Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: ustawienie ostrości

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Wadowice
    Posty
    221
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    ustawienie ostrości

    witam! mam pytanie zapewne dość banalne dla większkości z Was:P Załóżmy, że chcę sfotografować dwie osoby na tle czegoś tam, chcę aby te dwie osoby były ostre a tło rozmazane, wiem że w tym celu należy ustawić jak najmniejszą przysłonę...ale mnie chodzi o ustawienie ostrości na te dwie osoby jak to zrobić, mam ustawiony tryb ostrości na S-AF, i za pomocą tego punktu który jest podświetlony na czerwono ustawiam ostrość na jedną osobę a jak to zrobić aby były dwie osoby "wyostrzone"? czy należy dać na MF+S-AF i najpierw wyostrzyć jedną osobę za pomocą wciśnięcia spustu migawki do połowy a następnie za pomocą kręcenia pierścieniem drugą czy może w inny sposób???proszę o pomoc

  2. #2
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Dawid
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Pomorze :)
    Posty
    2.226
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Możesz włączyć przecież 3 punkty naraz Bądź przymknąć szkło i bardziej odsunąć obiekty od tła msz

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Wadowice
    Posty
    221
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    jak mam naraz włączyć np te trzy punkty szukałem w instrukcji ale nie znalazłem tego?? mam e - 620

  4. #4
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Dawid
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Pomorze :)
    Posty
    2.226
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    no ja mam e520. gdy wchodzisz w pola af pokrętłem mogę ustawić prawe środkowe lewe i wszystkie

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jacek285 Zobacz posta
    jak mam naraz włączyć np te trzy punkty szukałem w instrukcji ale nie znalazłem tego?? mam e - 620

    No to masz więcej niż trzy punkty... Taki guzik po prawej stronie wyglądający mniej więcej tak: [...] INSTRUKCJA!

    Ale po co Ci na dwie osoby tak jak opisujesz? Jeżeli nie są obie osoby w płaszczyźnie ostrości to albo zwiększ liczbę przesłony (zmniejsz otwór) żeby się zmieściły i wyostrz na którąś z nich lub obiekt blisko środka pomiędzy nimi (w sensie odległości od Ciebie) i ewentualnie skoryguj ręcznie albo je w tej płaszczyźnie umieść. Ewentualnie LV i wykrywanie twarzy, aparat sam sobie "uśredni" jeżeli będzie trzeba.
    Ostatnio edytowane przez Moominek ; 24.10.10 o 11:03
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Wadowice
    Posty
    221
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Moominek Zobacz posta
    No to masz więcej niż trzy punkty... Taki guzik po prawej stronie wyglądający mniej więcej tak: [...]
    tylko że jak wybiorę te siedem punktów i nacisnę spust migawki do polowy to mi ustawia ostrość tylko na jednym a nie na siedmiu o co chodzi???

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    To tak działa. Punkt ostrości ustawi się jeden. Jak osoby są w różnej odległości, to musisz tak przymknąć przysłonę, żeby wszystkie obiekty, które mają być ostre zmieściły się w głębi ostrości.

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Wadowice
    Posty
    221
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    dzieki za szybką i dokładną odpowiedź pozdrawiam

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.866
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Co Wy z tymi punktami ostrości? Nie wpuszczajcie chłopaka w maliny. Jeśli głębia ostrości jest zbyt mała, żeby objąć dwie osoby, to trzeba ją zwiększyć, przymykając przysłonę. Czasami wyklucza to uzyskanie rozmytego tła, ale coś za coś. Żadne punkty AF tu nie pomogą.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #10
    | OlyJedi Awatar ajan
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    SIEDLCE
    Posty
    1.116
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria

    Ustawianie ostrości

    Ja też mam problem z ustawianiem ostrości (nowy E520 i obiektyw 14-54 nowy,niektórzy się tym obiektywem zachwycają).Spytałem jak można zmniejszyć przysłonę(aby porawić głębię) krok po kroku (czy na A czy na M) to mi opowiedziano czytaj instrukcję krok po kroku.Jak ustawiam na AUTO ostość na punkt to ta ostrość jest na zdjęcu w innym miejscu.I dalej nie wiem.Mój stary OLYMPUS C 5060 robi lepsze fotki niż ta lustrzanka. Ze zdjęć nie jestem zadowolony a jeszcze muszę nosić 1,5 kg.Na tym forum są sami profesjonaliści i na takie pytania nie odpowiadają. Ponadto na M musze robić 3 fotki żeby jedno wyszło dobre.Później jak przeglądam na kompie to muszę jeszcze poprawiawiać programem( bo są za ciemne albo za jasne).Może coś mam w aparacie przestawione. Jak powrócić do ustawień fabrycznych.
    Kiedyś Druh i Smiena były lepsze aparaty, bo nawet zdjęcia z tamtych czasów mam lepsze.
    Najlepiej mi ostrzył Zorki 4.
    Czy może ktoś pomoże.

Podobne wątki

  1. olympus 600 uz - ustawienie
    By irekt77 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10.01.11, 02:43
  2. Ustawienie ostrości w Zuiko 14-54 2,8 II
    By kukiold in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 9.12.10, 12:48
  3. Ustawienie ostrości w PEN pl-1
    By piterek1 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14.08.10, 18:51
  4. Ustawienie kolorów
    By GLX in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 10:56
  5. Ustawienie Capture One C1
    By irupo in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17.06.07, 22:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.