Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: E-3 podgląd zdjęć na pc. Pomocy!

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Maguro
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    39
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    E-3 podgląd zdjęć na pc. Pomocy!

    Witam,
    piszę do was o pomoc ponieważ sam mam problemy ze znalezieniem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

    A teraz do rzeczy.

    Problem jest taki że chciałbym mieć możliwość podglądu zdjęć na laptopie od razu po ich wykonaniu.

    Czy jest możliwość osiągnięcia tego przez Usb?

    Kabel dołączony do E-3 gdzie cinch podpinam pod telewizor a małego jacka pod puszkę działa tak jak powinien.

    Czy jest możliwość osiągnięcia tego na laptopie który ma tylko Usb i wyjście VGA?

    Może macie jakieś sposoby : hardware , software , abrakadabra cokolwiek.

    Maguro

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    368
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Pisałem na ten temat 15 lutego :
    Jest takie coś : "Unitek Y-2502 przedłużacz USB po skrętce " aparat z komputerem łączy się za pomocą kabla "internetowego" podobno działa do 60 mb. ja sprawdzałem na kilkunastu metrach, działał bez problemów.......


    Całość dyskusji na ten temat w "Desperacja czysta" poszukaj.

    pozdrawiam hb

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Potrzeba softu Olympus Studio 2 - śmiga aż miło (oczywiście przez kabelek USB) Tylko denerwuje pasek postępu ściągania z aparatu, który jest dokładnie na środku zdjęcia , ale pomaga w tym drugi monitor. Jest drugie rozwiązanie - zakupić SKD i samemu napisać oprogramowanie :P Jestem w połowie i na razie czasu nie mam :P

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Poznań/Przeźmierowo
    Posty
    143
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    jest jeszcze inna opcja:
    potrzeba dwóch programów:
    olympus studio 2 oraz Adobe lightroom. No i kabelka do podłączenia olka do kompa oraz przedłużki USB wspomnianej wcześniej (ja mam chyba 10 m i działa )

    Uruchamiamy OS (olympus studio), wszystko ustawiamy itd. i minimalizujemy program. Następnie uruchamiamy lightroom i wybieramy folder w którym OS przenosi nam foty. W ten sposób mamy tak jakby przechwytywanie przez program adobe.

    Minusy:
    pamięć kompa bardziej obciążona z powodu działania dwóch programów.

    Plus:
    Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do lightroom'a to idealne rozwiązanie dla niego.

    P.S.
    Przedłużka USB nie działa pod każdym usb. U mnie działa na dwóch z pięciu, na reszcie nie działa.Ma to związek z tym że nie każde USB ma takie samo napięcie, tyczy się to przede wszystkim stacjonarnych kompów i portów usb na obudowie komputera, jak to ma się do laptopów to nie wiem To tak na wszelki wypadek piszę.
    Pozdrawiam,
    Paweł Bartniczak

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Szczecinek, Poland
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Albo Eye-Fi Karta SD z WiFi, przez przejsciówke na CF wkładasz do aparatu, i od razu po zrobieniu zdjęcia, jest ono przesyłane do kompa. Musi być spełniony tylko 1 warunek. W tańszych kartach Eye-Fi po drodze niezbędny jest router. W droższych (ale taka karta około 800 zl) jest połączenie ad-hoc czyli bez routera u mnie to funkcjonuje całkiem fajnie, chociaż są momenty, kiedy karta sie zawiesza, i wysyla zdjęcia dopiero po zrobieniu kilku następnych.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Maguro
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    39
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: E-3 podgląd zdjęć na pc. Pomocy!

    Dziękuję wszystkim za wsparcie w tej sprawie.
    Rozważywszy wszystkie możliwości oraz ich plusy i minusy postanowiłem kupić przedłużkę USB 5m oraz zainstalować Olympus studio 2.
    Wszystko działa jak należy.
    Polecam i pozdrawiam.
    Maguro

Podobne wątki

  1. E-3 i podgląd zdjęć
    By kojot3.0 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17.06.09, 10:51
  2. Podgląd kadrowania w E-500?
    By dinx6 in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11.03.06, 19:47
  3. Podgląd miniatur
    By waterlive in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18.07.05, 21:46
  4. fałszywy podgląd zdjęć
    By pikselka in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13.04.05, 22:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.