Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [E-30]DxO i ISO - pomocy!

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    [E-30]DxO i ISO - pomocy!

    Hejka!

    Potrzebuje pomocy w interpretacji wykresu :P
    Troche sie zakałapućkałem i potrzebuje konsultacji.
    Najpierw prosze rzucic okiem tu:
    http://www.dxomark.com/index.php/Cam...rs/Olympus/E30
    Wybrac zakladke "ISO Sensitivity"
    No i mamy tam potwierdzenie tego, ze ISO w aparacie nie odpowiada ISO faktycznemu. Co wiecej dla olkowego zakresu ISO 100-200 - faktycznie mierzone ISO znajduje sie na poziomie 125.
    Zatem zadanie - ile trzeba w olku ISO ustawic, zeby odpowiadalo faktycznej czulosci ISO 160? Bo rozumiem, ze jak ustawie w Olku ISO 160 - to nie bedzie to faktycznie tyle tylko ISO 125, tak?

    Tomek
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  2. #2
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    A do czego to jest potrzebne?

  3. #3
    Alleg_pl
    Gość
    jedyny pomysl to moze np chce uzywac olka jako swiatlomierza dla analoga? i slajdy chce naswietlac?

    jesli nie to równiez pytam, po co ci takie info?

  4. #4
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Inne aparaty mają podobne "problemy" http://www.dxomark.com/index.php/Cam...sors/Nikon/D90. I nie żebym był złośliwy, tak po prostu jest.

    Nie czuje w sobie potrzeby by badać ten element fotograficznej egzystencji, ale podejrzewam, że problem leży w mieszaninie marketingowej ściemy i drobnych problemów z kalibracją matryc.

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Taajest Alleg_pl dobrze wyczail
    Chce uzywac (przynajmniej chwilowo) E-30 jako swiatlomierza dla puszki analogowej
    Stad moje obiekcje. Moze byc tak, ze jak ustawie w Olku ISO 160, to pomimo tego, ze nie jest ono faktycznym 160, to czasy naswietlania dla danej przyslony beda OK - bo np. aparat sobie to jakos przelicza. Ale moze byc tak, ze czasy zmierzone przez Olka, dla ISO 160 dla danej przyslony beda rozne, od tych zmierzonych dajmy na to swiatlomierzem.
    Mam taki stary dla swiatla zastanego i teoretycznie wychodzi podobnie :P Ale chcialem wiedziec na 100%

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    I tak do prawidlowego gotowca czeka Ciebie rolka probna-nie przeskoczysz tego.

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    I tak do prawidlowego gotowca czeka Ciebie rolka probna-nie przeskoczysz tego.
    Najwyrazniej... Pocieszajace jest to, ze ponoc film negatywowy jest troche bardziej tolerancyjny jesli chodzi o granice przeswietlenie/niedoswietlenie.

    Tomek
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  8. #8
    Alleg_pl
    Gość
    wahania 1/3 ev jesli nie robisz SLAJDÓW nie beda mialy zadnego znaczenia.
    wiec mozesz spokojnie się sugerowac swiatlomierzem olka. ew po 1 rolce sobie zrobic korekte pt +0.3 albo cos.

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Alleg_pl Zobacz posta
    wahania 1/3 ev jesli nie robisz SLAJDÓW nie beda mialy zadnego znaczenia.
    wiec mozesz spokojnie się sugerowac swiatlomierzem olka. ew po 1 rolce sobie zrobic korekte pt +0.3 albo cos.
    Nie slajdy. Zwykly nagatyw. Średni format. Portra 160 na Flexarecie VIs
    W czawartek/piatek sie na plener wybieram i chcialem cos pstryknac. Trudno jedna, dwie rolki trzeba bedzie probnie zrobic. Ewentualnie posprawdzam na plenerze wskazania z uzytkownikami innych systemow (bedzie i Canon i Nikon, moze S4int tez cos poradzi (sie ponoc wybiera tez).

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Najwyrazniej... Pocieszajace jest to, ze ponoc film negatywowy jest troche bardziej tolerancyjny jesli chodzi o granice przeswietlenie/niedoswietlenie.

    Tomek
    Tak,tylko jesli juz tak dokladnie drazysz temat to.To jesli w zastanym bedziesz miec roznice w swietle i cieniu 12EV to co wtedy?Zalozyc mozemy ze bedzie 10EV -wtedy nie kazdy obiektyw da rade.Np.stary tessar z lat 60 ma tylko 9,5EV-tyle wypatrzy.
    Zrob po prostu dokladnie naswietlona rolke z klatkami korekcyjnymi na plus i minus wg wskazan sprawdzonego swiatlomierza,nie podpieraj sie cyfrowka.Bo metlik bedzie wiekszy.
    Ps zona mojego kolegi miala obiekcje ze jak siadamy to na jednej flaszce nie konczymy.Obiecalem jej na kolanach ze nie bedzie drugiej nastepnym razem.Przynioslem taka z oba uszami -cos 5,25 l.
    Iso w cyfrowkach Isowi nie rowne,tak jak flaszka flaszce.

Podobne wątki

  1. Pomocy FL-50R
    By Marylka in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 2.07.08, 18:41
  2. POMOCY do SP-510 UZ
    By WojtekM in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23.02.07, 23:59
  3. POMOCY
    By maua in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10.09.04, 19:24
  4. POMOCY!!!
    By frycek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22.05.04, 08:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.