Strona 2 z 401 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 4006

Wątek: Rowerowo- fotograficzna kariera BIKERA.

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Holek
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    323
    Siła reputacji
    70
    Moja galeria
    pięknie
    rowerowy team też w bardzo silnym składzie...
    mam nadzieję, że chociaż krótkie opisy i historyjki z wypraw zagoszczą w wątku.

    pozdrawiam
    "pijąc piwo dbasz o siebie i wyrabiasz zdrowy nawyk picia piwa u dzieci"


  2. #12
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Widzę że ekipa mocna, wątek ciekawie się zapowiada, czekam na relacje. Pozdrawiam
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  3. #13
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Witam kolegów ponownie.

    Bardzo Wam dziękuję, za tak miłe przyjęcie tematyki tego wątku i jego formuły. Właśnie wróciłem z pracy, stąd późna pora mojej wizyty.

    Na wyprawę do Szwecji zabraliśmy naszą małą cyfrówkę i pożyczonego analogowego Canona EOS-300 którego mam do dziś. Cała wyprawa była wspaniałym przeżyciem dla dziewczynek i mnie, tym bardziej że nocowaliśmy w namiotach. Nie wiem czy wiecie, ale w Szwecji można rozbić BEZPŁATNIE namiot w miejscu publicznym. Tak więc cały pobyt w Szwecji pod względem kosztów noclegów- nic nas nie kosztował dlatego właśnie tam pojechaliśmy.
    Bardzo Was zachęcam do przeczytania relacji z wyprawy zamieszczonej na stronie. Zgłosiłem ją po powrocie do konkursu organizowanego przez miesięcznik Podróże i uzyskała nominację do nagrody w kat. Pomysł roku 2007. Szczegóły są również na stronie.

    Ja już wiecie z poprzedniego posta, nasz domowy komputer, padł na zawał serca, głównie dlatego że nie wytrzymywał obsługi przez 5 panienek i bawiącego się zdjęciami ojca. Ale wśród życzliwych nam osób, był właściciel pewnej firmy komputerowej, który z bonifikatę zafundował naszemu kompkowi, kurację odmładzającą. Było to możliwe, bo córki nadal miały szkolne stypendium.

    I zabawa zaczęła się od nowa. Przy obróbce zdjęć z wyjazdów używałem Olympus Mastera, ale diabli mnie podkusili by zainstalować jeszcze Picasa. I wygląda na to, że popełniłem wielki błąd w sztuce, bo pokazujący blady obraz monitor skutecznie mnie oszukał i sporo zdjęc straciło na jakości. Zarchiwizowałem wszystko na płytach, a fotki z Canona oddałem do Foto jokera, gdzie przełożyli je na papier i płyty.Wszytkie są takie jak zamieszczone na stronie.

    Na załączonych fotkach przedstawiam ciekawostkę dla rowerzystów. Ta przyczepa z rowerami dołączana jest do bezpłatnego autobusu, który wozi rowerzystów z miasta Kalmar na wyspę Oland. A wozi nie byle jaką trasą, bo przez stromy 7 kilometrowy most, prawdziwe cudo techiki.W najwyższym miejscu, jest tak wysoki, że pływać pod nim mogą sporej wielkości statki. Nie mogłem odżałować, że nie udało mi się zrobić zdjęcia. Tylko pozazdrościć. Na fot 3 jest średniowieczna twierdza Borgholm mająca bardzo ciekawą historię.


    Ciąg dalszy nastąpi.

    Pozdrowerki
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	031 2 (2).jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	386,3 KB
ID:	43204   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	031_XX.jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	384,2 KB
ID:	43205   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_29_0204.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	388,1 KB
ID:	43206  
    Ostatnio edytowane przez BIKER ; 16.02.11 o 01:32 Powód: korekte

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    dzięki za pierwszą cześć opowieści. Ciekawe.
    Przyczepa bardzo mi się podoba

  5. #15
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Ciekawie opowiadasz, głowę masz pełną pomysłów. Gratuluję.

    Pozdrawiam AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #16
    | OlyJedi Awatar rol6
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Skórzewo/Poznań
    Posty
    1.550
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Pogratulować pomysłów i samozaparcia. Po lekturze Twojej strony jestem pod dużym wrażeniem zakresu i skali przedsięwzięć.
    OMD, kilka puszek i wiadro słoików

  7. #17
    | OlyJedi Awatar fura
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Oklice Bielska-Białej - pipidówa
    Posty
    342
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Na wiosnę biorę się za remont mojego roweru

  8. #18
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Witam.

