Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 230

Wątek: Kupujemy drukarkę do zdjęć do domu.

  1. #1
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria

    Question Kupujemy drukarkę do zdjęć do domu.

    Hej.
    Mam dość fotolabów. Ponieważ w tym temacie nie znam się kompletnie, chętnie wysłucham rad.
    Nie dawno to samo zdjęcie oddawałem do kilku i za każdym razem dostałem co innego kolorystycznie,
    a gdy na koniec dodatkowo 200 zdjęć kobitka mi przykadrowała do jednego formatu, bo akurat miała tak ustawiony sprzęt, mimo że prosiłem o "pełne kadry", to już mnie szlag trafil.
    Oczywiście chciałbym by drukarka
    - miała jak najlepszą jakość, pełne lub jak najepsze pokrycie sRGB
    - była ekonomiczna pod kątem dokupywania tuszu etc.
    - za kilka stówek w PLN. Im mniej tym lepiej rzecz jasna.
    - wystarczy do formatu A4.
    - wyczerpanie jednego wkładu koloru nie blokowało czarnych wydruków... bo słyszałem że tak się zdarza...
    Niedługo mam zamiar kupić/pożyczyć sobie kalibrator i ustawić wszystko jak najlepiej się da,
    by w końcu mieć większą pewność, że to co na monitorze będzie na wydruku.
    Na szybkości wydruku mi nie zależy. Mile widziane konkretne propozycje drukarek. Dzięki.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  2. #2
    | OlyJedi Awatar glos_ludu
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    115
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    jak już napisałem w privie, polecam Epson P50, model podstawowy jeśli chodzi o dodatki, ale dający wydruki świetnej jakości. Drukarkę można wyhaczyć już za około 280 PLN co jest dobrą ceną za drukarkę foto (jak dla mnie)
    Cena kompletu tuszy to ok 170 pln lub 50 PLN za zamienniki
    Popularna jest instalacja zestawu CISS do wyboru na allegro który znacznie obniża koszty wydruku. Nie wiem jak wygląda wtedy sprawa gwarancji.
    pozdrawiam
    Stary E-500 | OM-2 prawie nówka
    kity | M24/2.8; Z35/2.8; Z50 1.8
    znaczenie słowa "bynajmniej"

  3. #3
    | OlyJedi Awatar witia
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    5.396
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez glos_ludu Zobacz posta
    jak już napisałem w privie, polecam Epson P50, model podstawowy jeśli chodzi o dodatki, ale dający wydruki świetnej jakości. Drukarkę można wyhaczyć już za około 280 PLN co jest dobrą ceną za drukarkę foto (jak dla mnie)
    Cena kompletu tuszy to ok 170 pln lub 50 PLN za zamienniki
    Popularna jest instalacja zestawu CISS do wyboru na allegro który znacznie obniża koszty wydruku. Nie wiem jak wygląda wtedy sprawa gwarancji.
    pozdrawiam
    Popieram.
    Mam, używam i pochwalę. Jakość wydruków - super.
    Pozdrawiam.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Ja nie wiem jak Wy kalkujujecie.W moim przypadku,a liczylem wiele razy zadna drukarka sie nie oplaca.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Ja nie wiem jak Wy kalkujujecie.W moim przypadku,a liczylem wiele razy zadna drukarka sie nie oplaca.
    dokładnie, żadna drukarka nie jest w stanie wygrać z odbitkami. Jedyna zaleta drukarki to szybki wydruk, a nie czekanie na odbitki.

    Jeśli jednak już masz zamiar cos kupować to tylko epson.

    Polecam znaleźć w okolicy LAB w którym miły człowiek będzie Cię zapraszał na zaplecze i pokazywał opcje kolorystyki do wyboru, lub usłucha Cię i nie będzie nic mieszał w tym co dostarczyłeś. W Lublinie coś takiego dostaniesz w labie Fuji na ul. Wieniawskiej.
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 3.12.10 o 10:28

  6. #6
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    Hej.
    Mam dość fotolabów. Ponieważ w tym temacie nie znam się kompletnie, chętnie wysłucham rad.
    Nie dawno to samo zdjęcie oddawałem do kilku i za każdym razem dostałem co innego kolorystycznie,
    a gdy na koniec dodatkowo 200 zdjęć kobitka mi przykadrowała do jednego formatu, bo akurat miała tak ustawiony sprzęt, mimo że prosiłem o "pełne kadry", to już mnie szlag trafil.
    Koledzy mają racje. A szczególnie argument o ekonomii nie przemawia za drukarką.

