Strona 1 z 28 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 277

Wątek: fretoportrety

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    fretoportrety

    Witam w moim wątku. Pstrykam amatorsko od niepamiętnych (dla większości ) czasów, a od kilku miesięcy szczególnie interesują mnie szeroko rozumiane portrety. Zapraszam wszystkich do komentowania zdjęć. Bedę tu wstawiał fotki, którymi chcę się pochwalić, ale też mam zamiar pokazywać zdjęcia, które według mnie mają w sobie coś, ale jednocześnie nie uznaję ich za szczególnie udane. Po prostu, zdjęcia do dyskusji

    1.


  2. #2
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Ładnie,chociaż nieostra podeszwa lewego buta troche rozprasza.Weż poprawke na to,ze ja się słabo znam na foto

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Trafiłeś Ta podeszwa mnie męczy Nie chodzi o ostrość, tylko wyrasta znikąd.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Zatem albo większa GO albo modelka powinna siedzieć po turecku . A tak poważnie przyjemna w odbiorze fotka.
    Ostatnio edytowane przez psl ; 13.05.11 o 10:51

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Na jakimś forum, w wątku prezentującym portrety, przeczytałem fajną opinię, w skrócie brzmiała ona następująco:
    "Z ładną buzią każde zdjęcie będzie ładne. nawet te bez pomysłu będzie ładne (98% wszystkich zdjęć powstających na świecie)."
    Przychylam się do tej opinii.

    Co mi się jeszcze nasuwa? Za dużo dołu, uciąć od dołu do proporcji 4:3. Też, gdzieś kiedyś wyczytałem w jakiejś mądrej książce o fotografii, że linia oczu portretowanej osoby powinna być na wysokości 1/3 kadru od góry (lub od dołu, jeśli portretowana osoba stoi na głowie)

  6. #6
    | OlyJedi Awatar slawekk
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    84
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta

    Co mi się jeszcze nasuwa? Za dużo dołu, uciąć od dołu do proporcji 4:3. Też, gdzieś kiedyś wyczytałem w jakiejś mądrej książce o fotografii, że linia oczu portretowanej osoby powinna być na wysokości 1/3 kadru od góry (lub od dołu, jeśli portretowana osoba stoi na głowie)
    To chyba też nie tak. Wtedy portrety różniłyby się tylko buzią właśnie i ewentualnymi wygibasami?

  7. #7
    | OlyJedi Awatar PioRo
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    596
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Miłe zdjęcie, ładna modelka, ale ta stopa (a właściwie podeszwa buta) o której pisze voovoo i sam Autor rzeczywiście niemiłosiernie je psuje.
    Nie dość, że bez dokładnego przyjrzenia się zaiste nie widać skąd "wyrasta", to przede wszystkim (i może stąd poprzednie wrażenie) poprzez zniekształcenie perspektywy wygląda na nienaturalnie dużą. Moim zdaniem to po prostu błąd w ustawieniu modelki - gdyby ta lewa noga była także choć trochę ugięta w kolanie, to zdjęcie byłoby dużo lepsze.
    Pozdrawiam

  8. #8
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    O nogach pisano już , a ja mam uwagę do miny modelki i ustawienia prawej ręki, mocno wciśnięta w kamień razem z mimiką twarzy ukazuje pozycję niechcianą i niepewnośc co do ew. upadku/ potluczenia się .

    Nie czuła by się bezpieczniej, gdybyś zwiesił jej nóżki na dół?

    Poza tym fajna sceneria, i ładna modelka.

    Pozdrawiam AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Dziękuję wszystkim za uwagi i komentarze
    psl, to nie jest takie proste oczywiście, GO można zwiększyć, ale ten budynek w tle nie był na tyle piękny, żeby go wydobywać z rozmycia. Niesty, w realnym foceniu trzeba sie decydować na jakiś kompromis.
    tymczasowy-, bzdur się na tym forum naczytałeś, slawekk dokładniej Ci to wyjaśnił. Co do 4/3, to w tym zdjęciu mi nie pasuje, celowo zostawiłem więcej dołu, żeby było widać, że modelka nie siedzi na krawężniku
    PioRo, apz, uwagi słuszne, ale... no właśnie, tam faktycznie było wąsko i większe wygibasy nie wchodziły w rachubę. Murek miał ze 20cm szerokości, z jednej strony metr do chodnika, ale z drugiej dwa. Miejsce na tyle fajne, że z pewnością tam wrócę i przećwiczę wariant ze zwieszaniem nóżek w różnych konfiguracjach

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Dawaj kolejne, to jest średnie, a modelka ma potencjał

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.