Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: wywoływanie raw w olympusie master

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar macieknr1
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    DUBLIN ( Polakowo )
    Posty
    1.235
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    wywoływanie raw w olympusie master

    chce wywołać foty z wakacji(pliki raw ) ,za pomocą Mastera 2 jak wciskam opcje wywołaj raw pojawia się pole rozdzielczość .Rozmiar zdięć na papierze będzie 10x15 .Jaka rozdzielczość będzie najlepsza i czy konieczne jest wywoływanie Raw zanim zaniosę fotki do wydruku pozdrowki prosze o pomoc

  2. #2
    | OlyJedi Awatar brooneq
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Gdansk, Poland, Poland
    Posty
    58
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Witaj.
    Zaden lab z Rawow Ci odbitek nie zrobi. Z rozdzelczoscia najlepiej NIC nie rob, jesli nie wiesz co robisz - jesli odbitki maja byc 10x15 cm to wykadruj je w proporcjach 2:3.
    Mam nadzieje, ze pomoglem,
    Bruno

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar macieknr1
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    DUBLIN ( Polakowo )
    Posty
    1.235
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    wiem ale przy wywoływaniu raw automatycznie mam rozdielczość 300 jak chce zapisać fotke

  4. #4
    | OlyJedi Awatar brooneq
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Gdansk, Poland, Poland
    Posty
    58
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Rozumiem 300dpi?
    Nie rozumiem czemu Cie to martwi - jak chcesz miec "powiekszenie" AZ 10x15cm to naprawde nie wiem w czym widzisz problem.
    BTW - ostatnio robilem jakies 30x45 z rawow wolanych w Olympus studio [freeware dla uzytkownikow Olka] - i bylo ok. Ozcywiscie szlo to przez post processing, troche musialem to rozdmuchac, ale wyszlo piknie

  5. #5
    Awatar kuban
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    okolice Częstochowy
    Posty
    27
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Brooneq - raczkuję z Oly E510. Gdybyś mógł rozwinąć ostatnie zdanie.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar thorgal
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    253
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    jeżeli chcesz wywołać odbitki to 300dpi jest ok. Spotkałem się z opinią, że 220 dpi jest wystarczające. Ale jak masz 300 to nie ma problema.
    Odnośnie wielkości odbitki.
    Dobry lab zazwyczaj podaje rozdzielczość w pikselach dla konkretnej wielkości.
    Proporcje 2/3 wcale nie gwarantują, że dokładnie to co widzisz na kompie znajdzie się na wywołanym zdjeciu.

    1. Dowiedz się czy lab, w którym wywołujesz zdjęcia udostepnia (czy ma taka wiedzę) rozdzielczość.
    2. Poproś aby nie "podkręcali" Ci zdjęć przy wołaniu, bo się możesz mocno zdziwić.
    Ostatnio edytowane przez thorgal ; 27.11.10 o 21:09

  7. #7
    | OlyJedi Awatar brooneq
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Gdansk, Poland, Poland
    Posty
    58
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Teoretycznie rozdziałka pliku jaki wychodzi z Olka powinna styknąć na 30x45, ale w praktyce jest trochę miękko. Trzeba podnieść trochę rozdziałkę i podostrzyć... No post processing - czy to bedzie olek czy canon - wszystko jedno. Co do 10x15 - nie powinno być żadnych problemów - to naprawdę miniaturka.
    Co do labów - co użyszkodnik to inna opinia... Idź, pogadaj, zrób parę zdjeć na próbę zanim oddasz do wywołania 500.

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Tutaj http://www.fineartprint.de/index2.ph...ame_gal=blumen

    Z tych plikow byly robione odbitki o wielkosci okolo 1,8x2,8 metra.Troche tylko powiekszone niz orginal.Wykonane E510 i kitowymi szklami-ten ciemniejszy i gorszy 40-150.Jakos na rozdzielczosc nie zwracalem uwagi.Nawet nie wiem jaka byla.
    Wiec kazda odbitka mniejsza jaka chcesz wykonac nie powinna byc gorszej jakosci,a o 10x15 to wcale sie nie przejmuj jakimis rozdzielczosciami.

Podobne wątki

  1. Wywoływanie RAW (.orf) z Olka E-30
    By Ziootek1971 in forum E-System
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 27.12.11, 12:47
  2. Wywoływanie RAW
    By bogdan1 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 4.08.11, 16:58
  3. Wywoływanie negatywów - ekonomiczny warsztat :-)
    By pat.p in forum Ciemnia analogowa
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 12.12.10, 23:22
  4. Wywoływanie RAW & EXIF
    By Yarek1971 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16.09.08, 17:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.