    Zanim mimo wszystko wpakujesz się w drukarkę polecałbym sprawdzić kilka labów. Szczególnie pod kątem tego czy na stronie internetowej lub w punkcie obsługi mają chociażby profil ICC maszyny lub obraz testowy, który pozwoli chociażby na zorientowanie się w dopasowaniu monitora do tego co widzimy na odbitkach. To tylko przykład podejścia do klienta z mojej okolicy: http://foto-styl.pl/index.php?option...d=16&Itemid=28.

    To co napisał Dzemski to też ważna rzecz. Dobrze jest jeśli po drugiej stronie siedzi osoba która mówi tym samym językiem, a nie jest tylko od przyjmowania i wydawania materiałów. Istnieje wtedy szansa, że nie będzie próbowała twórczo, często na siłę poprawiać naszych zdjęć, jeśli dostanie notatkę do naszego zlecenia by nie robić korekty.

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Istotne tez jest,ze mimo idealnego ustawienia kolorow 100% pokrycia z dygitalnym wzorcem z labu i tak przyslane odbitki beda sie roznic.I mozolne ustawianie koloru ,wydawanie niepotrzebne pieniedzy na rozne kalibratory bedzie tylko strata czasu i pieniedzy.
    Ustawisz sobie wszystko ladnie i pieknie-lab Ci zrobi na Agfie i bedziesz miec roznice podobna jak miedzy Srgb i Rgb.Przysla Ci na Fudzi i beda za jasne.Kodak jeszcze inaczej pokaze.
    Ustal sobie jeden pozadny lab i pod niego ustawiaj reszte u siebie,wtedy bedziesz zadowolony,drukarka Ci nie bedzie do zdjec potrzebna i kalibrator tez zbedny.
    Mi wystarczylo pare fotek kolorowych kredek i dwie dyskusje w labie.To co widze to dostaje.Od lat sie nic nie zmienia.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar glos_ludu
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    115
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Ja nie wiem jak Wy kalkujujecie.W moim przypadku,a liczylem wiele razy zadna drukarka sie nie oplaca.
    nie opłaca się, ale kiedy trzeba wydrukować jedno zdjęcie to chodzenie do Labu nie jest zbyt opłacalne czasowo. Przy małych ilościach zdjęć ceny labowe też ni powalają na kolana.
    to jest trochę jak z samochodem, częśto się nie opłaca, ale daje swobodę

    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    dokładnie, żadna drukarka nie jest w stanie wygrać z odbitkami. Jedyna zaleta drukarki to szybki wydruk, a nie czekanie na odbitki.

    Jeśli jednak już masz zamiar cos kupować to tylko epson.

    Polecam znaleźć w okolicy LAB w którym miły człowiek będzie Cię zapraszał na zaplecze i pokazywał opcje kolorystyki do wyboru, lub usłucha Cię i nie będzie nic mieszał w tym co dostarczyłeś. W Lublinie coś takiego dostaniesz w labie Fuji na ul. Wieniawskiej.
    Miło mieć taki znajomy Lab. A teraz pytanie. Jak zdjęcia z postaci cyfrowej są wywoływane w Labie? pytam bo nie wiem
    pozdrawiam
    Stary E-500 | OM-2 prawie nówka
    kity | M24/2.8; Z35/2.8; Z50 1.8
    znaczenie słowa "bynajmniej"

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez glos_ludu Zobacz posta

    Miło mieć taki znajomy Lab. A teraz pytanie. Jak zdjęcia z postaci cyfrowej są wywoływane w Labie? pytam bo nie wiem
    pozdrawiam
    Wrzuc w gogle Noritsu -sa filmy linki,obejrzysz -bedziesz wiedziec

    Sa tez "laby" co jada na rolkach i folii.(na papierze toaletowym z poslizgaczem)-w tych nie wolaj zdjec.
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 3.12.10 o 11:49

  10. #10
    | OlyJedi Awatar glos_ludu
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    115
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    dzięki
    już wiem
    Stary E-500 | OM-2 prawie nówka
    kity | M24/2.8; Z35/2.8; Z50 1.8
    znaczenie słowa "bynajmniej"

Podobne wątki

  1. Jak szybko i skutecznie skalibrować drukarkę ??
    By Peter1976 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19.02.09, 15:49
  2. Gdzie serwisować drukarkę Olympus 330
    By Swierszcz in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.12.03, 18:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.