Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Od czego zależy szybkość AF ?

  1. #1
    Awatar Marx07
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    106
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Od czego zależy szybkość AF ?

    Witam
    Laickie pytanie: od czego zależy szybkość działania AF?
    Chodzi mi o zależność aparat - obiektyw.
    Czy szybkość działania AF zależy i w jakim stopniu od body czy od przypiętego obiektywu?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Gdańsk/Płock
    Posty
    20
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    czytaj tutaj: https://forum.olympusclub.pl/topics2...-vt6789,24.htm
    pisze o tym: siwyjohn
    a wystarczyło poszukać

  3. #3
    Awatar Marx07
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    106
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    dzięki jakoś tego nie zauważyłem.
    Czyli można przypuszczać że nowe obiektywy będą szybsze od obecnych

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    ciekawostka: E-330+14-45 w ciemnicy ostrzy podobnie albo szybciej niż E-1+14-54.

    wniosek: E-330+14-54 na razie wymiata, potem to chyba E-510+12-60, który ma się pokazać niebawem. jeśli wierzyć zapewnieniom, to taki tandem dogoni czerwonych i zbliży się do żółtych.

  5. #5
    Awatar Marx07
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    106
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    i oby
    na to liczę

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Marx07
    dzięki jakoś tego nie zauważyłem.
    Czyli można przypuszczać że nowe obiektywy będą szybsze od obecnych
    Te z SWD? Możliwe, ale pytałeś o AF, a ten sam obiektyw z różnymi puszkami może różnie ostrzyć.

  7. #7
    Awatar Marx07
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    106
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ciekawe jak 14-54 będzie z nową puszką pracował?
    Cena 12-60 będzie pewnie kosmiczna - no ale to nie w tym miejscu dyskusja na ten temat.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Dempsey
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Poznań/Buk
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Jest też dodatkowa zmienna... dla obiektywów bez SWD (dla tych z SWD nie wiem czy będzie działać) - zasilanie aparatu . Otóż z gripem (czyli dwoma akumulatorami dla E-300) można uzyskać przyspieszenie pracy AF ze względu na większą wydajność prądową zasilania (co skutkuje możliwością uzyskania większego momentu obrotowego dla silnika w obiektywie). Jest to spowodowane równoległym połączeniem dwóch ogniw, co powoduje spadek rezystancji wewnętrznej a tym samym większy możliwy prąd do uzyskania. Spotkałem się z opiniami mówiącymi nawet o ok. 50% wzroście prędkości AF w przypadku obiektywu 40-150 (kręcenie mordką z dużym szkiełkiem wymaga trochę "pary" ). Nie wiem jak duży może być wzrost dla obiektywów z wewnętrznym ogniskowaniem (jak 14-54).
    OLYMPUS E-500, ZD 12-60/2.8-4.0, ZD 14-45/3.5-5.6, ZD 40-150/3.5-4.5, FL-36, filry HOYA polaryzacyjny LINIOWY i połówkowy-szary

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Szybkosc Af tylko w czesci zalezy od obiektywu i jego gotowosci do ogniskowania ( silnik, jego umiejscowienie i jasnosc obiektywu) oraz interfejs do porozumienia z aparaem( nie wiemjak to sie nazywa).
    W duzej mierze to kwestia czulosci czujnikow AF w body, ich wielkosci, ksztaltu- najlepsze krzyzowe. Sposobu rozrozniania lini ( poziomych, pionowych, skosnych). ilosci swiatla na matrycy ( wiec wielkosc matrycy przeklada sie na wielkosc czujnikow i ich czulosc).
    Zalezy od uzytkownika i jego umiejetnosci ( przytomnosci) w poslugiwaniu sie tym narzedziem- wiec w szybkiej decyzji o miejscuostrzenia- duzy kontrast- duza szybkosc. lepsze swiatlo- wieksza szybkosc.
    Wszystko razem sklada sie na szybkosc AF a moze i wiecej.
    czesccc.Ch.

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez chomsky
    Szybkosc Af tylko w czesci zalezy od obiektywu i jego gotowosci do ogniskowania ( silnik, jego umiejscowienie i jasnosc obiektywu) oraz interfejs do porozumienia z aparaem( nie wiemjak to sie nazywa).
    W duzej mierze to kwestia czulosci czujnikow AF w body, ich wielkosci, ksztaltu- najlepsze krzyzowe. Sposobu rozrozniania lini ( poziomych, pionowych, skosnych). ilosci swiatla na matrycy ( wiec wielkosc matrycy przeklada sie na wielkosc czujnikow i ich czulosc).
    Zalezy od uzytkownika i jego umiejetnosci ( przytomnosci) w poslugiwaniu sie tym narzedziem- wiec w szybkiej decyzji o miejscuostrzenia- duzy kontrast- duza szybkosc. lepsze swiatlo- wieksza szybkosc.
    Wszystko razem sklada sie na szybkosc AF a moze i wiecej.
    czesccc.Ch.
    O jakiej matrycy mowa?

Podobne wątki

  1. Zależy mi na opini
    By fotopium in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27.02.10, 22:15
  2. Od czego zacząć?
    By majeczek78 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25.09.09, 18:57
  3. zalezy na czasie
    By GogiNeo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28.02.06, 18:00
  4. Czego używacie do RAW z E-1
    By wierzba in forum E-System
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10.11.05, 00:03
  5. Szybkosc C-750
    By Dabek1 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20.05.04, 07:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.