Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: co do makro?

  1. #21
    | OlyJedi Awatar dziekan
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    1.112
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Polecam sigme 150/2.8 gdybym miał tylko wiecej funduszy na zbyciu w ciemno bym ją brał.
    www.tekkenolandia.pl
    E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8

  2. #22
    Awatar genek68
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    no tak tylko że fundusze już się skończyły a zresztą do makro pobawię sie raynoxem od kumpla teraz chciałbym kupić jakiś filtr polaryzacyjny więc proszę was fachowców o pomoc bo ja jestem amatorem a nie chciałbym kupić czegoś nieodpowiedniego

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    a ja dorzucę jeszcze artykuł o uv... http://www.fotopolis.pl/index.php?n=2653 pamiętaj że obiektywy zuiko nawet te relatywnie tanie mają bardzo wysokiej jakości szkła i mz 70-300 spokojnie możesz używać bez przeszkadzajek nakręconych na gwint...

  4. #24
    Awatar genek68
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    no to wychodzi na to że nie ma sensu kupować filtru nawet dla osłony szkła obiektywu?ale jeśli to ma faktycznie wpływ na jakość fotek chodzi o te błyski na wodzie i lepsze odwzorowanie chmurek to ja myślę że jednak można byłoby zainwestować te parę złociszy tylko jaki filtr?

  5. #25
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    O polarkach wszystko jest w linkkach podanych poniżej , ja używam filtrów marumi test jest tutaj i sobie chwalę . Nie warto do tele kupować filtrów tanich , bo zniekształcają obraz , staje się mało ostry, i uważaj na filtry tanie - maja hama dawała mi zabarwienie brązowawo-szare i już niej nie używam.

    Pozdrawiam AP.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 24.10.10 o 00:41
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez genek68 Zobacz posta
    no to wychodzi na to że nie ma sensu kupować filtru nawet dla osłony szkła obiektywu?ale jeśli to ma faktycznie wpływ na jakość fotek chodzi o te błyski na wodzie i lepsze odwzorowanie chmurek to ja myślę że jednak można byłoby zainwestować te parę złociszy tylko jaki filtr?
    jeżeli chodzi o chmurki to pomyśl też o szarej połówce a najlepiej o filtrach cokina, dają Ci sporą możliwość kombinowania i łączenia ich ze sobą... tutaj taki pierwszy lepszy link: http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-t...i-poradnik.htm

  7. #27
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez genek68 Zobacz posta
    no to teraz trochę namieszaliście w takim razie pytanie dla fachowców jaki filtr kupić do tego tele?
    Fachowców, hehe
    Do tego tele, czyli do 70-300 nie kupuj nic. To jest obiektyw którym nie zrobisz krajobrazów. Tzn, zrobisz ale wyjdzie wąsko i brzydko. A do pseudo-makro (bo to nie jest obiektyw stricte makro) nie potrzeba Ci żadnego filtra. Wystarczy sam obiektyw.
    Do krajobrazów - najtaniej: kitowy 14-42, jeszcze lepiej 9-18. A najlepiej 7-14 lub 11-22 ale to już inna półka cenowa.
    Do makro potrzebne Ci będą obiektywy, które wcześniej w moim poście wymieniłem, zresztą koledzy też je już podawali, czyli z systemowych:
    ZD-30, ZD-50, Sigma 105, Sigma 150, i na upartego: 14-42, 14-54, i 70-300
    Z mocowaniem M-42 dobre efekty uzyskasz z Heliosem, Pentaconem i innymi. Patrz na ogniskowe 50 mm, 58 mm, 85 mm, 135 mm. Oczywiście będziesz potrzebowała do tego pierścienie pośrednie.
    Obiektywy pod mocowanie M-42 kupisz w cenie od kilkunastu złotych - np. Helios do ok. 200-300 zł.
    I nie sugeruj się tym, że Helios kosztując 15 zł jest zły, wręcz przeciwnie - potrafi dać cudowne efekty, więc nie w cenie problem.
    Pierścienie pośrednie to koszt 20, 30 lub 40 zł (mocowanie M-42) Ja mam komplet o długości 11, 20 i 30 mm. Można je łączyć w różnych kombinacjach uzyskując różną wielkość odwzorowania.
    I na zakończenie - do makro też polara nie potrzebujesz. Do krajobrazów - jak najbardziej, ale rozpatrz też to co koledzy wcześniej sugerowali - czyli szarą połówkę.
    Poniżej kilka przykładów:
    pierwszy - pierścionki pośrednie
    drugi - widoczek z Biszczad z użyciem polara (9-18 )
    trzeci - ten sam obiektyw z szarą połówką
    Miłej zabawy życzę
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA231521.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	233,1 KB
ID:	40271   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p8260325a.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	356,3 KB
ID:	40272   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p8260327a.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	348,5 KB
ID:	40273  
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #28
    Awatar genek68
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    witam kupiłem ten filtr
    Marumi Filtr 58 - DHG Circular PL.D


    i powiem że jest ok zdjęcia nabrały lepszej barwy na razie z makro dam sobie spokój zajmę sie foceniem przyrody na makro przyjdzie czas wiosną bo teraz motyle i robaczki i tak poszły w sen zimowy
    dzięki wszystkim za pomoc
    pozdrawiam

  9. #29
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Jeżeli chodzi o makro to zawszse się zastanawiam nad użytkownikami 4/3 kombinującymi z raynoxem, soczewkami czy pierścieniami posrednimi. W systemie jest ZD35/3.5. Szkło makro za grosze. Używając Pentaxa czy potem Canona zawsze z zazdrością spoglądałem na ten obiektyw. Ja się męczyłem z pierścieniami z przeniesieniem automatyki (same pierścienie kenko kosztują więcej niż połowa ceny 35/3.5)w canonie z obiektywem 50mm./1.8 W sumie dość upierdliwa sprawa. Na spacerze jak chcesz makro to musisz od razu przepinać obiektyw i pierścienie, bo obiektyw z pierścieniami nie nadeje się do zdjęć innych niż makro. Zero uniwersalności jaką, w pewnym stopniu, daje 35mm. W sumie wolałem zakładać soczewkę 8+. Efekt w praktyce bardzo podobny ale wygoda używania nieporównywalna do pierścieni. Z tym, że kupiłem sobie soczewkę na gwint chyba 72, a używałem przez redukcję na obiektywie 49. Zawsze ostrość nieco lepsza w centrum soczewki. Jednak w porównaniu do żylet jakie widzę w wątku o 35/3.5 soczewki są słabiutkim wyjściem (ale za to tanim - na spróbowanie czy makro mi podchodzi ). Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez psl ; 24.11.10 o 15:02

  10. #30
    | OlyJedi Awatar outsider
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    chacie nad Sweliną
    Posty
    542
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez psl Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o makro to zawszse się zastanawiam nad użytkownikami 4/3 kombinującymi z raynoxem, soczewkami czy pierścieniami posrednimi. W systemie jest ZD35/3.5. Szkło makro za grosze.
    Owszem. Warto też dokupić szpileczkę do przytrzymywania tych drani, co to dają dyla, kiedy pojawia się On w odległości 5cm od ich główek...

Podobne wątki

  1. Makro i super makro SP-560 UZ
    By Krasnal in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16.07.09, 21:41
  2. ZD50 Makro + EC20 - zdjęcia makro
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.04.08, 08:16
  3. Makro kompaktem, a makro lustrem
    By Dar-i-jush in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22.09.07, 13:25
  4. Makro / Super Makro
    By Pazurek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 5.09.04, 22:59
  5. makro
    By Jeronimo in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.05.03, 19:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.