Zobacz wyniki ankiety: Jakiego używasz monitora do obróbki swoich zdjęć?

Głosujących
214. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Laptop bez dodatkowego monitora

    56 26,17%
  • Laptop lub komputer stacjonarny z jakimśtam monitorem

    76 35,51%
  • Laptop lub komp z monitorem dedykowanym do fotografii - jestem amatorem

    64 29,91%
  • Komputer z monitorem dedykowanym do fotografii - jestem profesjonalistą

    27 12,62%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 332

Wątek: Jaki monitor do obróbki zdjęć

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Ja mam IIYama H540 - na IPS, polecam bardzo, można czasami wyrwać na allegro w dobrej cenie.
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Taka uwaga techniczna.
    Ankieta jest skonstruowana nieprawidłowo. Pytanie jest o rodzaj monitora, a odpowiedzi są nieprecyzyjne i niekoniecznie dotyczą monitora.

    Przykład: odp. 1 i 2. Czy laptop bez dedykowanego monitora(1) nie jest tym samym co laptop z jakimś tam monitorem(2)? W obu przypadkach monitor nie jest dedykowany i może być "jakiś tam".

    Przykład 2: odp 3 i 4 nie różnią się rodzajem monitora, tylko rodzajem użytkownika (amator, czy profesjonalista).

    Pozdrawiam

  3. #13
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wesoły Miś Zobacz posta
    Taka uwaga techniczna.
    Ankieta jest skonstruowana nieprawidłowo. Pytanie jest o rodzaj monitora, a odpowiedzi są nieprecyzyjne i niekoniecznie dotyczą monitora.

    Przykład: odp. 1 i 2. Czy laptop bez dedykowanego monitora(1) nie jest tym samym co laptop z jakimś tam monitorem(2)? W obu przypadkach monitor nie jest dedykowany i może być "jakiś tam".

    Przykład 2: odp 3 i 4 nie różnią się rodzajem monitora, tylko rodzajem użytkownika (amator, czy profesjonalista).

    Pozdrawiam
    Stwierdzam, że głosowanie, które tu się odbywa w poważnych instytucjach, uważane byłoby za nieważne. Są trzy metody głosowania. Pierwsza przez aplauz. Znaczy, że wszyscy głosują. Druga metoda... Kulkami. Są kulki czarne i czerwone, które otrzymuje każdy głosujący... Yyyy... Przepraszam białe i czarne, które otrzymuje każdy głosujący... Czarna za – lub odwrotnie: czarna za... Yyyy... Czarna przeciw – biała za lub odwrotnie. Jest trzecia metoda przez podniesienie rąk. Ta metoda jest najdoskonalsza....
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    297
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    ja proponuję jako taki komp (prawie każdy da sobie radę) i monitor Barco.
    Zestaw będzie na 102!
    Pozdrawiam
    "Gdyby teoria sprawdzała się w praktyce nie musielibyśmy praktykować sprawdzianów teoretycznych teoretycznie bardzo praktycznych, ale w praktyce nie sprawdzalnych..."

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    166
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    zawsze można podnieść dwie ręce i nacisnąć przycisk sąsiada
    wrzucanie kartek do trumny jest najdoskonalsze... i jest nie jawne, tajne znaczy... tylko czy ktoś wie ile było kartek przed...
    k@czy nie macie teraz jakichś wyborów? o USA mi chodzi...
    a tak a'propos liczenia, zaczęło się liczenie chińczyków... bagatela 6 milionów rachmistrzów odwiedzi 400 milionów domów wynik w kwietniu...
    Ostatnio edytowane przez Artur ; 3.11.10 o 02:30

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Brakuje profi stacjonarny z profi monitorem jestem amatorem.

  7. #17
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Artur Zobacz posta
    zawsze można podnieść dwie ręce i nacisnąć przycisk sąsiada
    wrzucanie kartek do trumny jest najdoskonalsze... i jest nie jawne, tajne znaczy... tylko czy ktoś wie ile było kartek przed...
    k@czy nie macie teraz jakichś wyborów? o USA mi chodzi...
    a tak a'propos liczenia, zaczęło się liczenie chińczyków... bagatela 6 milionów rachmistrzów odwiedzi 400 milionów domów wynik w kwietniu...
    Przecież to plebiscyt, gdzie ci pasuje tam się kwalifikujesz...

    Jaka jest różnica czy monitor jest jakiś czy dedykowany, każdy dedykowany jest jakiś, chyba, ze jakiś, to taki który się poprawnie nie kalibruje ale skąd posiąść taką wiedzę przed zakupem monitora, przed próbą ?
    Ilu z nas ma kalibrator i kalibruje swoje monitory co jakiś czas ( ja mam i kalibruję jakby kto pytał ) nie zapytano w ankiecie... A może jest jakiś inny cel ukryty w tej ankiecie ?

    Nieważne, Miłego Dnia wszystkim życzę.

    PS. Uprzedzając ew, pytania, piłem tylko mineralną i przed chwilą kawę.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Plumek
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    882
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Ale marudzicie! To nie badanie przez OBOP, tylko zwyczajna forumowa sonda. Rozdrabnianie się na intele i AMD też mijałoby się z celem Takie jest moje zdanie. Ciekawiło mnie ile osób korzysta z profesjonalnych monitorów za parę tysięcy złotych do uprawiania swojego hobby Ogólnie, a nie czy komp stacjonarny z bebechami z najwyższej półki - bo mi to lotto - ja tam wolę patrzeć na efekty pracy twórczej. Wtedy zrobiłabym jeszcze statystykę systemów operacyjnych i ile razy się komp posypał, a dysk szlag trafił...
    Jeśli ktoś ma ze swoich zdjeć pieniądze (sprzedaje je), to wg mnie jest zawodowcem i z automatu ma profi sprzęt - w domyślę, że stacjonarny
    Uważam, że te 4 opcje odpowiedzi wystarczają w zupełności.

    Dyskusje o monitorach czasem przypominają mi dyskusje o sprzęcie foto - wszystkim powszechnie wiadomo, że profesjonaliści NIE używają do robienia zjdęć OLYMPUSA...

    Swoje fotki wrzucam na Insta

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    354
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    nie ma mojego zestawu-stacjonarny z dobrym monitorem.
    Mojego też. Stacjonarny z dobrym monitorem i drugim gorszym

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Peter1976
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    okolice Przemyśla
    Posty
    649
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Ja używam dość szybkiego pc stacjonarnego i monitora Eizo S2243 (dla zaawansowanych amatorów fotografików)

Podobne wątki

  1. Jaki monitor NEC czy Dell
    By outback in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29.12.10, 01:57
  2. Jaki monitor CRT pod Gimpa?
    By Iwo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26.10.09, 08:33
  3. Jaki darmowy program do obróbki zdjęć?
    By PAYAC in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10.05.05, 22:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.