Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 230

Wątek: Kupujemy drukarkę do zdjęć do domu.

  1. #11
    | OlyJedi Awatar mynameisnobody
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    980
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    "...się nie opłaca"

    "...się nie opłaca"
    Quatsch!

    CISS +DYE INK (BULK) 6x100ml +... a choćby EPSON PHOTO 1400 (A3+)
    -koszt ?
    >całość to 350€ -NOWE!


    A można przy drukarce A4 dużo taniej... -choć A3 jest lepsze (większe>lepsze co wynika z wielu wypowiedzi większości nagleoświeconych Neofullframe´owców).


    aha!
    Kalibrator koloru to NIEZBĘDNE akcesorium każdego poważnego hobbysty fotografisty.
    Color Munki załatwi nie tylko dokładną kalibrację monitora jak i dowolnej drukarki.
    Zaryzykuję stwierdzenie że ZANIM się wyda mamonę na coś więcej niż małpkę, powinno się zadbać by obraz z owej małpki widzieć i umieć "wywołać" prawidłowo a niestety to wymaga pewnej wiedzy i inwestycji (jednorazowej) w kalibrator, oprogramowanie, dobry monitor i drukarkę.
    Nie rozumiem jak można płakać nad zainwestowaniem w kalibrator (można się złożyć i kupić na spółę by zaoszczędzić) a bez skrupułów w rocznych odstępach czasu wydawać wielokrotność tej sumy na śmietnikowe betacyfrówki (teraz! z ekranem HIDEFINITION 3D! MPEG4, GPS, ABS i podgrzewanym gripem czy innym weneckim lustrem).

    Po roku umiarkowanego drukowania całość się zwraca.
    Wydruki A3 to minimalna właściwa wielkość dla 12-18MEGAPIXELOWYCH plików -nieprawdaż?
    Ostatnio edytowane przez mynameisnobody ; 3.12.10 o 13:24

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez glos_ludu Zobacz posta
    A teraz pytanie. Jak zdjęcia z postaci cyfrowej są wywoływane w Labie? pytam bo nie wiem
    pozdrawiam
    mój zaprzyjaźniony lab ma laserową naświetlarkę.

    mynameisnobody: jeszcze lepiej mieć kalibrator monitora + kalibrator wydruków, ale taki zastaw to minimum 1500 zł.
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 3.12.10 o 13:26

  3. #13
    | OlyJedi Awatar mynameisnobody
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    980
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Color Munki robi obie rzeczy na raz - szybko i skutecznie (spectrometr!).
    Kasa?
    Kosztuje (tyle co plastikowa jednosezonowa betacyfranka z wymiennym chińskim kitem) -ale to się zwraca- można kupować tani tusz (choćby na litry) i tańszy papier * a i tak barwy będą masymalnie zgodne z pierwowzorem (ocz. fizyki się nie obejdzie).
    Obecnie posługuję się 2 drukarkami A3 (Epson 1290 +CISS za grosze) -jedna kolor, druga do B&W (Quad Ink System K-6) a że LAB jest tańszy? (tylko do odbitek 10x15 -gdzie i tak wszystkie będą miały zwaloną kolorystykę i będą losowo poprzycinane) -świetne rozwiązanie do fotek z ajfona.


    Oczywiście MOŻNA zlecić wykonanie odbitek profesjonalnemu (w sensie fachowości) LABowi ale to kosz nieporównywalny do typowego "MediaMarktowego". I dla amatora to przerost formy.

    *-pojęcie względne. Istnieją naprawdę drogie papiery (niekoniecznie dające oczekiwane rezultaty) jak i bardzo tanie "bulki-noname".
    Z reguły za średnią jakość (Glossy 50xA4 -240g) płacimy ok 4€ i daje to efekty dużo lepsze niż z typowego labu.
    Ostatnio edytowane przez mynameisnobody ; 3.12.10 o 13:57

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Ja mam Datacolor Spyder 3 i nie udało mi się skalibrować drukarki.
    W święta spróbuję z wersją 4.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar mynameisnobody
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    980
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    wcale mnie to nie dziwi.
    Meczylem spydery przez rok a i tak z marnym skutkiem.
    Color Munki zalatwil sprawe w 30 min - 2 monitory i drukarka. Nawet najtansza plujka epsona (D92) drukuje -wietne fotki (tyle ze bardzo to dlugo trwa).
    A spyder nawet przy kalibracji monitora dawal za kazdym razem odmienne wyniki.

