Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: E-330 Zły aparat? obiektyw? czy fotografujący?

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2010
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    E-330 Zły aparat? obiektyw? czy fotografujący?

    Witam

    Mam pewien dylemat od pewnego czasu bawię się aparatem e-330, z kitowymi obiektywami 14-45 i 70 -150. + lampa Podczas robienia zdjęć w pomieszczeniu np. wesele u cioci Krysi ((: po zgraniu zdjęć na komputer okazuje się że bardzo duzo zdjęć jest nie ostrych - mazy, mazy i mazy - fotografowanie na ustawieniach portretowych lub ruch. Mam pytanie czy po zakupie obiektywu np : 18- 55 2,8 będę miał takie same problemy czy to wina aparatu- sprzęt nie daje rady ? Prosze profesjonalistów o wyrozumiałość, ludziom którzy odpowiedzą jednym wyrazem z góry dziękuję za fatygę. Proszę o konkretną rzeczową odpowiedź - bardziej rozwiniętą
    Serdecznie dziękuję

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    619
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Pokaż parę tych nieudanych zdjęć z mazami. I EXIFem. Będzie można cos podpowiedzieć.
    Pozdrawiam, Andrzej.
    E-30 | ZD 12-60 | ZD 50-200 SWD | ZD 70-300 | Sigma 105 | Falcon 8 | sporo manualnych stałek M42

  3. #3
    | OlyJedi Awatar sn00p
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    482
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zwierzak118 Zobacz posta
    Witam

    Mam pewien dylemat od pewnego czasu bawię się aparatem e-330, z kitowymi obiektywami 14-45 i 70 -150. + lampa Podczas robienia zdjęć w pomieszczeniu np. wesele u cioci Krysi ((: po zgraniu zdjęć na komputer okazuje się że bardzo duzo zdjęć jest nie ostrych - mazy, mazy i mazy - fotografowanie na ustawieniach portretowych lub ruch. Mam pytanie czy po zakupie obiektywu np : 18- 55 2,8 będę miał takie same problemy czy to wina aparatu- sprzęt nie daje rady ? Prosze profesjonalistów o wyrozumiałość, ludziom którzy odpowiedzą jednym wyrazem z góry dziękuję za fatygę. Proszę o konkretną rzeczową odpowiedź - bardziej rozwiniętą
    Serdecznie dziękuję
    Primo - 70-150 o którym piszesz to 40-150 tak ?
    No i pozostaje jeszcze kwestia jasności. Na nic f/2.8 czy nawet f/1.4 jeśli w menu wartości ISO nie zmienisz ...
    Pokaż zdjęcia albo napisz jak ustawiłeś aparat (tudzież jak sam się ustawił) Czas, przysłona i ISO.
    Mleko na gazie tylko czeka aż się odwrócisz ...

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zwierzak118 Zobacz posta
    Witam

    Mam pytanie czy po zakupie obiektywu np : 18- 55 2,8 będę miał takie same problemy
    Serdecznie dziękuję

    Nie.Problemy znikna na zawsze.Nawet jak Ciocia Krysia na weselu juz ostra przestanie byc powoli to zdjeciami bedziesz mogl sie golic-takie beda ostre.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar rol6
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Skórzewo/Poznań
    Posty
    1.550
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Nie.Problemy znikna na zawsze.Nawet jak Ciocia Krysia na weselu juz ostra przestanie byc powoli to zdjeciami bedziesz mogl sie golic-takie beda ostre.
    Mirku, obawiam się, że kolega zbyt rzadko odwiedza forum by docenić Twoje poczucie humoru.

    Z drugiej strony jak na użytkownika Olka trochę za dużo pomyłek związanych z określaniem obiektywów 70-150, 18-55...

    Kolego zwierzak118 bez przykładowych zdjęć się nie obejdzie.
    OMD, kilka puszek i wiadro słoików

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2010
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    rol6 masz racje kolego -rzadko bywam, mój wielki błąd bo widzę tu kopalnię wiedzy (((: w dniu wczorajszym już się to zmieniło ((:
    Mirku mam nadzieje że niedługo wpełni docenię poczucie humoru (((:

    Jezeli chodzi o nieostre zdjęcia - nie wiem czy określenie "mazy" wpełni oddaje to co chciałem powiedzieć - raczej chyba niedokońca - niedługo będzie lepiej z moim wysławianiem.

    1. Jeżeli chodzi o obiektyw to tak pomyłeczka z mojej strony - kolega szybko to wyłapał (: "dzięki" - 40-150mm 1:3.5-4.5 made in japan - większy i szerszy niż na zdjęciu do którego przeszedłem.

    2. Zdjęcia na sali weselnej: Bawiący się goście taniec parametry zdjęć rozmazanych, brak ostrości. - 14mm f/3.5 1/30s ISO -100

    Analizując zdjęcia przy zdjęciach ostrych parametry - 71mm f/3,9 1/125s ISO -320

    Więc chyba odpowiedź jest prosta- nawet przy ustawieniach, sugerowanych tematycznych należałoby zmieniać wartość ISO, ale cały czas nie daje mi spokoju jedna rzecz:

    1. czy kupując lepszy obiektyw, aparat będzie szybciej i lepiej ostrzył ? czy generalnie za każdym razem muszę ustawiać wszystko ręcznie i zamiast 300zdjęć zrobić 30 ??? trochę głupia chyba dywagacja .....
    2. co mi da zakup nowego obiektywu ???????

