Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Co zamiast E-510 z 14-54

  1. #1
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Co zamiast E-510 z 14-54

    Witajcie
    Niestety nie posiadam już swojego E-510 ani szklarni i lampy, ale po nowym roku zamierzam kupić coś w zamian.

    Będę pstrykał fotki dzieciakom, w ogródku i okolicach oraz na wakacjach, z artyzmu się wyleczyłem bo mi nie wychodzi w żadnej postaci, na czatowniach nie mam czasu leżeć, modelek nie rozbieram.

    Ale nie chcę żeby za parę lat dzieci miały pretensje, że mają takie kiepskie zdjęcia z dzieciństwa (chodzi o obecny aparat). Jak przeglądam fotki zrobione wymienionym w tytule żelastwem to jednak widać, że był to przyzwoity sprzęt.

    Byłem bardzo zadowolony szczególnie z obiektywu 14-54 oraz lampy FL-50. Zależy mi więc na podobnych możliwościach (no może wystarczyłaby FL-36) ale coś prostszego w obsłudze dla pozostałej części rodziny.

    Co zaproponowalibyście na dziś, albo na początek przyszłego roku?

    PS.Mógłbym skorzystać z OlyJedi jeśli to coś z olka.
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

  2. #2
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Skoro jesteś Jedi to może wypróbuj/cie E-PL1+ED 14-150mm 1:4.0-5.6 + FL-36 R
    lub ew.
    E-PL1 + obiektyw MZD 14-42mm + M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:4.0-5.6 + FL-36 R
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    domadm, to powinno Cię zainteresować: https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=75844
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #4
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Dzięki, całkiem dobry pomysł z tym wypróbowaniem, szczególnie że ceny w OJ są przyzwoite.

    Muszę się zastanowić. W sumie obiektyw 14-150 pokryje wszystkie domowe potrzeby, choć ze swoim światłem 4.0-5.6 może być trochę kiepski wewnątrz.

    Jest niby alternatywa w postaci 14-42 od 3.5 ale wtedy znowu trzeba nosić torbę z gratami.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Kręci mnie trochę Lumix GH2... zresztą kompatkowe lumixy bardzo lubię.


    Czy zacząć sobie od E-PL1 ze szkiełkiem 14-150 a potem zamienić body na Lumixa GH2? Czy to ten sam obiektyw co Lumix 14-150? (bo parametry identyczne).
    czy jest zachowana kompatybilność sprzętowa pomiędzy lumixami a E-PL od olka (lampy, obiektywy z AF)?
    Ostatnio edytowane przez domadm ; 16.11.10 o 23:25 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

  5. #5
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez domadm Zobacz posta
    Czy to ten sam obiektyw co Lumix 14-150? (bo parametry identyczne).
    czy jest zachowana kompatybilność sprzętowa pomiędzy lumixami a E-PL od olka (lampy, obiektywy z AF)?
    To są dwa różne obiektywy. Panasonic jest większy, odrobinę lepszy optycznie i ma stabilizację w szkle.
    Za to Olympus jest mniejszy, lżejszy i jak dla mnie wystarczający optycznie.

    Panasonic i Olympus robią szkła z tym samym bagnetem mikro 4/3

    Do wnętrz możesz użyć naleśnika Panasonic 20/1.7 choć czasem trochę wąski jest.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  6. #6
    | OlyJedi Awatar kristof1979
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    782
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Na tą chwilę polecam epl 1 z 14-150mm.
    Ten zestaw jast bardzo dobry i szybki.
    Jeśli chodzi o różnice 14-140 panasłonika i zd 14-150 to są one znaczne jesli chodzi o optykę i stabilizację.
    Podpierająć się tym co napisali w fotowideo to u panałonika jest duuuża beczka i duuża rozdzielczość, a u zuiko jest dużo mniejsza beczka , ale i rozdzielczość mniejsza .
    Ogladająć sample ze szkła zuiko stwierdzam ze rodzielczość jest na przyzwoitym poziomie.
    Więć epl1 z zuiko to rewelacyjny wybór jesli nie przeszkadza tobie brak lampki wspomagającej AF gdy jest ciemno.
    pozdrawiam
    e420 ZD 14-42mm,ZD14-45, ZD 40-150mm, ZD 70-300
    Helios,Porst 50 1.7
    http://www.forum.spotter.pl/photoplog/index.php?u=2912
    Gnioty Kristofa http://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=74004

Podobne wątki

  1. E-450 ORF zamiast JPG
    By kylo91 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.06.11, 20:59
  2. Akumulatory Li-On zamiast AA / R-6
    By Paweł Rogowski in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11.04.05, 09:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.