Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Dylemat ep1 czy epl1?

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Wadowice/manchester
    Posty
    255
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Dylemat ep1 czy epl1?

    Chcę kupić mojej 2 połowie aparat. Wymagania ma być poręczny, łatwy w obsłudze i ma być wymienna optyka. Poczatkowo wybór padł na apl1 jednak w sklepie po obejrzeniu epl1 i ep1 mam wątpliwości. Osobiście bardziej podoba mi się ep1 ze swoją metalową obudową i pokrętłami, które sę wygodne przy ustawianiu + wiekszy wyświetlacz. Epl1 plastikowy, ale ma lampkę wbudowaną no i był na stanie w sklepie a ep1 musiałbym zamowić. Teraz pytanie czy warto poczekać na ep1 czy tez brać epl1 i nie zawracać sobie głowy pierdołami. Aparat będzie do użytku codziennego. Wiem, ze są wątki na temat tych aparatów i mniej więcej wiem co i jak, ale potrzebuje tzw. kropki nad i Interesuje mnie przede wszystkim opinia osób które mają doświadczenie z tymi modelami.

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez aikidudi Zobacz posta
    Chcę kupić mojej 2 połowie aparat. Wymagania ma być poręczny, łatwy w obsłudze i ma być wymienna optyka. Poczatkowo wybór padł na apl1 jednak w sklepie po obejrzeniu epl1 i ep1 mam wątpliwości. Osobiście bardziej podoba mi się ep1 ze swoją metalową obudową i pokrętłami, które sę wygodne przy ustawianiu + wiekszy wyświetlacz.
    Wybierasz przede wszystkim pomiędzy lepszą ergonomią, a lepszymi plikami, dzięki ponoć słabszemu filtrowi AA. Skoro aparaty obmacałeś porównaj sobie sample. Ja wybrałbym nowszy aparat, w myśl zasady, że zdjęcia są najważniejsze.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #3
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Ja brałbym E-PL1 - powód prozaiczny - lampa błyskowa. Bez niej nie zawsze jest tak fajnie.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  4. #4
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Gdybyś się zastanawiał między EPL-1 a EP2 to widziałabym problem decyzyjny - sama przez niego przechodziłam.
    EP1 oczywiście ma znaczniej bardziej rasowy wygląd niż EPL1 jednak brak opcji podpięcia wizjera zewnętrznego dla mnie wykluczyło ten aparat z opcji wyboru.
    Nie wiem czym fotografowała Twoja połowa do tej pory - jeśli jakimś kompaktem, to EPL-1 będzie jej pasował, jeśłi fotografowała lustrzanką - chwilę może jej zająć zanim się przestawi na guzikologię EPL-1.
    Mnie też się wydawało, że bez rolki, a w zasadzie dwóch ...nie da się fotografować. Okazuje się, że... się da!
    A calkiem możliwe, że aparat po wstępnych ustawieniach i zabawach testowych, będzie działać w trybie iA albo P - wtedy nieobecność rolki zupełnie w niczym nie powinna żonie przeszkodzić?

    No i jeszcze jedno - EPL-1 możesz kupić w kolorach różnych - np. klasycznym czarnym albo... fantazyjnym czerwonym (+ 2 inne). W EP1 takiego wyboru nie ma. Kobiety znają sie na kolorach, więc to tez może okazać się do pewnego stopnia ważne

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    Ja brałbym E-PL1 - powód prozaiczny - lampa błyskowa. Bez niej nie zawsze jest tak fajnie.
    Amen!

    Zdaje się, że E-PL1 ma też bardziej wycacane jpegi. No chyba, że kobita lubi przy RAWach dłubać.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Wadowice/manchester
    Posty
    255
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Dziękuję Wam bardzo za szybki odzew. Jadę po epl1
    pozdrówka

  7. #7
    | OlyJedi Awatar kristof1979
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    782
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    To odrazu ja zapytam To który ma mniejszy filtr AA.
    EP1 Czy epl1.
    Bo z tekstu ciżko wywnioskować ?


    pozdrawiam
    e420 ZD 14-42mm,ZD14-45, ZD 40-150mm, ZD 70-300
    Helios,Porst 50 1.7
    http://www.forum.spotter.pl/photoplog/index.php?u=2912
    Gnioty Kristofa http://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=74004

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kristof1979 Zobacz posta
    To odrazu ja zapytam To który ma mniejszy filtr AA.
    EP1 Czy epl1.
    ...
    E-PL1 ma słabszy filtr AA.

    Ja nie doczekałem do E-PL1 a wziąłbym go ze względu na mniejszą wagę niż E-P2.
    Dodatkowy EVF jest fajny ale ze względu na mobilność już go nie noszę.

Podobne wątki

  1. EPL1 i Helios
    By Janko Muzykant in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20.05.11, 23:44
  2. Obiektywy PEN FT a PEN EPL1
    By SlawekPS in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.04.11, 11:22
  3. Pen EPL1 i lampa FL-36
    By koc in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28.09.10, 10:32
  4. timelapse w EPL1
    By dobas in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 7.08.10, 18:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.