Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Lampy systemowe - jakie inne?

  1. #21
    | OlyJedi Awatar krokko
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    40
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    zamierzam zakupić lampe, tyle że problem jest taki że całkowicie nie wiem jak sprawdzić czy np jakaś lampa będzie pasować do mojego olka, aby nie spalić przypadkiem czegoś. Na co zwracać najbardziej uwagę?
    z góry dzięki za pomoc
    E-520 + OWNUSER BH-E51 + 14-54 I + 40-150 + Samyang AE 85 mm f/1.4 IF UMC Aspherical + Metz 48 AF-1 + uczenie się

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    191
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Jak nie chcesz ryzykować to kup jakąś systemową (niekoniecznie Olympusa, może być jakiś Metz lub Tumax), ewentualnie jakaś lampa uniwersalna, z własna automatyką.

  3. #23

    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    38
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Lampy Olympusa

    Polecam systemowe lampy Olympusa. Mam na stanie FL-36R i 50-tke. Lampki rewelacyjne, a bezprzewodowe sterowanie pozwala na bardziej kreatywne zdjęcia. Zdecydowanie polecam ze względu na pełną kompatybilność.
    Olympus OM-D EM-1 l OM-D EM5 Mark II l M.ZD 7-14mm | M.ZD 75mm f1.8 l ZD 150mm f2.0 | Panasonic Leica 42.5mm f1.2 | Panasonic Leica 25mm f1.4 | FL-36R l FL-50R

  4. #24
    | OlyJedi Awatar brudnyhary
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Posty
    218
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    pełna kompatybilność z olympusem metz 50 af szybka lampa ,mało prądożerna polecam tez wbudowane sterowanie rc

  5. #25
    | OlyJedi Awatar technik219
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    103
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Zanabyłem do moich amatorskich celów Metza 36 AF 5. Leciutkie to-to, a sprawuje się dzielnie. baterie wystarczają na dłuuugo. Żeby to-to miało palnik obracany na boki to i wesele jakieś by obskoczył. Lipna wydaje mi się jedynie blokada stopki - na takie zatrzaski i popychacz. Po kilkukrotnym założeniu i zdjęciu, jak obetną się ząbki zapadek, może być problem (Może nie po kilkukrotnym, a raczej kilkudziesięciokrotnym...). Jak kto nie chce przeinwestować, dobra alternatywa.

  6. #26
    Awatar Peterek
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    56
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Wszystkie

    Ja używam do E-510 wszystkich lamp starych i nowych , oczywiście w manualu. Zrobiłem sobie wyzwalacz-separator (transoptor z fototyrystorem i baterią ), w obudowie przejściówki stopka-gniazdo. Zdalne wyzwalanie też można dorobić - tańsze - przewodowe lub laserek, droższe radiowe. Mogę wreszcie pracować na starych Metzach, bez strachu (310V). Koszt "separatora" ca' 10 PLN.
    veritas temporis filia est
    DLP czy szkło ?

  7. #27
    Awatar Arni2003
    Dołączył
    Feb 2011
    Mieszka w
    Rumia
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Niezłe patenty, jednak nie każdy jest taki zdolny i chce, a przede wszystkim potrafi się aż tak "bawić".
    Długo wahałem się nad zakupem lampy i w końcu zdecydowałem na systemową 36R. Jest wolniejsza od METZ'a, któego kolega nosi przy NIKON'ie, ale jest za to połowę lżejsza i mniejsza. Do moich potrzeb zupełnie wystarcza. Porównania z wbudowanym błyszczykiem nie ma w ogóle - chętnie bym go wymontował całkiem więc przewaga jakości i zasięgu jest ogromna, nie trzeba natomiast nosić kilkogramowego klocka.
    E-520

Podobne wątki

  1. Jakie lampy?
    By NightCrawler in forum Studio
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21.11.10, 21:35
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 4.11.10, 22:42
  3. Fotografia odzieży - jakie lampy ??
    By garnooh in forum Studio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 1.09.09, 08:36
  4. Jakie akumulatory NiMH do lampy?
    By Iwo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 8.05.09, 12:40
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 1.09.04, 18:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.