Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: fotofaq.pl - Nowy internetowy serwis fotograficzny

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez domadm Zobacz posta
    Portale Q&A (pytania i odpowiedzi) to forma ekspresowej wypowiedzi bez zobowiązania do przeczytania całego wątku, czy nawet grupy wątków: po prostu widzisz pytanie na które potrafisz odpowiedzieć to piszesz - bez ach i och, i całowania po piętach.
    Wszedłem na fotofaq, rzuciłem okiem. Było tam kilka pytań na które znałem odpowiedź. Ale nie chciało mi się produkować, bo nie czuję się w żaden sposób emocjonalnie związany z tamtym miejscem.

    Na forum Olka, z którym jestem od lat związany często udzielam jakiś rad (w miarę oczywiście możliwości i umiejętności).

    Tak to działa. Ze społecznością Olkową jestem związany, z tamtą nie.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 6.04.11 o 17:40
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  2. #12
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Uważam, że to naprawdę fajny pomysł. Przecież, jak przychodzi ktoś nowy to trudno nazwać go częścią społeczności, tylko dlatego, że się zalogował na forum.
    Trzymam kciuki za rozkręcenie inicjatywy.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  3. #13

    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki wielkie za opinie.

    Racja - element społecznościowy jest rzeczywiście ważny. Na razie są punkty przyznawane np. za udzielenie wysoko ocenianej odpowiedzi. W ten sposób da się odróżnić (po jakimś czasie) czy użytkownik mówi z sensem czy bez sensu Jest też prosty (na razie) profil.

    Mam nadzieję, że to będzie pewna alternatywa dla forów. Czasem chce się pogadać, a czasem szuka się konkretnej odpowiedzi.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Mam jednak trochę zastrzeżeń do oprogramowania i designu tego portalu. Np. trzeba jakoś wyraźniej oddzielić pytanie od odpowiedzi a odpowiedzi od siebie, a jedna baardzo ważna rzecz: po zalogowaniu ZAWSZE u góry powinienem widzieć swoją liczbę punktów, dzięki temu od razu widzę czy coś się zmienia, to motywuje.

    Na platformie stackexchange są też flagi/medale/kropki (złote, srebrne, brązowe) nadawane uczestnikom i jest z tym fajna zabawa: np. za często odwiedzane pytanie, za staż, za różne inne nietypowe działania.

    Nie wiem czy to wasz soft czy jakiś ogólnodostępny, ale na pewno wymaga jeszcze dopracowania.
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mysikrolik Zobacz posta
    Uważam, że to naprawdę fajny pomysł.
    Skoro taki fajny to powiedz na ile pytań odpowiedziałaś?
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mysikrolik Zobacz posta
    Uważam, że to naprawdę fajny pomysł. Przecież, jak przychodzi ktoś nowy to trudno nazwać go częścią społeczności, tylko dlatego, że się zalogował na forum.
    Trzymam kciuki za rozkręcenie inicjatywy.
    No i na tym polega problem, że poparcie inicjatywy kończy się na trzymaniu kciuków.
    Ja przeprowadziłem rozpoznanie bojem, zalogowałem się, odpowiedziałem chyba na 4 pytania i powiem szczerze, nie bardzo chce mi się tam wracać. W obecnej formie chyba trudno będzie to rozkręcić.

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ja przeprowadziłem rozpoznanie bojem, zalogowałem się, odpowiedziałem chyba na 4 pytania i powiem szczerze, nie bardzo chce mi się tam wracać. W obecnej formie chyba trudno będzie to rozkręcić.
    Właśnie o tym cały czas piszę. Bez rozkręcenia społeczności internetowej to miejsce będzie martwe. A nie da się stworzyć społeczności bez forumowych pogaduszek o d... Maryni i udach Maryni. I tu koło się zamyka.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Właśnie o tym cały czas piszę. Bez rozkręcenia społeczności internetowej to miejsce będzie martwe. A nie da się stworzyć społeczności bez forumowych pogaduszek o d... Maryni i udach Maryni. I tu koło się zamyka.
    Przykłady serwisów Q&A z samego stackexchange pokazują że jest inaczej (przykładowa lista aktywnych serwisów http://stackexchange.com/sites)
    Jest nawet jeden o fotografii: http://photo.stackexchange.com/

    Krytyczna jest ilość uczestników i zadawanych pytań oraz odpowiedzi na każde pytanie. Im węższa dziedzina, tym ryzyko niepowodzenia większe.
    Niestety anglojęzyczny http://photo.stackexchange.com/ ma ok 8,1 pytania na dzień co jest kiepskim wynikiem, ale widać że się utrzymuje.
    W skali polski będzie to średnio 0,5 pytania na dzień i to może być za mało, niestety.
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez domadm Zobacz posta
    Przykłady serwisów Q&A z samego stackexchange pokazują że jest inaczej (przykładowa lista aktywnych serwisów http://stackexchange.com/sites)
    Jest nawet jeden o fotografii: http://photo.stackexchange.com/

    Krytyczna jest ilość uczestników i zadawanych pytań oraz odpowiedzi na każde pytanie. Im węższa dziedzina, tym ryzyko niepowodzenia większe.
    Niestety anglojęzyczny http://photo.stackexchange.com/ ma ok 8,1 pytania na dzień co jest kiepskim wynikiem, ale widać że się utrzymuje.
    W skali polski będzie to średnio 0,5 pytania na dzień i to może być za mało, niestety.
    Za dwa miesiące wrócimy do tego wątku i rozstrzygnie się czarno na białym kto ma rację.

    Życzę inicjatywie wszystkiego najlepszego, ale nie wróżę jej powodzenia. Jeśli się pomyliłem stawiam Ci piwko. Jeśli jesteś w błędzie to Ty stawiasz.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  10. #20
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Jeśli uważasz, że dwa miesiące są wyznacznikiem to... powodzenia.

    Nie jestem kompetentna, żeby odpowiadać na pytania w tym serwisie, dlatego wolę potrzymać kciuki. Fajnie, że są kreatywni ludzie i się z tym realizują. Coraz mniej takich, reszta woli na gotowe. Zawsze lepsze optymistyczne trzymanie kciuków, niż bombardowanie pomysłu nim się jeszcze rozwinął.
    A na tematy stricte o d... Maryni jakoś czasu wirtualnego żal (a realnego jeszcze bardziej). I pewnie nie jestem w tym osamotniona...
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

Podobne wątki

  1. Nowy serwis
    By leodan in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.01.08, 15:39
  2. Nowy serwis www.p-l.pl
    By lis2 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.08.06, 17:03
  3. Darmowy album internetowy
    By threecolors in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24.08.06, 15:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.