Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Wątek: GF1 czy PEN - mam dylemat!

  1. #1
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    GF1 czy PEN - mam dylemat!

    Oczy mnie już bolą od czytania, głowa od zmiennych decyzji, w końcu wybór padł na GF1. Kliknęłam, zamówiłam z odbiorem osobistym w sklepie (EURO).
    Wytłumaczyłam sobie, że cena...taka właśnie musi być wysoka....

    Dobra, pojechałam odebrać.
    No i na tym kończy się zwyczajowa historia...

    Zamiast GF1 +20/1.7 ...przysłano do sklepu GF1+14-45mm - w cenie.... tego droższego (naleśnikowego!) zestawu.
    No cóż... ale postanowiłam drążyc temat - okazało się, że jakiś generalny błąd mają w magazynie, bo kod kreskowy zczytany z pudełka (KIT14-45) pokazywał cene zestawu z naleśnikiem.... i pokazwyał specyfikację z nalesnikiem! Czyli nawet jak ponownie zamówię zestaw z 20mm, to...ponownie przyleci zestaw w zoomem

    W dodatku 3000zł za GF1+14-45 to chyba jedynie desperaci wyłożą....

    Przeszukuje allegro i sklepy.... no i ... widzę ciemność
    GF1 występuje niezwykle rzadko, zazwyczaj w kolorach czerwonym i srebrnym....
    Stąd ...ponowne rozterki - a może jednak PEN?
    Tyle, że po głowie chodzi mi EP2 - ze względu na gałkologię, której brak w EPL1, no i ogólnie EP2 jest jakiś bardziej rasowy

    Teraz meritum - wiem, że GF1 ma zdecydowanie szybszy AF od PENów. Ale... czy jeśłi zdecyduje się na EP2 z 20mm/1.7, to dalej będzie tak jak EPL1 ostrzył "tam i nazad"? czy ze stałką panasa jest wyraźnie lepiej?
    Chodzi o szybkość ale także o wydajność AF w słabszym świetle....

    PS Zawsze tak było kiepsko z dostepnością GF1???

    PS Nie będę próbowac zamawiać GF1 z zoomem (w nadziei, że przyleci z naleśnikiem), bo w ofercie nie ma koloru czarnego
    Ostatnio edytowane przez TOKIN ; 29.11.10 o 00:51

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    86
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Jeśli brać PENa to e-p1. maja na niego rewelacyjna cena u różnice między e-p1 a e-p2 sa kosmetyczne (jak nie nie bierze pod uwage kupna elektronicznego wizjera).
    tu przyklad dobrej ceny: http://allegro.pl/olympus-pen-e-p1-e...323068326.html

    Pozdrawiam

    PS jak kupisz pena z tej aukcji to w cenie gf1 kupisz jeszcze 20/1.7 i gratis masz 14-42

  3. #3
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    No.. właśnie
    Zawsze musi być coś...
    Nastawiłam się na GF1, ze względu na AF, mimo, że wizjer zewnętrzny słaby, no ale wyświetlacz lepszy...
    teraz patrzę na PENy myśląc, że wolniejszy AF zrekompesować mogę lepszym (choc wcale nie tanim!) wizjerem VF2.
    Do EP1 wizjera nie podepnę... ale cena znacznie bardziej "user-friendly"...

    Dlatego patrzę w strone EP2

    Jestem w punkcie wyjścia
    Czy AF w EP1 jest porównywalne z EPL1?
    Jak będzie działać z 20/1.7?

    PS nawet taniej EP1 znalazłam
    http://allegro.pl/nowy-olympus-pen-e...327304283.html
    Ostatnio edytowane przez TOKIN ; 29.11.10 o 01:59

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    GF1 chyba jeszcze w sprzedaży:

    http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/735327
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Na Allegro nowe GF1 po 1 499. Sprzedawca i-Deal - bralem od nich kiedys GH1, mozna negocjowac cene. Do tego kup 20'ke za ok. 1000 i juz.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Zadzwoń do Euro i nie będzie problemu. Kiedyś miałem podobny problem jak zamawiałem k200d. Sprzedawca w sklepie przedzwonił do sklepu internetowego i na drugi dzień miałem co chciałem. Do tego dostałem filtr UV gratis. Jeżeli mają na stanie, to wyślą Ci wszystko za co tylko zapłacisz .

  7. #7
    | OlyJedi Awatar outsider
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    chacie nad Sweliną
    Posty
    542
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Mam zestaw e-p1 +20/1.7.

    Na minus:
    - AF - szybkość pędzącego żółwia (ale ja mam przyzwyczajenia z canona 40d ). W e-p2 chyba podobnie.

    - ekranik - raczej słabiutki (jakość taka sama jak w 40d, czyli nie zawsze jestem w stanie określić, czy zdjęcie jest ostre - zwłaszcza na f1.7-f2.0). W e-p2 można podłączyć wizjer, ale nie wiem na ile on pomaga.

