Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Spadek wydajności ACR 6 - kto pomoże?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Wieprz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Posty
    1.629
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    ja sie na tym nie znam i może nie mam racji. Ale z monitora systemu wynika chyba że 2 rdzenie są wstrzymane. A rozłożenie obciążenia na pozostałe dwa nie jest symetryczne. Stąd moje podejrzenie, że może działać na jednym jąderku.
    Ostatnio edytowane przez Wieprz ; 28.09.10 o 11:31

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Sebastian_T
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    222
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Tak mnie naszło... Jak masz uruchomiony ACR, otwórz menedżera zadań, znajdź proces tego ACR (nie mam pojęcia, jak się nazywa, więc tu nie podpowiem, trzeba poszukać, ale może coś z "acr" w nazwie?...), kliknij na nim prawą myszą, i potem "ustaw koligację". Zobacz, czy masz dla tego procesu wszystkie rdzenie włączone, bo może jest częściowo tylko?
    Sebastian_T

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Sebastian_T Zobacz posta
    Tak mnie naszło... Jak masz uruchomiony ACR, otwórz menedżera zadań, znajdź proces tego ACR (nie mam pojęcia, jak się nazywa, więc tu nie podpowiem, trzeba poszukać, ale może coś z "acr" w nazwie?...), kliknij na nim prawą myszą, i potem "ustaw koligację". Zobacz, czy masz dla tego procesu wszystkie rdzenie włączone, bo może jest częściowo tylko?
    Chyba nie mam takiej opcji w Monitorze Zasobów...

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mariush Zobacz posta
    Chyba nie mam takiej opcji w Monitorze Zasobów...
    w win7 dla każdego procesu masz taką opcję. CTRL+ALT+DEL/Menadżer Zadań/Procesy p.klik na procesie/Ustaw koligację.

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    w win7 dla każdego procesu masz taką opcję. CTRL+ALT+DEL/Menadżer Zadań/Procesy p.klik na procesie/Ustaw koligację.
    Tak zrobiłem - wygląda na to, że jednak wszystkie rdzenie są podłączone pod Bridga.

    Może kogoś to naprowadzi na właściwy trop - wydaje mi się, że problem pojawia się w momencie odświeżenia widoku po zmianie czegokolwiek.

  6. #16
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Można wyłączyć wspomaganie sprzętowe dla redneringu miniatur. Wyłącz i sprawdź co się będzie działo. Nie wiem z którego poziomu odpalasz ACR. W Bridge to jest Preferencje|Zaawansowane.
    Jaka jest karta wideo w tym laptopie?

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Można wyłączyć wspomaganie sprzętowe dla redneringu miniatur. Wyłącz i sprawdź co się będzie działo. Nie wiem z którego poziomu odpalasz ACR. W Bridge to jest Preferencje|Zaawansowane.
    Jaka jest karta wideo w tym laptopie?

    Pozdrawiam
    Sprawdzę czy wyłączenie coś da...
    Co to znaczy "z którego poziomu odpalasz"? Chodzi ci o to, czy odpalam z poziomu Bridge, czy Photoshopa? A to może mieć jakieś znaczenie? To w końcu ten sam program - a więc ACR - "mieli" RAWa...

    Laptop jest taki http://www.notebookcheck.pl/Recenzja...7.24851.0.html - karta ATI Mobility Radeon HD 4650 - 1024 MB, rdzeń: 550 MHz, pamięć: 700 MHz, GDDR3

  8. #18
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mariush Zobacz posta
    Sprawdzę czy wyłączenie coś da...
    Co to znaczy "z którego poziomu odpalasz"? Chodzi ci o to, czy odpalam z poziomu Bridge, czy Photoshopa? A to może mieć jakieś znaczenie? To w końcu ten sam program - a więc ACR - "mieli" RAWa...

    Laptop jest taki http://www.notebookcheck.pl/Recenzja...7.24851.0.html - karta ATI Mobility Radeon HD 4650 - 1024 MB, rdzeń: 550 MHz, pamięć: 700 MHz, GDDR3
    Można jeszcze z poziomu PSE albo Lightrooma. Że nie mam teraz nowego PSE ani LR, to mogę tylko podpowiedzieć, gdzie bym szukał poprawek w narzędziu, które posiadam i w miarę znam.
    Jak to są miniaturki, to może przenieś wszystkie cache/bazy danych miniatur na inny dysk/partycję/w miejsce o prostszej ścieżce?

    Może to problem z dopalaczem? Sterowniki masz aktualne (nie w wersji beta)?

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    329
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mariush Zobacz posta
    Co to znaczy "z którego poziomu odpalasz"? Chodzi ci o to, czy odpalam z poziomu Bridge, czy Photoshopa? A to może mieć jakieś znaczenie? To w końcu ten sam program - a więc ACR - "mieli" RAWa...
    Jak odpalisz z Bridge to dodatkowo obciążysz system. W menadżerze zadań pojawi się proces Bridge.exe, więc po co zamulać.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Można spróbować z przydziałem pamięci dla Photoshopa o ile to pomoże. W zakładce Edit - Preferences - Performance. Ja ma 1500 mb i chodzi dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Marylka ; 28.09.10 o 15:02 Powód: Automatyczne scalenie postów

Podobne wątki

  1. Drastyczny spadek wielkości pliku po obróbce.
    By olympusart in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10.06.07, 16:06
  2. Kto mi pomoże w kwestii oprogramowania E1
    By anwas in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11.10.05, 16:35
  3. Usterka??? C-350 ZOOM. Czy ktoś pomoże?
    By platessa in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23.08.04, 14:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.