Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: szukam tematu....

  1. #1
    Sylwek
    Gość

    szukam tematu....

    Witam

    Coż po kiepskim piesku, chciałem pofotografować coś innego, wybrałem się na starówkę choć zrobiłem dużo zdjęć w większości rodzinnych, to mimo wszysktko udało mi się zrobić jeszcze parę innych, zdjęcia były robione bez większego przzemyślenia, stwierdziłem iż umieszczę je tu, gdyż coś w nich zauważyłem i zastanawiam się przez chwile nad nimi. Pierwsze zdjęcie przedstawia zwykłą lampę (no może nie taką zwykłą) ale gdy póżniej na to zdjęcie patrzyłem dostrzegam drzewa, które albo się odbijają w szkle lampy ale przebijają ocenę pozostawiam wam. Drugie zdjęcie lubię za to, że to horse taxi nadal tam są i brakuję klientów, spójrzcie jaki znudzony driver Trzecie zdjęcie choć prześwietlone to jednak akceptuje je za to, że w tele domy są jak by naszkicowane kolorowymi kredkami i dłużej to sobie wmawiam tym bardziej to zdjęcie lubie, uroku moim zdaniem dodaje fakt iż bary i ludzie wglądają jeszcze naturalnie ale te kamienice już są jakby czymś domalowanym czy wy nie odnoście takiego wrażenia? oczywiście na trzecim zdjęciu jesem Ja z moim synkiem Piotrusiem

    1.



    2.



    3.


  2. #2
    | OlyJedi Awatar johan
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Siedlce
    Posty
    546
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Musisz jeszcze sporo poćwiczyć.
    Fotka Nr 2 za ciasno kadrowana, w wyniku czego koń "stracił nozdrza"
    Trójka przepalona, a jedynka to nic ciekawego.
    Jeśli Twój aparat i wielkość karty pamięci na to pozwalają to rób fotki w Rawach, a później poprawiaj na kompie. Pozwoli Ci to uratować wiele niedoświetlonych/prześwietlonych kadrów.
    pzdr
    E-620 | HLD-5 | 14-42 | 40-150 |
    5DmkII | 50D | C20/2.8 | C28/1.8 | C50/1.4 | C85/1.8 | C100/2.8L IS | C200/2.8L II | 300/2.8L IS | TC 1.4X II | TC 2.0X II | 580exII

  3. #3
    | OlyJedi Awatar rodia
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    883
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Jeśli nr 3 prześwietliłeś po to, żeby pierwszy plan był dobrze doświetlony to kicha. trzeba było ustawić ekspozycje na tło a pierwszy plan dopalić lekko lampą.
    W nr2 mocno drażnią rażące okna w tle. W sumie nr 1 ma najmniej błędów - chodzi mi tu o ekspozycję, nie oceniam natomiast ciekawości zdjęcia.

  4. #4
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Koledzy mają rację - szczególnie fota nr 3 bardzo razi przepaleniem w tle - miałeś nie najlepsze światło - w takich sytuacjach albo naświetlasz na cienie - taki masz efekt - wypalone światła, albo na światła ale wówczas powstaje raczej zdjęcie sylwetkowe - postaci nie miałyby szczegółów, które utonęły by w czerni... w takich warunkach - tylko jak sugerował kolega wyżej - naświetlasz na światła, dopalasz lampą... - tu nie należy sie bać lampy...
    Potraktuj tą fotę jako poligon - dzięki niej się czegoś nauczysz i pstrykaj dalej...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  5. #5
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    [tego nie bylo. tematy mi sie pomieszaly...]


    Jeronimo: zmienilem na czytelna czcionke
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Witam

    Dwójeczka byłaby całkiem sympatyczna - ale niedopuszczalne, żeby tak mu obciąć "pyska" Lampa coś w sobie ma, szkoda tych zaciemnionych miejsc, fajnie jakby niebo wyszło niebieskie - ale wiem jaki z tym problem.
    3-czka, rozumiem Twoje tłumaczenie, jednak bardziej fotka wygląda na przepaloną, niż celowe zarysowanie tych konturów. Ciekawi mnie czym zajmujesz się na codzień (wiem mąż, tata ) a praca ? - oczywiście jeżeli masz ochotę odpowiedzieć.

    Pzdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  7. #7
    Sylwek
    Gość
    dzieki za odpowiedzi :0

    Na codzień pracuje w dziale informatyki, ale mowie od razu w domu nie siedze godzinami przy komputerach to by mnie zabiło. Interesuje sie lotnictwem. Chodzi chodzi o prace to pomagam wszystkim we wszystkim co zwiazane z komputerami drukarkami, systemami tylko nie programuje. O taka szczera odpwiedz. Probuje tez robic zdjęcia ale jak sami widzicie puki co same kaszany przez wielki K, oj długo się na męcze za nim coś pozytywnego wyjdzie, ale tym się nie załamuje a komentarze są zawsze u mnie ,ile widziane nawet jak jedziecie po mnie jak po.......to i tak ciesze się, że się pojawiają. O taki jest cały Sylwek

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moozg
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Bielawa
    Posty
    148
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    moze warto by poczytac troche o fotografii, praktyka to jedno, ale teoria tez musi byc,
    ja od niedawna wkrecilem sie w fotografie i to od czego zaczalem to przewertowanie kilku stron w necie o fotografi, technikach itp, przejzalem mase zdjec i przeczytalem tyle samo komentarzy a to wiele wnosi, czesto zdjecie wydaje sie ladne, cacy wrecz, jednak ktos doswiadczony dostrzeze bledy...
    teraz jak patrze na moje zdjecia to sam juz widze mniej wiecej co nie gra

    grunt to robic zdjecia, cwiczyc, probowac roznych ustawien a potem przegladac je wnikliwie i analizowac, ale jak wspomnialem trzeba pamietac o kilku istotnych kwestiach dot. kompozycji
    moze na poczatek taka strona
    http://www.fotoamator.szm.sk/Technik...kompozycja.htm
    poza tym jeszcze sporo podobnych stron kiedys trafilem w necie, wiec warto poszukac

    pozdrawiam!

  9. #9
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Witam

    Sylwek, miałeś może styczność z "Interaktywna szkoła fotografowania National Geographic" ?? bardzo ciekwy pokaz mulitimedialny, od podstaw do zaawansowanych zagadnień związanych z fotografią, jeżeli jesteś zainteresowany, mógłbym spróbować zamieśćić to na serwerze (4 płyty cd).

    Pzdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  10. #10
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    John100, to nielegalne... A ten kurs czesto jest na Allegro i wcale nie taki drogi.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.