o C też mnie nie pytajcie, bo do zdjęć które robię, te nowoczesne automatyki nie są potrzebne (czasem nawet przeszkadzają) i się na nich nie znam. Dla mnie, bardzo subiektywnie, sprawa jest prosta, automatyka na sankach (wtedy sprzęt sam wie co robić), poza sankami manual.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #265
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Tym razem będzie o pieniądzach. O niewielkich pieniądzach, ale nawet sześć dych lepiej jest mieć niż nie mieć Firma Mitoya prowadzi sprzedaż poserwisowych lamp YN. Cena w stosunku do nówki, to według cen na stronie właśnie wspomniane sześć dych. Warto. Nie wiem, ja kupiłem i jestem zadowolony. Lampka zaliczyła już kilka sesji, głównie plenerowych i nic złego się nie dzieje. Dlaczego kupiłem? Bo sprzęt poserwisowy, mimo, że wydaje się to sprzeczne ze zdrowym rozsadkiem, często jest bardziej niezawodny od sprzętu nowego. To coś podobnego do latania samolotem. Statystycznie bardziej bezpieczny, ale więcej ludzi boi się latać samolotem niż jeździć samochodem. Drugi powód był po prostu taki, że do Mitoy-i mam blisko i czasem tam zaglądam w ramach spaceru po Polach Mokotowskich. Tym razem były akurat poserwisowe YN 560 III. Popatrzyłem, pomacałem i wróciłem ze spaceru z lampką. Lampki są na sklepowej, półrocznej gwarancji. W szczegóły nie wnikałem, znam sklep od lat i mam do niego zaufanie. Zawsze to lepsze niż praktyczny brak gwarancji przy zakupach na ebaju, a cena chyba podobna. Nikogo nie namawiam, po prostu informuję, że jest taka możliwość, ja zaryzykowałem i jestem zadowolony
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #266
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Obiektyw do portretu.. Pomóżcie!
    Szukam optymalnego szkła, pod rozwagę biorę mZD 45/1,8 ( bez zbliżone Panasonic 42,5/1,7). mZD 60/2,8 Macro, oraz mZD 75/1,8.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  7. #267
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    wszystkie nadają się do portretu, zależy od Twojego budżetu, jakbym był przy kasie brałbym mZD 75/1.8, miałem okazję kiedyś potestować trochę to szkiełko, może w przyszłości zasili moją szklarnie.

    ps. przepraszam fret za oftopa w Twoim wątku.
    Ostatnio edytowane przez Rabbit ; 29.03.17 o 12:11
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  8. #268
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Offtopuj ile chcesz, byle choć trochę w temacie , a jeśli chodzi o obiektyw, to moim zdaniem sporo zależy od tego, gdzie będą robione zdjęcia. Jeśli w plenerze, to 75/1,8. Jeśli ma być szkło uniwersalne do zdjęć w domu i w plenerze, to coś w okolicach 45/1,8. Najlepiej jest mieć dwa . No i użyłeś słowa "optymalnego". Można to rozumieć różnie, Olek generalnie nie jest optymalnym systemem portretowym.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #269
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Obiektyw do portretu.. Pomóżcie!
    Szukam optymalnego szkła, pod rozwagę biorę mZD 45/1,8 ( bez zbliżone Panasonic 42,5/1,7). mZD 60/2,8 Macro, oraz mZD 75/1,8.
    Fakt, zależy od budżetu. Jak tryb oszczędnościowy, to może wyrwij używaną 45 1.8 (lub wersję panas 42,5). Jeśli nie podejdzie, sprzedasz bez strat.
    Akurat w micro masz wybór jak wiesz bardzo duży . Ja mam akurat mzd 60 2.8, czyli dwa w jednym.
    Ostatnio edytowane przez Roberto73 ; 29.03.17 o 12:38

  10. #270
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Fakt, zależy od budżetu. Jak tryb oszczędnościowy, to może wyrwij używaną 45 1.8 (lub wersję panas 42,5). ...
    Zwróciłbym jeszcze uwagę do jakiego aparatu (panas/olympus ?) i w związku z tym na stabilizację, czy potrzebna czy nie. Obiektyw panasa 42/1.7 ją posiada i podobno nieco lepszy optycznie od mZD 45/1.8.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.