    Jeżeli kogoś zirytowałem to przepraszam
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    a zastanawiam się nad zakupem (chodziło mi na samym początku tylko nie dokładnie sprecyzowałem ), o obiektyw : Olympus ZUIKO DIGITAL 14-54mm 1:2.8-3.5 II cena około 2200zł. pln
    Ostatnio edytowane przez zwierzak118 ; 6.09.10 o 21:39 Powód: Automatyczne scalenie postów

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    619
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zwierzak118 Zobacz posta
    ...

    2. Zdjęcia na sali weselnej: Bawiący się goście taniec parametry zdjęć rozmazanych, brak ostrości. - 14mm f/3.5 1/30s ISO -100
    W tym przypadku stanowczo zbyt długi czas naświetlania. 1/30 dla scen w ruchu zupełnie się nie nadaje. Tak jak sam dalej piszesz, należy podnieść ISO i czas skrócić zdecydowanie.
    Pozdrawiam, Andrzej.
    E-30 | ZD 12-60 | ZD 50-200 SWD | ZD 70-300 | Sigma 105 | Falcon 8 | sporo manualnych stałek M42

  8. #8
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zwierzak118 Zobacz posta
    r
    1. czy kupując lepszy obiektyw, aparat będzie szybciej i lepiej ostrzył ? czy generalnie za każdym razem muszę ustawiać wszystko ręcznie i zamiast 300zdjęć zrobić 30 ??? trochę głupia chyba dywagacja .....
    2. co mi da zakup nowego obiektywu ???????
    1. tak
    2. nic
    Mam wrazenie, ze najwiecej Ci da wiedza- zwlaszcza wiedza na temat podstaw fotografii. Zaczalbym od instrukcji obslugi aparatu, a skonczyl na jakims porzadnym albumie, poprzez nasze klubowe galerie. A najlepiej wiedze ta polacz z praktyka, czyli swoim aparatem.
    No i masz calkowita racje- forum to niezglebiona kopalnia wiedzy i pomyslow- polecam goraco zglebiac jej przepastne korytarze
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar chimol
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Posty
    442
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zwierzak118 Zobacz posta


    2. Zdjęcia na sali weselnej: Bawiący się goście taniec parametry zdjęć rozmazanych, brak ostrości. - 14mm f/3.5 1/30s ISO -100

    Analizując zdjęcia przy zdjęciach ostrych parametry - 71mm f/3,9 1/125s ISO -320

    Więc chyba odpowiedź jest prosta- nawet przy ustawieniach, sugerowanych tematycznych należałoby zmieniać wartość ISO
    No i widzisz, w drugim przypadku czas miałeś o wiele krótszy i większą wartość ISO. Dopóki nie załapiesz o co chodzi z tymi parametrami, to będziesz błądzić. Kolejną ważną rzeczą jest przysłona, to co słusznie nazwałeś f. Przysłona również ma wpływ na parametry z jakimi robi sie ostre jak żyleta zdjęcia. To trzeba załapać i przyswoić. Zacznij może jak koledzy radzili od instrukcji, a ja do instrukcji dołożę pomocny link napisany przez Mysikrolika wątek https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=15944
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez chimol ; 6.09.10 o 22:25

  10. #10
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    1. czy kupując lepszy obiektyw, aparat będzie szybciej i lepiej ostrzył ? czy generalnie za każdym razem muszę ustawiać wszystko ręcznie i zamiast 300zdjęć zrobić 30 ??? trochę głupia chyba dywagacja .....
    2. co mi da zakup nowego obiektywu ???????

    [...]

    a zastanawiam się nad zakupem (chodziło mi na samym początku tylko nie dokładnie sprecyzowałem ), o obiektyw : Olympus ZUIKO DIGITAL 14-54mm 1:2.8-3.5 II cena około 2200zł. pln
    Ostrość będzie szybciej i pewniej ustawiana.
    Będzie możliwość użycia mniejszej przysłony, więc krótszego czasu.
    Ale różnice nie będą większe niż te, które poczujesz, ogarniając wiedzę fotograficzną

    Poczekaj, zobacz, za co jaki parametr odpowiada, poćwicz w ciemnym pokoju, a potem zobacz, czego Ci brakuje i jak najlepiej wykorzystać sprzęt.

    Bo 14-54 to nie panaceum na wszystko. Już bym lepiej polecała jakąś jasną stałkę.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

Podobne wątki

  1. Aparat dla znajomego
    By Czaroz in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 1.09.10, 11:33
  2. Aparat Mam aparat olympus d-545 zoom.
    By corincori in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.08.05, 13:02
  3. Aparat do 300 zł
    By Agnieszka in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25.06.05, 12:07
  4. Aparat hp 620
    By tidia in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25.01.05, 23:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.