Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: e510 problem z af

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Lipno
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    e510 problem z af

    Witam serdecznie.Od dwóch lat jestem posiadaczem e 510 i w zasadzie nic niepokojacego sie nie dzialo.Niestety skonczyla sie gwarancja i sie zaczelo.......... Pomijajac fakt,ze same przestawiaja sie tryby fotografowania,to bardziej uciazliwe stalo sie to ,ze na max zoomie z obiektywem ed 70-300mm przy doskonalym oswietleniu nie moze zlapac ostrosci.Potrafi szukac kilkanascie sekund,wydajac przy tym dziwne odglosy w koncu zostawia obraz zupelnie rozmazany.Przy malym zoomie jest ok.Czy to wina puszki?

  2. #2
    Centus
    Gość
    witaj

    po pierwsze nie zalamuj sie brakiem gwarancji , jezeli niedawno sie ona skonczyla jest jeszcze szansa na pomoc serwisu olympusa. nie pamietam dokladnie gdzie ale przypominam sobie ze albo na tym forum albo na ktoryms z anglojezycznych wyczytalem ze serwis olympusa moze pomoc nieodplatnie nawet po koncu gwarancji (jednak ten okres ok kona gwarancji nie moze byc dlugi). najlepiej zadzwon w poniedzialek i zapytaj.

    a co do samej usterki , jezeli masz 2 obiektywy i na krotkim dziala ok a na dlugim nie a na dodatek pojawiaja sie dziwne odglosy stawialbym na obiektyw . mozna by to potwierdzic gdybys ten podejzany obiektyw sprawdzil z innym body .

    ale mimo wszystko zadzwon do serwisu olympusa

    mialem z nim kontakt przy okazji mojego e-520 i potrafili mnie mile zaskoczyc

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Lipno
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ok.Dzieki za rade.W poniedzialek zadzwonie do fachowcow z olympusa

  4. #4
    Centus
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez mm_maciek Zobacz posta
    Ok.Dzieki za rade.W poniedzialek zadzwonie do fachowcow z olympusa
    to jak sie cos dowiesz konkretnego daj znac na forum
    przyda sie innym potwierdzenie takiej informacji

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Lipno
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Nie dzwonilem jeszcze ale jak zobaczylem cennik to mi sie chwilowo odechcialo http://www.przeklej.pl/plik/cennik-napraw-pdf-00296cbfd1dc
    Założyłem inny obiektyw i niestety to samo.na wiekszym zoomi nie ostrzy.Przypomnialo mi sie ze wczesniej celowalem w slonce i dosyc ostre,byc moze od tego cos sie uszkodzilo? Chyba poszukam jakiegos warsztatowego dłubacza...... Bo sam chyba nic nie zdzialam....
    Ostatnio edytowane przez mm_maciek ; 11.04.11 o 22:48

  6. #6
    Centus
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez mm_maciek Zobacz posta
    Nie dzwonilem jeszcze ale jak zobaczylem cennik to mi sie chwilowo odechcialo http://www.przeklej.pl/plik/cennik-n...f-00296cbfd1dc
    a nie masz patrzec na cennik tylko zadzwonic i zapytac o naprawe gwarancyjna i powiedziec ze gwarancja sie dopiero niedawno skonczyla

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Lipno
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Przyznam ze troche nie rozumiem jak mozna tak uogolnic ceny napraw????????????
    Ale masz racje zadzwonie .

  8. #8
    Centus
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez mm_maciek Zobacz posta
    Przyznam ze troche nie rozumiem jak mozna tak uogolnic ceny napraw????????????
    Ale masz racje zadzwonie .

    dla mnie tez to dziwne ale juz sie o to nie martwie bo moje E-3 jest na gwarancji a nawet po robia go wg wyceny

    a z kolei aparaty z seri E-xxx to ma to dobre i zle strony
    bo jak ktos potrzebuje duperele to ta kwota ryczaltowa jest zabojcza
    ale jak padnie ci naraz matryca migawka i cos tam jeszcze to wtedy innaczej to wyglada

    ale generalnie widac ze ta kwota ma zniechecic do naprawy i masz isc kupic nowy

    ale na serio to zamiast zgadywac i gdybac poprostu zadzwon i pogadaj
    nikt tam cie nie zje a napewno pomoga rozwiazac problem

    a ty sam bedziesz wiedzial na czym stoisz

  9. #9
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Jak tam nie masz ochoty dzwonić jest w Trójmieście powszechnie chwalony na forum OK serwis. telefon i adres znajdziesz w necie. Ceny mają krajowe.

    Pozdrawiam AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Lipno
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Rozmawialem z piątek z bardzo sympatyczna pania z servisu olumpusa.Powiedzialem jakie mam usterki,ze nie lapie ostrosci w tej chwili juz na zadnym obiektywie,wiec pani polecila mi wgrac OLYMPUS VIEWER 2. Tak tez zrobilem zgodnie i instrukcjami udzielonymi przez ową sympatyczna pania.Niestety nie pomoglo..... A co do zryczaltowanych cen napraw,pani smutno stwierdzila ze takie juz są. Szukam puszki.Moze uzywanej? Gdyby ktos cos wiedzial o dobrej uzywanej puszce to jestem chetny

Podobne wątki

  1. Problem z pomiarem ostrości E510
    By beatadrz in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 5.11.10, 14:47
  2. E510 & e30 & e3
    By kasprzyk in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26.07.10, 11:54
  3. e510 AF
    By aikidudi in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4.06.09, 11:35
  4. e510 - cf vs. xd
    By krzysiekz in forum E-System
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 28.03.08, 17:35
  5. E1 i E510
    By HrabiaMiod in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 20.11.07, 14:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.