    Od początku realizacji mojego pomysłu, głównymi bohaterkami miały być dziewczyny. Nie jako moje dzieci, ale młoda przyszłość Polski. Chciałem im pokazać, że jak się chce to można i to bardzo wiele. Moja wersja edukacji poprzez wakacje na rowerach, miała je nauczyć samozaparcia w dążeniu do celu, a reszta niech zostanie milczeniem.
    Włóżyłem w realizację pomysłu mnóstwo serca i wysiłku, a efekty powiem nieskromnie sprawiły mi mnóstwo satyfakcji.

    A dziewczyny szybko porwały małego C-765 i zaczęły się w domu sesje fotograficzne.

    Gdy w kwietniu 2008 r. dzięki nieocenionej życzliwości pewnej osoby stałem się posiadaczem E-330- z obj. 14-42 coś mnie w gardle ścisnęło. Spełniło się moje marzenie, dostałem do ręki przedmiot niosący nadzieję na dalszą realizację moch wariackich pmysłów. A że łapy mam jak kowal, wreszcie poczułem co trzymam.

    Natychmiast ruszyłem na Łódź i okolicę focić zabytki i krajobrazy, aby szybko poznać możliwości aparatu. Do pracy jeżdziłem rowerem 13 km. na 7 rano, a potrafiłem wstać o 3 w nocy i ruszyć do parku w poszukiwaniu obrazów. Tak pwstała fotka "Poranek " którą opublikwałem w galerii.
    Wszystkie zdjęcia robiłem wtedy pod kątem mojej strony i portali turystycznych, aby zainteresować naszymi wyjazdami kolejnych sponsorów.

    W maju ruszyłem z dziewczynami na Wzniesienia łódzkie a potem sam pojechałem do Spały, Inowłodza i Tomaszowa Maz. Przypadek sprawił, że trafiłem na Jarmark spalski, spotkałem motocyklistę z bunkra w Konewce i rządową kolumnę samochodów, gnającą na uroczystości rocznicy śmierci majora "Hubala" do Poświętnego. Zboczyłem więc w Inowłodzu z drogi i pognałem za nimi rowerem.
    Przygotuję dla Was fotki i pokażę w następnym poście.

    Pozdrowerki.

    Ciąg dalszy nastąpi
    Ostatnio edytowane przez BIKER ; 16.02.11 o 12:49

  9. #19
    | OlyJedi Awatar BIKER
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    zapomniana "Ziemia obiecana" obecnie Miasto bezprawia. Ale to moja Łódź.
    Posty
    4.175
    Siła reputacji
    125
    Moja galeria

    Witam.

    Cóż to koledzy, czyżby zainteresowanie spadło.

    W Inowłodzu nie mogłem sobie odmówić wizyty na skarpie i obejżenia romańskiego kościółka ś. Idziego. Niestety był zamknięty, ale nawet z zewnątrz przedstawia się wspaniale. Przy kościele jest miejscowy cmentarz, a za jego terenem w zaroślaćh odnalazłem ukryte wejścia do hitlerowskich bunkrów. Niestety mocno zarośnięte i nie było nawet sensu focić.

    Ok. 10 km. od Inowłodza w kierunku na Radom z trasy skręciłem w drogę pośród lasu. Nie było trudno znależć, bo naprowadzili mnie żołnierze zabezpieczający uroczystość. Gdy dotarłem obeliska, było już "pozamiatane". Telewizja właśnie kończyłą zwijanie sprzętu. Przy obelisku w miejscu śmierci majora Hubala żołnierze pełnili jeszcze wartę honorową.

    Na załączonych fotkach widzicie bardzo ciekawy Jarmark spalski i obelisk.

    Jeżeli chcielbyście o cokolwiek zapytać, chętnie odpowiem.

    A w następnym poście przedstawię kulisy i hit wyprawowy 2008 r. 'Szlak latarni morskich" który zjechałem z zoną i 3 córkami.
    Oj będzie ciekawie.

    Pozdrowerki.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	293,6 KB
ID:	43271   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	284,5 KB
ID:	43272   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18.jpg
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	291,2 KB
ID:	43273   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	283,6 KB
ID:	43274  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	289,8 KB
ID:	43275  

  10. #20
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Nie bądź taki szybki - czasami śpię w nocy - właśnie się obudziłem, terez idę zapracować na siebie i rodzinę - ale wkrótce tu wrócę skomentować to co zobaczyłem.

    Pozdrawiam AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Galeria fotograficzna
    By dlugi1 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30.11.10, 23:21
  2. rowerowo.pl
    By dka in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23.09.06, 11:44
  3. rowerowo:)
    By nib in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21.08.06, 14:45

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.