Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: E-520 + ZD 12-60 - jak to działa (trafność AF)

  1. #1

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    E-520 + ZD 12-60 - jak to działa (trafność AF)

    Haj,

    Obecnie pstrykam E-500 + ZD 12-60 i planuje się przesiąść na E-520 (niestety na wyższą półke mnie nie stać). Naczytałem się o problemie E-520 z front focusem, do końca wątku nie doszedłem, ale przeważnie problemy były z kitowymi szkłami.
    Chciałbym wiedzieć jak E-520 pracuje z ZD 12-60, czy też są problemy z ustawianiem ostrości?

    Z góry dzięki za pomoc, zdrówko,
    Piotr

  2. #2
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    E-520 też ma 3 punkty af... jest sens tak stopniowo przechodzić?
    Zbieraj kasę by odkupić od kogoś jakieś E-3, E-30, lub na nowe e-5,
    wtedy przynajmniej wykorzystasz potencjał SWD.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  3. #3

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Hmm... E-30 jest bardzo kuszące, ale używka kosztuje 3x tyle co E-520. Na razie odpada.

    Dlaczego chcę zmienić? Nieco lepsza matryca, LV (czasem sie przydaje), pełne USB 2.0 (nie używam czytnika) i stabilizacja.

    p.s. czy Olympus pracuje jeszcze nad amatorskimi lustrzankami? Z tego co widzę to tylko EVIL-e wypuszcza.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    166
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    wersja oficjalna jest taka, że maja utrzymać linie profi...
    ale zmienił się dyrektor więc może zmieni się też linia firmy...

  5. #5
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Ah te odpowiedzi na temat A to może E-620?
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  6. #6

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    Ah te odpowiedzi na temat A to może E-620?
    No nie?
    O E-620 też myślałem, podoba mi się jego "małość" i matryca chyba ta co w E-30. Nie jestem pewny tylko czy warto dopłacać jakieś 500zł do nadal amatorskiego sprzętu.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez PorkOne Zobacz posta
    (...)do nadal amatorskiego sprzętu.
    Ja bym się nie sugerował sztucznymi podziałami na amatorskie, półpro, pro, sro i co tam jeszcze. Akurat E-620 jako ten amatorski, ma wiele funkcji, których nie mają półpro (a może i pro) konkurencji.

    Poza tym E-5 jest określany jako półpro (tylko Olympus twierdzi, że pro), to E-30 musi być amatorski

  8. #8
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez PorkOne Zobacz posta
    Dlaczego chcę zmienić? Nieco lepsza matryca, LV (czasem sie przydaje), pełne USB 2.0 (nie używam czytnika) i stabilizacja.
    Z tą lepszością matrycy to nie jest takie jednoznaczne. Owszem z pewnością wyższe ISO jest bardziej użyteczne z matrycy Live MOS Panasonika w E-520, jednak CCD Kodaka ma swoje zalety na niskim ISO. LV - masz rację - przydaje się, histogram na żywo, 100% kadru. Stabilizacja - super sprawa, szczególnie z teleobiektywami. Co do USB 2.0 też masz rację, ale to niespecjalny argument do zmiany puszki, czytnik kosztuje grosze.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Weasly
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Sandomierz
    Posty
    154
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    hmmm... używam 12-60 z e-510 i wydaje mi się że przesłanka SWD przy szybsza AF właśnie w amatorskich puszkach z serii e-4xx, e-5xx, e-6xx. Puszki takie jak E-30, E-3, E-5 maja i tak wbudowanego lepszego kopa same w sobie i czy używamy np. E-3 z 14-54 czy 12-60 to co do szybkości fokusa nie daje żadnej różnicy. Natomiast jak założe sobie 14-54 z -e510 to szybkość AF spada i jest to odczuwalne więc nie rozumiem czemu piszecie że kopa dają tylko profesjonalne lustra przy SWD. SWD daje kopa słabszym puszkom.
    Ostatnio edytowane przez Iwo ; 13.02.11 o 12:27
    *** Widziałem rzeczy, w które, wy ludzie, nigdy byście nie uwierzyli. ***
    ++++++++++ http://www.flickr.com/photos/67569374@N05/ +++++++++++
    -------------------------------------------------------------------------------------

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez PorkOne Zobacz posta
    Hmm... E-30 jest bardzo kuszące, ale używka kosztuje 3x tyle co E-520. Na razie odpada.

    Dlaczego chcę zmienić? Nieco lepsza matryca, LV (czasem sie przydaje), pełne USB 2.0 (nie używam czytnika) i stabilizacja.

    p.s. czy Olympus pracuje jeszcze nad amatorskimi lustrzankami? Z tego co widzę to tylko EVIL-e wypuszcza.
    Poluj na E-30. Się przesiadłem z E-620 i różnicę czuć. Nie w obrazku (tu jest to samo), za to w ergonomii z dużymi szkłami typu 12-60, autofokusie (12-60 SWD "żondzi", działa bez irytującego tykania z trzycyfrowych korpusów, Sigmy HSM też, chyba że w słabym świetle, działa wreszcie jakoś C-AF), większym wizjerze i paru innych "bajerach".

    Co do ceny - wymieniłem 1:1, a nawet jestem stówę i jedną baterię do przodu , wiek ten sam, ciut większy przebieg, ważne że nadal na gwarancji. Ostatnio na giełdzie pojawiają się oferty na E-30 - sprawdź, ponegocjuj. MZ warto.

    Co do podstawowego pytania: mogę odpowiedzieć jak jest z E-520 - FF to wina puszki, nie we wszystkich był ten problem. Serwis różnie sobie z tym radził (przeważnie nie radził), natomiast wystarczy odrobina czasu, chęci i dobra penseta by sobie skorygować samemu. 12-60 działał będzie, stanowczo lepiej od kita, za to szał i totalna cisza jest dopiero z E-30/3/5.
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

Podobne wątki

  1. Czy PEN działa z ZD 14-54 wer. I ?
    By Ryba in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18.12.10, 21:31
  2. E 500 Nie działa
    By pyzio in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 6.07.09, 16:07
  3. GIMP 2.6.5 źle działa
    By MeWash in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21.02.09, 23:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.