Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jak prawidłowo podłączyć aparat do komputera

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jak prawidłowo podłączyć aparat do komputera

    Witam z racji, że przestał mi działać czytnik karty SDHC (nie wiem czemu już myślałem że to karta się zepsuła) muszę zgrać zdjęcia do komputera z aparatu za pomocą kabla no i tu pojawia się kłopot bo w instrukcji nie ma dokładnego opisu jak to zrobić. Tzn. nie wiem czy najpierw włączyć aparat i dopiero podłączyć go kablem USB czy podłączyć aparat gdy jest wyłączony i jak go połączę kablem z komputerem to dopiero go włączyć?
    Mój aparat to Olympus X960

    W tej chwili zrobiłem tak:
    Wyłączony aparat podłączyłem do komputera. System Windows XP SP 2 wykrył mi go tak jak pendriva i zgrałem z niego zdjęcia.
    Następnie odłączyłem aparat od komputera tak jak pendriva tzn. kliknąłem na ikonkę systemową bezpieczne usuwanie sprzętu i dopiero potem odłączyłem aparat od komputera.

    Ale czy poprawnie to wszystko wykonałem?

    Bo nie włączałem aparatu (tak jak do robienia zdjęć) jak zobaczyłem że mi go system wykrył tak jak pendriva.
    I teraz pytanie jak zgrać zdjęcia z kart SDHC a jak z pamięci wbudowanej aparatu bo wydaje mi się że zgrałem tylko zdjęcia z karty SDHC bo na pamięci wbudowanej aparatu miałem inne zdjęcie dokładnie jedno.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    dobrze zrobiłeś ale można też podłączyć na włączonym aparacie. Na szybko jeżeli chodzi o zgranie z pamieci aparatu - wyciągnij kartę pamięci - podłącz aparat - załącz go. Pamięć powinna być wykryta jako dysk przenośny. Aczkolwiek nie daje na to 100% pewności więc gdyby coś było nie tak to się nie bój, że masz coś zapsute.
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    A czy jak podłączyłem w taki sposób aparat to czy w tym czasie kiedy zgrywałem zdjęcia nie ładowała się też bateria? A jeżeli tak to czy to jest prawidłowe? I jeżeli nie jest taki stan rzeczy prawidłowy to jak temu zaradzić?
    Pytam bo nie wiem czy można doładowywać baterie czy nie lepiej ładować ją jak już się wyczerpie do końca.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar taztaz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    1.188
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    niestety bateria się nie ładuje po podłączeniu do USB było by zbyt pięknie, zasada jest taka padnie aku ładujesz
    Drogo, źle ale za to nie terminowo, extra płatne gadanie głupot. Pozdrawiam taztaz.

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Taztaz
    niestety bateria się nie ładuje po podłączeniu do USB było by zbyt pięknie, zasada jest taka padnie aku ładujesz
    W takim razie jestem już o to spokojny.
    Ale jeżeli bateria się nie ładuje po podłączeniu do USB a zasada jest taka że jak padnie akumulator to się ładuje. To dlaczego na wyświetlaczu aparatu, (który podłączam do komputer i go nie włączam) wyświetla się po lewej stronie ikonka baterii z trzema kreskami z czego jedna ta najwyżej mruga? Właśnie dlatego myślałem, że przy okazji zgrywania zdjęć ładuje się też akumulatorek. Na wyświetlaczu na samym środku jest jeszcze tylko mniej więcej tak krzywa zakończona po obu stronach strzałkami /\/

    NightCrawler
    Na szybko jeżeli chodzi o zgranie z pamięci aparatu - wyciągnij kartę pamięci - podłącz aparat - załącz go. Pamięć powinna być wykryta jako dysk przenośny. Aczkolwiek nie daje na to 100% pewności więc gdyby coś było nie tak to się nie bój, że masz coś zapsute.
    Skoro nie ma 100% pewności to nie będę na razie próbował w sumie jest tam jedno zdjęcie. Według instrukcji w aparacie jest jakaś opcja żeby zgrać zdjęcia z pamięci zewnętrznej na kartę SD więc jak dojdę już jak to się robi to w taki sposób spróbuję przerzucić zdjęcie.

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    A czy baterie (akumulatorek) powinienem wyciągać z aparatu jak go przez dłuższy czas nie używam?

Podobne wątki

  1. Jak podłączyć skaner do negatywów?
    By Rafał Czarny in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28.12.10, 19:15
  2. Sterowanie SP-500 UZ z komputera
    By esp in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 7.03.10, 22:10
  3. E-1 sterowany z komputera
    By lepmity in forum E-System
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 21.09.08, 21:43
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20.02.06, 09:58
  5. POMOCY - JAK PODŁĄCZYĆ C-120 PRZEZ USB!!!!
    By art-e in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 2.08.03, 08:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.