Strona 25 z 28 PierwszyPierwszy ... 152324252627 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 277

Wątek: fretoportrety

  1. #241
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rabbit Zobacz posta
    Modelki brak, a misiek się znajdzie ...
    Miśki mają sporo zalet, nie marudzą, nie nudzą się i nie narzekają, że źle wyszły, a na dodatek zawsze są gotowe do pozowania



    Brniemy dalej, wiemy już jakie pomieszczenie będzie potrzebne, mamy ustalone budżetowe tło (czarne może być polipropylenowe, w idealnej czerni i tak tła nie widać ). Jeśli decydujesz się na typowe tło fotograficzne, to raczej nie zaczynaj od szerokości 2,7. To już nie jest zabawa, wymaga solidnej tuby, solidnej poprzeczki i odpowiedniego przechowywania. Nadeszła pora, żeby porozmawiać o lampach, a szczególnie o ich ilości. Zaczniemy od miśka na czarnym tle. Oto diagram:


    Jak widać lampa jest jedna. Jest to tzw. światło główne, czyli światło określające ekspozycję i rozkład cieni na miśku. Jeśli tło ma być czarne, to bardzo ważny jest stosunek odległości lampy od miśka i lampy od tła. Softbox powinien być bardzo blisko miśka i jak najdalej od tła. Jeśli stosunek tych odległości jest w okolicach dziesięciu (czyli np. softbox z 15 cm od miśka, a tło z 1,5m dalej), to mamy szansę na sukces nawet z jasnym tłem. Przeszkodą może być to, co znajduje się po prawej stronie aparatu (po lewej stronie miśka). Jeśli jest tam jasna ściana, to zadziała ona jak blenda i rozjaśni nieco tło. Warto zasłonić taką ścianę czymś ciemnym, np. ciemną stroną blendy lub jakąś ciemną tkaniną. No i na wstępie koniecznie trzeba zrobić zdjęcie tła bez lampy, żeby się upewnić, że światło zastane nie przeszkadza nam w zabawie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lighting-diagram-1481537240.png
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	34,8 KB
ID:	185614
    Ostatnio edytowane przez fret ; 12.12.16 o 16:01
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #242
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    pozwolę pokazać Wam moje próby z kolorowaniem tła za pomocą barwnych filtrów na flesza,
    (fret, jeżeli nie życzysz sobie abym umieszczał zdjęcia to daj znać, w końcu to Twój wątek)

    pierwsze tło to oryginalne tło- ściana

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ms4.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	400,4 KB
ID:	185798 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ms1.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	528,6 KB
ID:	185795 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ms2.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	508,2 KB
ID:	185796 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ms3.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	415,0 KB
ID:	185797
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  3. #243
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rabbit Zobacz posta
    pozwolę pokazać Wam moje próby z kolorowaniem tła za pomocą barwnych filtrów na flesza,
    ...
    I dokładnie o to chodzi
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #244
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jeśli zaś chodzi o zamieszczanie, to nie mam nic przeciwko, byle było na temat.
    Do tła jeszcze wrócimy, teraz brniemy dalej w rodzaje światła.
    Światło główne określiło nam ekspozycję i rozkład cieni na miśku. W tym ustawieniu nie oświetliło nam jednak prawej strony miśka, która praktycznie tonie w czerni. Wyciągamy mroczną stronę miśka z cienia? Tak, ale nie w komputerze. W warunkach studyjnych mamy do tego światło dopełniające. To światło reguluje kontrast sceny przez doświetlenie cieni. Nie wpływa na oświetlenie jasnych miejsc (jest znacznie słabsze od światła głównego) i nie powinno tworzyć własnych cieni. Kolejna lampka? Raczej nie, w roli światła dopełniającego znakomicie sprawdzi się światło główne odbite od blendy.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0019.JPG
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	185812  
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #245
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    trochę Cię wyprzedziłem i od razu doświetlałem blendą samoróbką zrobioną z koca termicznego z apteki
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  6. #246
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Zauważyłem, ale chcę zachować ciągłość opisu z moim miśkiem niezależnie od Twojej szybkości . Ja doświetliłem miśka kawałkiem spożywczej folii aluminiowej i o to chodzi, żeby nie być niewolnikiem "rozwiązań profesjonalnych" czyli nazw i komercji. Blenda, to każda powierzchnia odbijająca światło, też ściana, sufit, biała koszula fotografa itp. dlatego światło dopełniające może się pojawić nieoczekiwanie i wbrew woli fotografa. Wtedy trzeba wytropić niechcianą blendę i ją unieszkodliwić np. zasłaniając
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #247
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Czy jest coś ciekawszego dla początkującego użytkownika lamp od takiego zestawu?

    http://allegro.pl/lampa-yongnuo-yn-5...581420884.html

    TTL zdaje się, że od producentów "niezależnych" nie działa z m43.
    Max. czas 1/250 sekundy nie przeszkadza?

  8. #248
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Ciekawszym jest zamiana wyzwalacza 603II na 560TX...

  9. #249
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Co dzięki temu zyskam?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Widzę, że obsługa jest wtedy w poziomu aparatu, nie mogę za to znaleźć czasu synchronizacji...

  10. #250
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Wygodę - nie tylko zdalne wyzwalanie, ale również sterowanie mocą i kątem świecenia bez biegania do lamp...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.