    - pokrętło tylne (nawigator) - jak dla mnie masakryczne rozwiązanie. Ząbki zbyt malusie, a co gorsza podczas jego używania zdarza mi się niechcący go nacisnąć. Częściej ustawiam na A lub S i koryguję ekspozycję górnym przyciskiem +/-.



    Na plus:
    - stabilizacja z 20/1.7 (dlatego właśnie wybrałem olego, a nie panasa),
    - kolorki Chociaż robię JPG+RAW to i tak spora część zdjęć ma charakter kronikarski i nie muszę grzebać w raw-ach, aby poprawiać kolor (np: skóry).
    - wielkość (ale GF1 też jest niewielki, przynajmniej w porównaniu do 40d ).
    - nie lubię wysokich iso, ale w tym Penie akceptuję 320-400 (taki purysta ze mnie ).


    co jest dla mnie zbędne:
    - filtry artystyczne. na początku mnie to bawiło, ale teraz w ogóle ich nie używam.
    - brak lampy błyskowej (wystarczy mi 20/1.7 ).



    W porównaniu do GF1 (nie miałem, ale dużo czytałem ) brakuje mi dwóch rzeczy: szybszego AF (podobno nawet funkcja śledzenia nie jest, aż taka tragiczna) i ergonomii pokręteł. Jednak brak stabilizacji w korpusie bardzo mnie zniechęca do korpusów panasa.

    Gdybym jeszcze raz mógł wybrać to kupiłbym pena (ewentualnie poczekał na e-p3), lub.... kupił GH1/GH2. Wiem, wiem..napisałem, że brak stabilizacji przekreśla u mnie puszki panasów już na starcie, ale jednak GH1/GH2 ma kilka innych zalet, które w mojej opinii są baaardzo atrakcyjne .

  8. #8
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez psl Zobacz posta
    Zadzwoń do Euro i nie będzie problemu. Kiedyś miałem podobny problem jak zamawiałem k200d. Sprzedawca w sklepie przedzwonił do sklepu internetowego i na drugi dzień miałem co chciałem. Do tego dostałem filtr UV gratis. Jeżeli mają na stanie, to wyślą Ci wszystko za co tylko zapłacisz .
    Ta opcja... już była grana..
    Oni po prostu są przekonani, że mi wysłali dobrze, bo u nich w systemie wszystkie opakowania z 14-45 widnieją jako KIT z 20mm (kod kreskowy)- a wiesz... system rzecz święta.

    Na allegro widziałam tę jedyną chyba ofertę... i byłoby super gdyby nie kolor

    Nie wiem czy zauważyliście, że FJ który do tej pory nie handlował wyższymi modelami Panasonica ma je teraz w ofercie - pojawił się LX5 oraz dwa z systemu m4/3.
    Mailowo dostałam odpowiedź, że może i GF1 będą mieć w ofercie - Oby!

    Czy mam mylne wrażenie, czy jednak mnie lekko kierujecie z powrotem w stronę Gf1?

    Cytat Zamieszczone przez outsider Zobacz posta
    Mam zestaw e-p1 +20/1.7.

    Na minus:
    - AF - szybkość pędzącego żółwia (ale ja mam przyzwyczajenia z canona 40d ). W e-p2 chyba podobnie.

    .
    Moje przyzwyczajenie... hmm może spowodowac szok jeszcze większy

    PS Co na dziś wiadomo o EP-3?
    Ostatnio edytowane przez TOKIN ; 29.11.10 o 10:47

  9. #9
    | OlyJedi Awatar outsider
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    chacie nad Sweliną
    Posty
    542
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez TOKIN Zobacz posta
    PS Co na dziś wiadomo o EP-3?
    Wiadomo, że powinien być. Resztę masz w mojej stopce .


    p.s.
    wracając do porównania e-p1 vs 40d - po przesiadce robię troszkę więcej zdjęć na co dzień.... tak ze 100 razy więcej
    Ostatnio edytowane przez outsider ; 29.11.10 o 10:54

  10. #10
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    i migawka to znosi?

    Dochodzę do wniosku, że dylemat to

    Szybki, sprawny AF vs stabilizacja w body.

    Reszta, jak się dokładnie przyjrzeć jakoś mniej więcej się równoważy.

    W tle jest także argument ceny

Podobne wątki

  1. E1 i dylemat co do obiektywu.14-54, 11-22, czy 12-60
    By kaammiil in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 28.12.10, 13:56
  2. dylemat
    By Dawid in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 1.10.09, 22:37
  3. dylemat pomiędzy sp 550 a sp 560
    By kociub in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 5.03.08, 16:39
  4. Dylemat: 50-200 + 25/f1.4 vs. 35-100
    By tymczasowy_ in forum E-System
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 1.08.07, 12:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.