Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Dwa pytania do znawców

  1. #1
    | OlyJedi Awatar majeczek78
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Oława
    Posty
    944
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria

    Dwa pytania do znawców

    Witam.
    Pierwsze pytanie kieruje do osób które miały styczność z lampą Metz 48 AF1 lub 50 AF-1.Od tygodnia jestem posiadaczem lampy 50 AF-1 i mam małą zagadkę dotyczącą funkcji wspomagania AF. Po uruchomieniu tej funkcji lampa emituje czerwony punkt który ma pomagać w ustawianiu ostrości, tyle tylko że ten punkt nie znajduje się w zasięgu punktów AF od czego To zależy? czy robię coś nie tak?
    Druga sprawa dotyczy szybkości ustawiania ostrości przez moje E 520. Mam do tego na razie tylko szkła z zestawu i słabych warunkach oświetleniowych AF długo ustawia ostrość szczególnie gdy obiekt się porusza a czasami wręcz jest to nie możliwe. Czy zakup jaśniejszego szkła z jakimś silnikiem poprawi tą irytującą sytuację czy zmiana będzie zauważalna? Może coś konkretnego możecie polecić? O ile się orientuje mam aktualne wersje softu.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    1. Nie chciałabym nic mówić, ale to możliwe, że te punkty są błędnie za wysoko. Coś mi się kojarzą podobne problemy kiedyś kiedyś...

    2. Szybkość i skuteczność AF zależy od ilości światła docierającego do układu AF, czyli też od przysłony - jaśniejszy obiektyw będzie szybciej ostrzyć - jak to jest np. w przypadku 14-54. Tak, będzie widać różnicę
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    [QUOTE=dog_master;699931]1. Nie chciałabym nic mówić, ale to możliwe, że te punkty są błędnie za wysoko. Coś mi się kojarzą podobne problemy kiedyś kiedyś...

    [...]

    Chodzi o błąd paralaksy. Zmniejszać się będzie wraz ze zwiększającą się odległością od fotografowanego obiektu.
    Te punktu nie są błędnie za wysoko, one po prostu są za wysoko i trzeba się nauczyć z tym żyć.

    [...]2. Szybkość i skuteczność AF zależy od ilości światła docierającego do układu AF, czyli też od przysłony - jaśniejszy obiektyw będzie szybciej ostrzyć - jak to jest np. w przypadku 14-54. Tak, będzie widać różnicę [...]

    Bardzo mocne uproszczenie. Jak w takim razie wytłumaczyć problemy z AF przy użyciu szkieł jaśniejszych niż F: 2,8?
    Natomiast faktem jest, że bardzo dużo zależy od silnika AF, na którym pracuje dany obiektyw. Jeśli chodzi o 14-54, ten uskrzydli każdą puszkę z niższej E-Półki. Aparat też jednak ma swoje ograniczenia i poprawa nie oznacza cudów.
    Ostatnio edytowane przez Eddie ; 21.02.11 o 23:40
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Nakło
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    zgadza sie. mialem kiedys e520 do ktorego dokupilem 14-54. bylo lepiej ale bylo mi malo. kupilem e30. o niebo lepiej -oczywiscie nie tylko szybkosc. zmienilem rowniez lampe z 36 na 50tke. af szybszy i ogolnie mniej stresu bo na lampe juz nie czekam. jednak znow mi malo i 12-60 mi sie marzy z swd
    karol

Podobne wątki

  1. Do znawców Adobe Bridge
    By mariush in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 2.03.10, 01:16
  2. Bardzo proszę o pomoc znawców :(
    By kropka_22 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21.05.09, 12:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.