Strona 26 z 28 PierwszyPierwszy ... 162425262728 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 277

Wątek: fretoportrety

  1. #251
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Znalazłem taką opinię o lampie 560IV:
    "Spisują się bardzo dobrze przy wyzwalaniu przez lampę wbudowaną w aparat Olympus E-M10. Fotocele wyłapują błyski lampy wbudowanej nawet bez specjalnego zwracania uwagi na kierunek ich "patrzenia"."

    Czyli jest możliwość współpracy tej lampy bezpośrednio z aparatem?

  2. #252
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Tego linkowanego zestawu nie kupuj. Jest w nim stara wersja nadajnika bez blokady ba stopce. Nadajnik lubi spadać, jego zgubienie w plenerze jest praktycznie kwestią czasu. Szukaj 603 II. W tej samej cenie. Większy nadajnik ma tę wadę, że jest... większy, dużo większy . Praktycznie jak pół lampki, a w portrecie lampki raczej są blisko fotografa i 2-3 kroki nigdy nie były dla mnie problemem . YN 560 ma dobra fotocelę, ale wyzwalanie radiowe jest jednak w plenerze pewniejsze. Poza tym pozostaje fundamentalne pytanie: lampka do domu, czy do pleneru. Jeśli do domu i pleneru poza sankami, to ok, ale ja np. w plenerze często, a nawet częściej korzystam z lampki na sankach i wtedy przydaje się HSS i TTL. Mój wybór? Dwie lampki. Jedna do błyskania na sankach i druga zdalnego do wyzwalania.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #253
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Zamówiłem lampę 560IV, postaram się, aby za pomocą fotoceli lampa "dogadała się" z aparatem. Trzeba to jakoś specjalnie ustawiać?

    RF603II jest mały, ale ograniczony. 560TX jest duży, ale przy kilku lampach na pewno warto go kupić. Laik zacznie od fotoceli

  4. #254
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Zamówiłem lampę 560IV...
    No to straciłeś 20...25% ceny wyzwalacza

    Trzecią i czwartą wersję lampy różni tylko wbudowanie "połowy" nadajnika 560TX do tej "IV".
    Rzecz zupełnie zbędna - chyba że planujesz wyzwalać dodatkowe lampy za pomocą dużej i ciężkiej 560IV - zamocowanej na aparacie OMD...

  5. #255
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Instrukcja jak skonfigurować OMD i YN-560, aby pracowała fotocela:
    https://www.mu-43.com/threads/olympu...-yn-560.81992/

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    No to straciłeś 20...25% ceny wyzwalacza

    Trzecią i czwartą wersję lampy różni tylko wbudowanie "połowy" nadajnika 560TX do tej "IV".
    Rzecz zupełnie zbędna - chyba że planujesz wyzwalać dodatkowe lampy za pomocą dużej i ciężkiej 560IV - zamocowanej na aparacie OMD...
    W Euro była promocja na 560IV za 299PLN, kupiłem spontanicznie złapany na promocję

  6. #256
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Tego typu dyfuzor warto kupić?
    https://fripers.pl/p/dyfuzor-do-lamp...iii-565-580ex/

    Chciałbym "rozmiękczyć" światło z lampy.

  7. #257
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ten dyfuzor jest raczej do tego, żeby lampa pokrywała większy obszar światłem. Do zmiękczenia potrzebna jest powierzchnia świecąca znacznie większa niż powierzchnia palnika. Minimum sensownego zmiękczenia to np. takie coś
    https://mitoya.pl/softboxy-prostokat...-40-40-cm.html

    Poza tym, to sporo zależy od tego gdzie chcesz zmiękczać. W domu najtaniej i całkiem wygodnie wychodzą ściany i sufit.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #258
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Ok, czyli ustawiam na lampie 24mm, odchylam żarnik do tyłu i strzelam w ścianę/sufit, aby rozproszyć?

  9. #259
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    W najprostszej wersji tak to wygląda, ale odbijanie od ścian/sufitu to dość potężne i bardzo niedoceniane narzędzie. Plama światła na ścianie/suficie działa jak softbox. Możesz go dowolnie przemieszczać, byle na fotografowany obiekt nie trafiło bezpośrednio światło z lampy. Możesz też zmieniać jego wielkość zmieniając ogniskową w lampie.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #260
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Czy dobrze kombinuję, że kupując Metza będę mógł włączyć w Olku tryb RC i bez dodatkowych elementów wpinanych do gorącej stopki (mając lampę na statywie) doświetlać latem z czasem 1/4000 sekundy?

    http://www.metz-lampy.pl/?/content/czytaj/44-AF-2

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.