  6. #16
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    mynameisnobody: jeszcze lepiej mieć kalibrator monitora + kalibrator wydruków, ale taki zastaw to minimum 1500 zł.
    Właśnie o tym wczoraj/dziś w nocy oglądając allegro pomyślałem.
    Pewien sklep (nie powiem jaki) za dopłatą 50zł pod właśnie drukarkę p50 i dany papier foto oferuje zrobić profil. CISS także. Myślę, że to by było najlepsze rozwiązanie.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  7. #17
    | OlyJedi Awatar zimny
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    273
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Może kogoś zainteresuje promocja
    http://www.optyczne.pl/3450-nowo%C5%...olorMunki.html
    OM-D E-M5, 12-50, 45/1.8, E-510 dual kit, 14-54, FL-50,

  8. #18
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Nie wiem skad wzieliscie wyliczenia, ze wlasna drukarka sie nie oplaca i nie wiem tez ile kosztuja odbitki w waszej okolicy, ale nie podejrzewam, zeby byly taniej niz w mojej. A to oznacza, ze drukarka w chalupie (jakakolwiek-im wieksza, tym lepiej) daje wiecej korzysci niz korzystanie albo z masowej beznadziejnej produkcji, albo z wysublimowanych, kosmicznie drogich uslug innych posiadaczy drukarek.
    Do szybkich wydrukow stosuje (uwaga!!!) stary jak swiat kombajn ze skanerem epson RX500 z CISS, a do wiekszych epsona R1900 rowniez z CISS, dajacym notabene lepsze kolory (zwlaszcza czern) niz oryginal. Jedynie duze B&W zlecam na zewnatrz, a i to tez na epsona.
    Przy malych rozmiarach gra nie warta swieczki, ale juz przy A4 konieczna
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  9. #19

    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    drukarka

    Witam, pytanie dotyczy drukarki do zdjęć -zamiast foto labu:
    mam p50 i B1100 obydwie ze stałym zasilaniem w tusze, bardzo polecam p50 plus stałe zasilanie w tusze ,dobry (5 gwiazdek papier) plus profile pod papier i tusze, ( za 100zł profile zrobią Ci do skutku - miałem przebarwienia niebieskiego ) taki papier był ale jest nadal ten sam
    adres firmy, która da rade podam na e-meila, cena wydruku, nie liczę, bo tusze wychodzą 000 nic, po zainstalowaniu systemów cały koszt to praktycznie papier , aaa robię wydruki 13x18 większe to daje już na ploter
    pozdrawiam wszystkich w temacie
    spandex (siedzący w poligrafii i reklamie)

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez spandex Zobacz posta
    Witam, pytanie dotyczy drukarki do zdjęć -zamiast foto labu:
    mam p50 i B1100 obydwie ze stałym zasilaniem w tusze, bardzo polecam p50 plus stałe zasilanie w tusze ,dobry (5 gwiazdek papier) plus profile pod papier i tusze, ( za 100zł profile zrobią Ci do skutku - miałem przebarwienia niebieskiego ) taki papier był ale jest nadal ten sam
    adres firmy, która da rade podam na e-meila, cena wydruku, nie liczę, bo tusze wychodzą 000 nic, po zainstalowaniu systemów cały koszt to praktycznie papier , aaa robię wydruki 13x18 większe to daje już na ploter
    pozdrawiam wszystkich w temacie
    spandex (siedzący w poligrafii i reklamie)
    Nic nie rozumiem z tego bełkotu. Pisz po polsku.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Podobne wątki

  1. Jak szybko i skutecznie skalibrować drukarkę ??
    By Peter1976 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19.02.09, 15:49
  2. Gdzie serwisować drukarkę Olympus 330
    By Swierszcz in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.12.03, 18:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.