Zobacz wyniki ankiety: Jakiego używasz monitora do obróbki swoich zdjęć?

Głosujących
214. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Laptop bez dodatkowego monitora

    56 26,17%
  • Laptop lub komputer stacjonarny z jakimśtam monitorem

    76 35,51%
  • Laptop lub komp z monitorem dedykowanym do fotografii - jestem amatorem

    64 29,91%
  • Komputer z monitorem dedykowanym do fotografii - jestem profesjonalistą

    27 12,62%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 3 z 34 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 332

Wątek: Jaki monitor do obróbki zdjęć

  1. #21
    Toster_88
    Gość
    Zaznaczyłem odpowiedź c) Mam monitor Compaq 2025, ktory zalatwił mi znajomy 7 lat temu i jestem z niego bardzo zadowolony.
    Z fajnych lcd to teraz brałbym pod uwagę: Dell 2209WA (stosunkowo tani), Eizo S2243WE , Eizo SX2262W (raczej drogi).

    Linki jeszcze:
    - http://pclab.pl/art41137.html (większość to TNki niestety)
    - http://www.benchmark.pl/testy_i_rece...tkie-3350.html (fajne modele)
    - http://mva.pl/viewforum.php?f=3 (gość ma kontakt ze sporą ilością sprzętu, więc wydaje mi się dobrym źródłem informacji)

  2. #22
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Witam !

    Obrabiam zdjecia na monitorze podlaczonym do laptopa.

    Wazne dla mnie bylo aby monitor mial matryce wykonana
    w technologii PVA.

    Kupilem Samsung-SyncMaster-F2380 z ktorego jestem
    bardzo zadowolony.

    http://www.frazpc.pl/artykuly/265691...alki-z-TN.html



    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Witam !



    Wazne dla mnie bylo aby monitor mial matryce wykonana
    w technologii PVA.
    A dla mnie w technologi IPS-Teraz moj diabel starszy

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    Nie chce zakładać wątku to się podepnę. Wszak to o monitor chodzi.

    Panowie pomocy!

    W przeglądarkach internetowych mam zmasakrowane zdjęcia i jakaś dziwna rozdzielczość.
    Dodatkowo przy wrzuceniu strony na serwer zauważyłem przekłamanie kolorów (zamiast białego koloru jest żółty i rozdzielczość szatkuje strone). Zapewne "popieprzyło" się po jakiejś aktualizacji windy. Co sprawdzić, co przestawić?
    System w jednym kompie to Vista w drugim 7?

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Ja jak zwykle pod prąd: komputer raczej wypasiony, za to z okrojonym XP i ramdyskiem, ale już monitor zupełnie badziewny z punktu widzenia foto -Iiyama e2607ws. Jeśli mam odpowiedzieć czy amator, czy profi to owszem, foto i grafika jest jednym z moich trzech głównych źródeł utrzymania.
    Dlaczego nie mam ''prawdziwego'' monitora? Miałem Neca, takiego wypasionego, już nie pamiętam dokładnie, 19'', ale... po prostu matryca tn na obecnym etapie nie jest dla mnie ograniczeniem. Wiem, czego nie może i jak to omijać. Ważne, że jest 26 cali w panoramie i docelowo zostanę przy tym rozmiarze, ewentualnie kiedyś tam powiększę go nie więcej jak 30-32''.

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Plumek
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    882
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    A ja se sprawiłam 6 powiększeń w labie - wysłałam wczoraj ichniejszym senderem na serwer i mi w trymiga zrobili 30x40. Bałam się, że wyjdzie kiszka, bo NIE mam porządnego monitora, jeno badziewną matrycę notebooka i że kasiora za nie pójdzie w pi...u!

    A tu ups! Co se wysłałam, to se odebrałam na papierze semimat z pięknymi białymi rameczkami... Pan robił "jak leci", bez żadnej własnej ingerencji.

    To na pewno "wina" kalibratora monitora, co go kiedyś od mariusha nabyłam drogą kupna...

    Mówiłam, że co lapik Asusa, to lapik Asusa...

    I w ten sposób zamiast wydać ze 2 klocki na kolejny mebel, wydam sobie na inne przyjemności

    Dodam, że zdjęcia robię dla własnej przyjemności i wpycham je sobie na twardziela. Czasem komuś pokażę przy kawie gdzie byłam i co widziałam. Czasem coś do galerii OC wrzucę. Czasem coś gdzieś "się" wydrukuje w jakimś magazynie. Czasem "się" sprzeda do albumu. Pewnie gdybym była zawodowcem i obrabiała całe masy zdjęć po pierwsze chciałabym to robić na czymś większym niż 15,4 cala, a po drugie - pewnie wtedy uważałabym, że monitor musi zabijać ilością niezrozumiałych dla mnie parametrów...

    A teraz możecie na mnie psy wieszać :P

    Swoje fotki wrzucam na Insta

  7. #27
    | OlyJedi Awatar Sebu$
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Miasteczko : Wieś : * *niepotrzebne skreślić
    Posty
    527
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Plumek Zobacz posta
    ....

    A teraz możecie na mnie psy wieszać :P
    eeee tam, nie ma tak łatwo na przyjemność to se trzeba zasłużyć


    .
    pozdrawiam serdecznie, Sebu$

  8. #28
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Plumek Zobacz posta
    I w ten sposób zamiast wydać ze 2 klocki na kolejny mebel, wydam sobie na inne przyjemności

    A teraz możecie na mnie psy wieszać :P
    W to że uda ci się inaczej zagospodarować 2 klocki nie wątpię, kilka kolejnych "z nieba wziętych" pewnie też - wszak kobietą jesteś...

    2-gi monitor 4/3 nawet z laptopem - jakieś 19 cali z matryca IPS jest wygodniejszy do oglądania i preparowania zdjęć, pokazałem na początku takiego używka za 350- 400 zł czasem z roczną gwarancją - to daleko do dwóch klocków. a wygoda nie do przecenienia, no chyba, ze masz małe biurko. I jeszcze jedno - nie lubię do tego celu używać mocno prostokątnych ekranów wolę 4/3. Wiem też, że niektórzy nie kupują używanej elektroniki co do zasady.
    przykładowy link

    Znam i takich, którzy widząc u mnie małego laptopa ze stosunkowo dużym monitorem nie mogą się nadziwić mówiąc po co ci to potrzebne, a mnie po prostu jest tak wygodniej.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    2-gi monitor 4/3 nawet z laptopem - jakieś 19 cali z matryca IPS jest wygodniejszy do oglądania i preparowania zdjęć, pokazałem na początku takiego używka za 350- 400 zł czasem z roczną gwarancją - to daleko do dwóch klocków. a wygoda nie do przecenienia
    E tam, swojego ips-a dałem żonie, ustawiła sobie przed bieżnią do biegania, i w czasie ćwiczeń ogląda Desperate housewives
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Znam i takich, którzy widząc u mnie małego laptopa ze stosunkowo dużym monitorem nie mogą się nadziwić mówiąc po co ci to potrzebne, a mnie po prostu jest tak wygodniej.
    Ja tam prowadziłem szkolenia podłączając dziewięciocalowego eee do pięćdziesięciocalowego lcd

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar geo
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    widzę Morze
    Posty
    737
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    24" pva
    A7II słoiki
    jerzykulesza.zenfolio.com

Podobne wątki

  1. Jaki monitor NEC czy Dell
    By outback in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29.12.10, 01:57
  2. Jaki monitor CRT pod Gimpa?
    By Iwo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26.10.09, 08:33
  3. Jaki darmowy program do obróbki zdjęć?
    By PAYAC in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10.05.05, 22:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.