Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Żużel

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2010
    Mieszka w
    Kopenhaga
    Posty
    201
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Żużel

    Fanów na forum pewnie nie brakuje, to może nauczymy się czegoś od siebie na wzajem. Ja dziś byłem na żużlu pierwszy raz w życiu... no i na pewno nie ostatni

    ten huk...

    i zapach spalin...

    ... i jeszcze tylko żebym potrafił to pstryknąć we właściwy sposób.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Dwojka fajny strzal... Pozostale troche ciemne.
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2010
    Mieszka w
    Kopenhaga
    Posty
    201
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Myślałem, że takie w cieniu będą fajne, ale może się myliłem, nie jest na tyle ciemno żeby nie było widać oczu zawodnika, a jaśniejsze też mam

    i tu pierwsze pytanie, a mianowicie:
    Czy zdjęcia muszą przedstawiać cały motocykl ? Czy możliwe jest ucinanie ?
    Dziś zrobiłem kilka fajnych zdjęć, niestety ze względu na prędkość "modeli" gdzieś tam się trochę ścięło i nie wiem co z tym robić. Wywalać, czy kadrować ?

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    44
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Dwójka świetna. Trójka - mimo, że podobna nie ma już takich emocji. Chyba zacznę też chodzić na żużel, w końcu jestem z Zielonej Góry. Może ktoś napisze gdzie najlepiej siadać? Jak podejść do tematu?
    --------------------------------------------
    E-30, E-510, ZD50, ZD12-60, ZD14-42, ZD40-150, FL36R

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2010
    Mieszka w
    Kopenhaga
    Posty
    201
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Co do siadania, ja dzisiaj próbowałem w różnych miejscach (trybuny) i oczywiście w jakiś tam sposób ograniczało mnie słońce, ale zauważyłem, że największe zamieszanie jest w pierwszym zakręcie na pierwszym okrążeniu, tu najłatwiej trafić całą czwórkę, i jest to też dobre miejsce do fotografowania każdego następnego okrążenia po długiej prostej wchodzą w zakręt z jakąś nieprawdopodobną prędkością. Tak więc jak światło dopisze to pierwszy zakręt rządzi !! Aha, jak mamy dobre tele, to i z tego pierwszego zakrętu taśmę na starcie sfocimy.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Fajne foty. Może też się w końcu wybiorę, żeby przetestować tele, które mam od pół roku i jakoś nie było okazji.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  7. #7
    diabolique
    Gość
    Strasznie to monotonne i statyczne. Kadry jednostajne.
    Ja swego czasu trafiłem zupełnie przypadkiem na zawody motocrossowe (przejeżdżałem obok) i kombinowałem z jedną stałką 35mm.
    Wydaje mi się, że właśnie szerszy kąt pozwala przedstawić dynamikę tego sportu bardziej niż teleobiektyw. Zerknij tu.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2010
    Mieszka w
    Kopenhaga
    Posty
    201
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Jest tylko jedna różnica, w cross'ie ustawisz się w ilu miejscach zechcesz (jak tylko zacznie się w Strykowie to pojadę), a tu panowie zapychają w kółeczko, można by wejść do "parku" i złapać tankowanie, ale czy to warto ? Twoje zdjęcia z cross'u są bardzo fajne i zaskoczyło mnie to 35mm, które zabiorę na następne zawody.

  9. #9
    diabolique
    Gość
    Skoro sądzisz, że inaczej się nie da, to po co ciągnąć wątek
    Rób dalej teleobiektywem, po jakichś 3-4 razach znudzi ci się. Ile można mieć ujęć skręcającego motocykla (gdzie w dodatku nie widać ruchu)?

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2010
    Mieszka w
    Kopenhaga
    Posty
    201
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Nie napisałem, że się nie da, tylko, że specyfika tego akurat sportu trochę mnie ogranicza, a co do ilości... można ich mieć pewnie tyle samo co kwiatków, samolotów albo kamienic Nie miałem zamiaru w tym wątku nikogo na siłę przekonywać do robienia takich właśnie zdjęć, założyłem go raczej po to, żeby jako laik dowiedzieć się od mądrzejszych jak i co jeść żeby smakowało. Od Ciebie dowiedziałem się, że można poszukać szerszego kadru, spróbuję oczywiście, a od innych może dowiem się czegoś innego ?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.