Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Wątek: 30 dni z Olympus PEN E-PL1 + Micro Zuiko 14-150

  1. #11
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez emc2 Zobacz posta
    Opóźnienia podczas zmiany ustawień. A jednak. Myślałem, że to już pieśń przeszłości, ale wciąż daje o sobie znać. Gdy chcę zacząć kręcić film, muszę cierpliwie odczekać, a najlepiej nacisnąć czerwony przycisk dwa razy, aby łaskawie rozpoczął rejestrować. Gdy chcę szybko zmienić przysłonę, też muszę odczekać, aż "załapie".

    U mnie ta kwestia nie występuje.
    Na stałe mam ustawiony MF pod czerwonym przyciskiem, ale teraz na próbę zmieniłam na REC. Wciśnięcie powoduje natychmiastowe nagrywanie.
    Tak samo, bez opóźnień działa zmiana przysłony - trzeba się naklikać, ale działa bez zwłoki.
    Panel kontrolny nie przynióśł mi wielkiej radochy, natomiast zmniejszony, malutki obszar AF, ustawialny w dowolnym miejscu kadru - TAK

    PS a jednak rolki... żal



  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Tarnów/Kraków
    Posty
    900
    Siła reputacji
    80
    Moja galeria
    emc2 - nie wiem czy masz firmware korpusu 1.1 jeśli nie spróbuj zainstalować, może się poprawi.

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Posty
    301
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Dziękuję Wam za odzew.

    Karol, jeśli chodzi o ten opór przy obracaniu pierścienia zoomu, to gdy aparat jest wyłączony, nie wydaje się to wielkim problemem - opór jest dość duży, ale wydaje się, że można z tym żyć. Gdy jednak włączam Pena, aby zrobić zdjęcie i potrzebuję akurat przekadrować zoom'em, to już jest nieciekawie: trzeba użyć pewnej siły (może nie dużej, ale jednak odczuwalnej), co niepotrzebnie dekoncentruje. Na tym to polega. A podczas filmowania używając zoom'u nie udaje się uniknąć poruszenia.

    Zgadzam się z TomkiemH i Tokin, że brak pokrętła jest sporym utrudnieniem, wymaga przyzwyczajenia. To chyba wynik kompromisu, E-PL1 to taki "PEN Lite": już Pen, ale jednak jeszcze nie wyskoczył z pieluszek kompaktu.

    Jeśli chodzi o moje problemy z opóźnieniem rozpoczęcia filmowania, to chyba wynikało z nieokiełznania w pełni Pena. Otóż aby zacząć filmować, przełączałem pokrętło na kamerkę, a potem naciskałem "red button". W międzyczasie jeszcze włączał mi się tzw. "przewodnik trybów" (napis na ekranie informujący o tym, że właśnie włączyłem tryb filmowania), którego udało mi się szczęśliwie wyłączyć i teraz problemu już nie ma Najwidoczniej próbowałem włączać filmowanie, gdy ów przewodnik jeszcze tkwił na ekranie i dlatego miałem wrażenie opóźnienia.

    Do sterowania przysłoną przyciskami góra-dół w trybie A też się przyzwyczajam. Tylko żeby jeszcze działało ciut żwawiej...

    Jeśli chodzi o firmware, to body ma 1.1 (czyli raczej najnowszy dostępny), a szkło 1.0.
    There's no place like 127.0.0.1

  4. #14
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Oj coś czuję, że nie oddasz go łatwo po 30 dniach

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Posty
    301
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Staram się podejść do niego jak najbardziej obiektywnie, ale faktycznie ma w sobie coś stylowego, co przyciąga i pozwala wiele wybaczyć. To jak świeży oddech po lustrzance, tylko od czasu do czasu mu zalatuje nieświeżo z ust "kompaktową ciężkostrawnością" Sprawdzam, czy to będzie kwestia przyzwyczajenia, sentymentu do Olympusa, czy jednak coś innego weźmie górę.

    Jeszcze jedna rzecz odnośnie obiektywu 14-150. Jest naprawdę bardzo mały jak na swój zakres i do tego daje dobry obrazek. W porównaniu do np. Nikkora 18-200 o takim samym zakresie w przeliczeniu na klatkę 35mm, jest spokojnie dwa razy mniejszy i lżejszy (piszę na oko, bez mierzenia i ważenia). A wcale nie ustępuje optycznie temu wychwalanego megazoomowi Nikona. To się w mikro 4/3 naprawdę udało: miniaturyzacja bez poświęcania jakości.
    A kamyczek do ogródka to brak osłony przeciwsłonecznej - trzeba dokupić osobno, jeśli się chce.
    There's no place like 127.0.0.1

  6. #16
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    W moim E-P1 raczej nie odczuwam żadnego opóźnienia przy zmianie przesłony. Albo mam niższe oczekiwania od Twoich, albo jest szybciej
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  7. #17
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Ale masz za to pokrętło, którym sobie ją zmieniasz. A nawet jeżeli czas reakcji jest podobny to kręcenie (gdzie jednym ruchem spokojnie przesuwasz nawet o kilka wartości) sprawia zupełnie inne odczucia niż naciskanie i naciskanie.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Pokrętło jest wygodniejsze - z tym trudno w ogóle dyskutować.
    EPL1 zdecydowane poszedł w złym kierunku w tym względzie.

    Jednak przycisk też można przytrzymać i wartości będa zmieniać się płynnie i bardzo szybko (jednym nacisnięciem zmieniasz o kilka/naście wartości)- nie trzeba klikać i klikac i klikać
    Problem w tym, że przy takim sterowaniu chyba zbyt szybko wartości się zmieniają.... i trzeba sporo wprawy (refleksu?), żeby nad tym skutecznie zapanować



  9. #19
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Jak widać klikaniem też się da i to całkiem nieźle.
    Cytat Zamieszczone przez emc2 Zobacz posta
    Jeszcze jedna rzecz odnośnie obiektywu 14-150. Jest naprawdę bardzo mały jak na swój zakres i do tego daje dobry obrazek.
    Widziałem dziś w FJ NEX-3 z podpiętym 18-200. NIESAMOWITE.
    Ostatnio edytowane przez psl ; 22.12.10 o 13:01

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Tarnów/Kraków
    Posty
    900
    Siła reputacji
    80
    Moja galeria
    No i to jest właśnie fajne w Olkach że i aparat i obiektyw są w miarę wielkościowo do siebie dostosowane i nawet z zoomem 14-150 Pen wygląda jeszcze nie tak pokracznie jak Sony NEX, które już z kitowymi obiektywami własnymi wyglądają śmiesznie.

    Korzystając z okazji, życzę Wesołych Świąt wszystkim Forumowiczom, a zwłaszcza Jerry'emu, który mnie na to forum wciągnął.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.07.11, 02:30
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 6.01.11, 19:30
  3. Olympus Mju 550 WP 10mln a karda micro SD
    By tix in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11.09.09, 10:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.